^Do góry
Get Adobe Flash player

Remont dachu

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA 
W CZERSKU, 
ul. KOŚCIUSZKI 34 
89-650 CZERSK 

NR KONTA 
BS CZERSK 
71 8147 0002 0007 9950 2000 0010

Rycerze Niepokalanej

Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Szukaj

Logowanie

Komunikat biskupa pelplińskiego Ryszarda

Komunikat biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny do duchowieństwa i wiernych w związku z nominacją ks. Prałata dr. Arkadiusza Okroja na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej
Wielebni Bracia Kapłani,
Drodzy Bracia i Siostry,

12 lutego br. Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do publicznej wiadomości, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej, przydzielając mu jednocześnie stolicę tytularną Cufruta.
Ta radosna i jakże wyczekiwana nominacja to z pewnością przede wszystkim owoc łaski naszego Pana, który, troszcząc się o swój lud, sam wybiera i powołuje pasterzy według swego serca i zamysłu, ale to także odpowiedź Boga na naszą modlitwę, zanoszoną w tej właśnie intencji od ponad roku. Za dar kolejnego pasterza, którego otrzymuje Kościół, niech Bóg będzie uwielbiony!
Serdecznie dziękujemy Papieżowi Franciszkowi za zrozumienie i wskazanie nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji, który będzie mnie wspierał w podejmowaniu licznych posług pasterskich i w sprawach związanych z administrowaniem diecezji.
Dziś wszyscy chcemy zwrócić nasze myśli i serca w stronę Biskupa Nominata, by okazać mu duchowe wsparcie i złożyć jemu, jego Czcigodnej Mamie i Rodzeństwu, jak najszczersze gratulacje. Modlitwą ogarniamy także zmarłego w 2003 roku Drogiego Tatę.

Czytaj więcej...

Podziękowania

Podziękowanie

Drodzy Parafianie!

Dnia 3 lutego 2019 roku zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii.       
Pragnę w imieniu księży wikariuszy i własnym podziękować wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań. To wspólne spotkanie na modlitwie, rozmowie i poczęstunku przy wspólnym stole ukazało piękno Waszych serc.  
Za świadectwo miłości, wiary i wrażliwość na nasz kościół, składam słowa podziękowania. Dziękuję również za złożone ofiary.

 Z kapłańskim błogosławieństwem

Ks. Zbigniew Straszewski - proboszcz

Konkurs kolęd

Konkurs kolęd LO i Akademia Sukcesu
21.12.2018 – kościół w Czersku

W czas Bożego Narodzenia najpiękniej brzmią kolędy. Wybrzmiały dziś z wielką energią i radością w naszym kościele parafialnym w Czersku. Uczniowie wszystkich klas Liceum i Akademii Sukcesu stanęli do rywalizacji w konkursie kolęd. Solidne przygotowania i ekspresja wykonania zapewniły wiele świątecznej radości. Wszyscy pięknie śpiewali i doskonale się przy tym bawili. Dziękujemy za ten czas wspólnego zatrzymania nad tajemnicą Narodzin Chrystusa.
Niech Nowo Narodzone Dziecię przyniesie nam wiele pokoju i wiary, Niech nam co dzień błogosławi i prowadzi. Radosnego świętowania.

Życzenia

Kochani Parafianie, Drodzy Goście !

W imieniu duszpasterzy Parafii św. Marii Magdaleny w Czersku, z całego serca dziękuję za życzliwość i wsparcie, którego doświadczamy w naszej codziennej posłudze. Serdecznie dziękuję za modlitwę i najdrobniejsze przejawy dobroci oraz troski o nasz kościół.

Niedawno zakończyła się konserwacja i renowacja naszego pięknego ołtarza Trójcy Świętej Hermana Hana z 1611 r. Na wiosnę rozpoczniemy dalszy etap remontu dachu. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc i wsparcie tego dzieła. Myślę, że wszyscy, nie tylko wierzący, możemy być dumni z posiadania tak wspaniałego zabytku i jeszcze bardziej starać się zachować to dziedzictwo dla następnych pokoleń.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Chrystusowego pokoju, zdrowia i Błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący Nowy Rok 2019, przyniesie jak najwięcej łask Bożych. Życzymy również Bożej mocy w pokonywaniu codziennych trudności i radosnego wypoczynku w gronie nabliższych.

ks. Proboszcz Zbigniew Straszewski

Rekolekcje Adwentowe - 2018

W I Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nasze rekolekcje parafialne przygotowujące nas do uroczystości Bożego Narodzenia. Naszej wędrówce przewodniczył ojciec werbista Kazimierz Banacki z Laskowic Pomorskich. Nasz rekolekcjonista przyjął święcenia kapłańskie w 1983 roku w Pieniężnie i tam przez pierwsze dwa lata pracował. Już po dwóch latach kapłaństwa został skierowany na naukę języka angielskiego do Irlandii. Był to okres przygotowań do wyjazdu na misję do Ghany. Ojciec Kazimierz posługiwał tam przez 16 lat, po czym został skierowany na 4 lata do Zambii. W 2008 roku powrócił do Polski.
Serdecznie dziękujemy O. Kazimierzowi za wygłoszone Słowo Boże i świadectwo. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom rekolekcji.

M.E.P.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019. Parafia Czersk  Rights Reserved.