V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lutego 2023 r.

1. W tym tygo­dniu zakoń­czy­ły się przy­ję­cia kolę­du­ją­cych kapła­nów. W tym roku przy­ję­ło nas ok. 83 % rodzin (w ubie­głym roku 78%) . Wyra­ża­my naszą wdzięcz­ność za oka­zy­wa­ną życz­li­wość, modli­twy, roz­mo­wy, poczę­stun­ki i ofia­ry kolędowe.
  2. Po Mszy św. o godz. 8.45 zapra­szam na spo­tka­nie Żywe­go Różańca.
  3. Swo­je kolę­do­wa­nie zakoń­czy­li rów­nież kolęd­ni­cy misyj­ni, któ­rzy pra­gną gorą­co podzię­ko­wać wszyst­kim, któ­rzy ich przy­ję­li. Dzie­ci zebra­ły 2010 zł na pomoc rówie­śni­kom z Papui Nowej Gwi­nei. Bóg zapłać za zło­żo­ne ofiary.
  4. W sobo­tę obcho­dzi­my wspo­mnie­nie Mat­ki Bożej z Lour­des, a jed­no­cze­śnie Świa­to­wy Dzień Cho­re­go. Zachę­ca­my do modli­twy za oso­by cho­re, star­sze i kona­ją­ce. Cho­rych i star­szych zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 8.45 , na któ­rej udzie­li­my Sakra­men­tu Namasz­cze­nia Cho­rych. Po Mszy św. Apo­stol­stwo Św. Elż­bie­ty zapra­sza do sal­ki para­fial­nej człon­ków wspól­no­ty oraz oso­by zapro­szo­ne na spotkanie.
  5. Rów­nież w pią­tek narze­czo­nych zapra­sza­my na nauki przed­ślub­ne. Spo­tka­nie odbę­dzie się o godz. 16.30 w sal­ce parafialnej.
  6. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 11.00 spo­tka­nie z rodzi­ca­mi dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św., a na Mszy św. o godz. 14.00 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych w sobo­tę o godz. 16.30 w sal­ce para­fial­nej. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na dal­sze remon­ty parafialne.
  7. W tym tygo­dniu biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tak, jak przed kolędami.
  8. W sobo­tę zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45.
  9. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.
  10. Brat dia­kon z Ukra­iny przed kościo­łem roz­pro­wa­dza świe­ce wyko­na­ne przez ukra­iń­ską mło­dzież. Ofia­ry prze­zna­cza na pomoc rodzi­nom naj­bar­dziej dotknię­tym trwa­ją­cą tam woj­ną. Dat­ki moż­na skła­dać rów­nież do puszki.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Annę Osow­ską w pią­tek o godz. 8.45

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Jaro­sła­wa Glisz­czyń­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Ryszar­da Szczech we wto­rek o godz. 18.00, Roma­na Cza­piew­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00,

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Tade­usza Pastwę z Łub­nej i Zofię Rem­blew­ską z Rytla. W ponie­dzia­łek odbę­dą się dwa pogrze­by – o godz. 11.30 pogrzeb ś.p. Raj­mun­da Zabroc­kie­go z ul. 21 Lute­go i o godz. 13.00 pogrzeb ś.p. Kry­sty­ny Boro­wiak z ul. Der­dow­skie­go, a we wto­rek o godz. 13.30 pogrzeb ś.p. Jerze­go Sza­lew­skie­go z ul. Sta­ro­gardz­kiej. Wiecz­ny odpoczynek …