VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2023 r.

1. Dzi­siaj po Mszy św. godz. 12.30 roz­po­czy­na się trzy­dnio­wa Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu, czy­li daw­ne nabo­żeń­stwo czter­dzie­sto­go­dzin­ne. Czu­wa­nie przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem ma być wyna­gro­dze­niem za grze­chy i cza­sem pod­ję­cia posta­no­wień wiel­ko­post­nych przed Śro­dą Popiel­co­wą. Ado­ra­cja będzie trwa­ła do godz. 18.00. W ponie­dzia­łek i wto­rek Naj­święt­szy Sakra­ment będzie wysta­wio­ny po Mszy świę­tej od godz. 8.45 do Mszy św. o godz. 18.00. Zachę­ca­my do nawie­dza­nia w te dni naszej świą­ty­ni. Przed kościo­łem trwa zbiór­ka na ofia­ry trzę­sie­nia zie­mi w Tur­cji i Syrii.

2. W tym tygo­dniu już Śro­da Popiel­co­wa roz­po­czy­na­ją­ca okres Wiel­kie­go Postu. Msze świę­te odpra­wi­my o godz.: 6:30, 8:45, 11:00, 16:20 i 18:00, a w Krzy­żu o 17.30. Pod­czas wszyst­kich Mszy świę­tych nasze gło­wy zosta­ną posy­pa­ne popio­łem na znak roz­po­czę­tej poku­ty. Pamię­taj­my, że w Popie­lec obo­wią­zu­je post ści­sły. Gorą­co zachę­ca­my do pod­ję­cia się tego wiel­kie­go aktu pokutnego.
  3. Naj­bliż­szy pią­tek jest dniem modli­twy i poku­ty za grzech wyko­rzy­sta­nia sek­su­al­ne­go mało­let­nich w Koście­le. W tej inten­cji będzie­my się modlić za Mszach św. i nabo­żeń­stwach Dro­gi Krzy­żo­wej. Dro­gi Krzy­żo­we roz­po­czy­na­my już w ten piątek:
    a) dla dzie­ci o godz.16.20
    b) dla mło­dzie­ży o godz. 18.45
    c) dla wszyst­kich o godz. 8.15 i 17.30
    Kolek­ta pod­czas Mszy świę­tych połą­czo­nych z Dro­gą Krzy­żo­wą tra­dy­cyj­nie będzie prze­zna­czo­na na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.
  4. Pra­gnie­my też poin­for­mo­wać, że w naj­bliż­szą sobo­tę biu­ro para­fial­ne będzie nie­czyn­ne, gdyż wszy­scy księ­ża uda­ją się do Pel­pli­na na nabo­żeń­stwo pokut­ne dla kapła­nów na roz­po­czę­cie Wiel­kie­go Postu.
  5. Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyj­nym od przy­szłej nie­dzie­li o godz. 17.15.
  6. W ubie­głą nie­dzie­lę zebra­li­śmy na kolek­tę na remon­ty para­fial­ne 11 690 zł. Bóg zapłać za zło­żo­ne ofia­ry, rów­nież indywidualne.
  7. Tra­dy­cyj­nie,  u pro­gu Wiel­kie­go Postu w Koście­le prze­ży­wa­my Tydzień Modlitw o Trzeź­wość Narodu.
  8. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Ogól­no­pol­skie Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów 25, 26 i 27 lute­go po Mszy świę­tej o 8.45.
  9. W sobo­tę zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45.
  10. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 12.30 zapra­sza­my na spo­tka­nie kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia z klas pierw­szych szkół ponad­pod­sta­wo­wych. Spo­tka­nie jest obowiązkowe.
  11. Przy wyj­ściu z kościo­ła moż­na nabyć nowy numer „Piel­grzy­ma” i „W Rodzinie”.
  12. Msze św. w rym tygodniu:
    - 1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś. p. Mario­lę Bana­czyk w pią­tek o godz. 8.45, Edmun­da Weiss­brodt w sobo­tę o godz. 6.30

- 30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Fran­cisz­ka Pozor­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Rafa­ła Szcze­pań­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Ryszar­da Sten­cel we wto­rek o godz. 18.00, Cze­sła­wa Sabi­nasz w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś. p. Ire­nę Kry­ger z Nowej Juń­czy. Wiecz­ny odpoczynek …