I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2023 r.

1. W okre­sie Wiel­kie­go Postu zachę­ca­my do podej­mo­wa­nia aktów poku­ty i posta­no­wień, któ­re umac­nia­ją naszą wia­rę i wypra­sza­ją Boże miło­sier­dzie dla zagu­bio­ne­go świa­ta, zwłasz­cza pokój na Ukra­inie. Dzi­siaj o godzi­nie 17.15 zapra­sza­my na Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyjnym.

2. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45 oraz dodat­ko­wo w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i w pią­tek od godz. 15.00 do 18.00.
  3. Zachę­ca­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej, któ­rej słu­cha­my od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20.
  4. W pią­tek zapra­sza­my do udzia­łu w nabo­żeń­stwie Dro­gi Krzyżowej:

a) dzie­ci o godz.16.20
b) mło­dzież o godz. 18.45
c) wszyst­kich o godz. 8.15 i 17.30

Kolek­ty zbie­ra­ne pod­czas Mszy św. połą­czo­nych z Dro­gą Krzy­żo­wą są prze­zna­czo­ne na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.

1. W sobo­tę zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca od godz. 7.45, a księ­ża odwie­dzą cho­rych z posłu­gą sakramentalną.
  2. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różańca.
  1. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za oka­za­ną soli­dar­ność z ofia­ra­mi trzę­sie­nia zie­mi w Tur­cji i Syrii. W ubie­głą nie­dzie­lę do puszek zebra­li­śmy 10. 750 zł. Na dzi­siej­szą nie­dzie­lę bisku­pi ogło­si­li zbiór­kę do puszek na pomoc Ukra­inie. Ponie­waż w naszej para­fii odby­ła się zbiór­ka na ten cel na począt­ku lute­go, pod­czas poby­tu dia­ko­na Tara­sa z Ukra­iny, dzi­siaj nie orga­ni­zu­je­my zbiór­ki. Na ten cel prze­zna­czy­my kolek­tę ze śro­dy popiel­co­wej w wyso­ko­ści 3.630 zł. Ofia­ry ze skar­bo­nek wiel­ko­post­nych będą prze­zna­czo­ne na pomoc osie­ro­co­nym dzie­ciom z Ukrainy.
  1. W śro­dę po Mszy św. wie­czor­nej zapra­sza­my do sal­ki na spo­tka­nie wszyst­kich katechetów.

2. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „W Rodzinie”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Ali­cję Soko­łow­ską w śro­dę o godz. 18.00, Józe­fa Sro­kę w pią­tek o godz. 18.00, Agniesz­kę Cza­piew­ską w nie­dzie­lę o godz. 11.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Witol­da Lub­czyń­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, Wan­dę Łan­gow­ską w czwar­tek o godz. 18.00

- za dusze czyść­co­we – int. APDC — w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

- w inten­cji ADŚ — w czwar­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym — w czwar­tek o godz. 18.00

- w inten­cji trzeź­wo­ści – w pią­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej – w sobo­tę o godz. 8.45

- w rocz­ni­cę powsta­nia Rady Ryce­rzy Kolum­ba – w sobo­tę o godz. 18.00

- w inten­cji Żywe­go Różań­ca – w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Gra­ży­nę Pie­kar­ską z ul. Przy­to­ro­wej. Wiecz­ny odpoczynek …