IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 2023 r.

1. Dzi­siaj świę­tu­je­my 103. rocz­ni­cę powro­tu Czer­ska do Macie­rzy. Na Mszy św. o godz. 8.45 podzię­ku­je­my za łaskę wol­no­ści i pole­ci­my Bogu pole­głych boha­te­rów naszej małej Ojczy­zny. Po Mszy św. wła­dze mia­sta i gmi­ny, w imie­niu miesz­kań­ców, zło­żą kwia­ty pod tabli­cą żoł­nie­rzy nie­pod­le­gło­ści przy SP nr 2.

2. W tym tygo­dniu koń­czy­my kolę­dy. Jesz­cze raz dzię­ku­je­my za życz­li­wość, wspól­ną modli­twę i roz­mo­wy, pod­wo­że­nie, poczę­stun­ki i ofia­ry. W naj­bliż­szym cza­sie odwie­dzi­my jesz­cze wier­nych miesz­ka­ją­cych przy nastę­pu­ją­cych ulicach:

- dzi­siaj: ul. Kościusz­ki, Ryn­ko­wa, Ostrow­skie­go – od godz. 14.30

- jutro: ul. Polna, Budow­la­na, Dębo­wa, Leśna, Buko­wa, Sosno­wa, Wierz­bo­wa, Modrze­wio­wa, Sło­necz­na, Kwia­to­wa, Brzo­zo­wa – od godz. 14.30

- we wto­rek: ul. Pod­le­śna, Bocz­na, Mic­kie­wi­cza, Czer­wo­nych Maków, Pomor­ska, Cmen­tar­na – od godz. 14.30.

3. W śro­dę odbę­dzie się dodat­ko­wa kolę­da dla wszyst­kich, któ­rzy nie mogli przy­jąć kapła­na w wyzna­czo­nym ter­mi­nie. Chęt­ni mogą zgła­szać się tele­fo­nicz­nie lub umó­wić się bez­po­śred­nio z księdzem.

4. W czwar­tek obcho­dzi­my świę­to Ofia­ro­wa­nia Pań­skie­go czy­li Mat­ki Bożej Grom­nicz­nej. Jest to rów­nież Dzień Życia Kon­se­kro­wa­ne­go. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30, 8.45, 11.00, 16.20 i 18.00 oraz o godz. 17.00 w Krzy­żu. Na wszyst­kich Mszach św. odbę­dzie się bło­go­sła­wień­stwo świec. Dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I Komu­nię św., wraz z rodzi­ca­mi, zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 16.20 . Pro­si­my o przy­nie­sie­nie świec. Kolek­ta tego świę­ta jest prze­zna­czo­na na zako­ny klauzurowe.

5. W pią­tek przy­pa­da wspo­mnie­nie św. Bła­że­ja, męczen­ni­ka. Po Mszach św. udzie­li­my bło­go­sła­wień­stwa od bólów gar­dła i innych dolegliwości.

6. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne – pierw­szy pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45 oraz dodat­ko­wo w pią­tek od godz. 15.00 do 18.00. Zachę­ca­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20.

7. W sobo­tę od godz. 7.45 zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca. W sobo­tę odwie­dzi­my rów­nież cho­rych z posłu­gą sakramentalną.

8. W tym tygo­dniu biu­ro para­fial­ne jest jesz­cze czyn­ne tyl­ko w śro­dę i sobo­tę od godz. 10.00 do 11.00, a Msze św. wie­czor­ne wzna­wia­my od czwartku.

9. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca. Kolek­ta tej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na cele diecezjalne.

10. Zakoń­czy­li­śmy kolej­ny etap reno­wa­cji naszej świą­ty­ni. Zosta­ły odno­wio­ne trzy kon­fe­sjo­na­ły, kruch­ta pod wie­żą oraz wymie­nio­ne popę­ka­ne płyt­ki z pia­skow­ca w posadz­ce. Wię­cej na temat remon­tów w spra­woz­da­niu rocz­nym, ale dzi­siaj chcie­li­by­śmy podzię­ko­wać wszyst­kim zaan­ga­żo­wa­nym w reno­wa­cję kon­fe­sjo­na­łów: sto­la­rzom, tapi­ce­ro­wi, elek­try­kom, ofia­ro­daw­cy wie­sza­ków do stuł, rzeź­bia­rzo­wi za odtwo­rze­nie moty­wu roślin­ne­go na ostat­nim kon­fe­sjo­na­le, a szcze­gól­nie miesz­kań­com Mosny, któ­rzy zor­ga­ni­zo­wa­li spe­cjal­ną zbiór­kę na mate­riał sto­lar­ski i tapicerski.

 — w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Roma­na Oźmiń­skie­go w śro­dę o godz. 8.45, Krzysz­to­fa Bąk w pią­tek o godz. 16.20

 — w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Jerze­go Nowa­ka w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Józe­fa Mło­dzia­now­skie­go we wto­rek o godz. 8.45 i Marię Siko­ra w śro­dę o godz. 8.45

 — za dusze czyść­co­we od APDC w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

 — w inten­cji ADŚ w czwar­tek o godz. 8.45

 — w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 18.00

 — w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

 — w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45

 — w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Witol­da Lub­czyń­skie­go z ul. Tar­go­wej, Wan­dę Łan­gow­ską z ul. Wie­lew­skiej i Hele­nę Sko­tar­czak z Bla­do­wa. Wiecz­ny odpoczynek …