UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9 kwietnia 2023 r.

1. Świę­ta Wiel­ka­noc­ne budzą w nas nadzie­ję powsta­nia do nowe­go życia. Chry­stus poko­nał śmierć, aby uka­zać nam nasze prze­zna­cze­nie do nie­śmier­tel­no­ści. Tak, jak po nocy przy­cho­dzi dzień, tak też po chwi­lach zwąt­pie­nia, bez­sil­no­ści i łez, budzi się nadzie­ja lep­sze­go jutra. Dzię­ku­jąc za wszel­kie prze­ja­wy życz­li­wo­ści, w imie­niu kapła­nów posłu­gu­ją­cych w naszej para­fii, skła­da­my ser­decz­ne życze­nia rado­sne­go prze­ży­cia świąt, poko­ju w ser­cach i rodzi­nach oraz nadziei na przyszłość.

2. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy uczest­ni­czy­li i w jaki­kol­wiek spo­sób przy­czy­ni­li się uświet­nie­nia Tri­du­um Pas­chal­ne­go oraz wystro­ju nasze­go kościo­ła. Dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy przy­go­to­wa­li Ciem­ni­cę, za pro­jekt i wyko­na­nie Gro­bu Pań­skie­go, za ofia­ry na kwia­ty, inne ele­men­ty deko­ra­cji oraz ofia­ro­wa­ny mate­riał na tło całej insta­la­cji. Dzię­ku­je­my uczest­ni­kom wiel­ko­piąt­ko­wej Dro­gi Krzy­żo­wej, zwłasz­cza Ryce­rzom Kolum­ba, poli­cji, dru­hom stra­ża­kom, Odno­wie w Duchu Świę­tym za przy­go­to­wa­nie poszcze­gól­nych sta­cji. Wiel­kie Bóg zapłać skła­da­my za życze­nia i kwia­ty z oka­zji Dnia Kapłana.

3. Dzi­siaj moż­na uzy­skać odpust zupeł­ny za przy­ję­cie papie­skie­go bło­go­sła­wień­stwa „Urbi et Orbi” przez radio lub tele­wi­zję. Warun­kiem jest przy­stą­pie­nie do Komu­nii świę­tej i odmó­wie­nie w koście­le modli­twy w inten­cjach Ojca Świętego.

4. Jutro dru­gi dzień Świąt – Ponie­dzia­łek Wiel­ka­noc­ny. Prze­żyj­my ten dzień w zjed­no­cze­niu z Chry­stu­sem Zmar­twych­wsta­łym. Msze św. odpra­wia­my w porząd­ku nie­dziel­nym. Zachę­ca­my do uczest­nic­twa w Mszach św. przez całą okta­wę Wiel­ka­no­cy. Tra­dy­cyj­nie w dniu jutrzej­szym w naszych kościo­łach modli­my się i skła­da­my ofia­ry na Kato­lic­ki Uni­wer­sy­tet Lubelski.

5. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Nie­dzie­lę Miło­sier­dzia Boże­go, któ­rą poprze­dza Nowen­na do Miło­sier­dzia Boże­go. Na Nowen­nę zapra­sza­my codzien­nie po Mszy św. o godz. 8.45. Przed kościo­łem odbę­dzie się zbiór­ka do puszek na cele cha­ry­ta­tyw­ne. Rodzi­ców dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św. zapra­sza­my na spo­tka­nie po Mszy św. o godz. 11.00.

6. W pią­tek na wie­czor­ną Mszę św. zapra­sza­my wszyst­kich piel­grzy­mów uda­ją­cych się do Medju­gor­je. Po Mszy św. spo­tka­nie w sal­ce parafialnej.

7. W sobo­tę tra­dy­cyj­nie zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45.

8. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Hele­nę Kow­gan w ponie­dzia­łek o godz. 11.00, zię­cia Mar­ka we wto­rek o godz. 18.00, Anto­nie­go Haf­ke w sobo­tę o godz. 6.30, Edwar­da Sznaj­der w sobo­tę o godz. 8.45, Lilio­sę Cha­bow­ską w nie­dzie­lę o godz. 11.00 i Tere­sę Pastwa w nie­dzie­lę o godz. 18.00.

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Kazi­mie­rza Gref­kę we wto­rek o godz. 18.00, Elż­bie­tę Czer­wiń­ską w śro­dę o godz. 18.00

- w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Bar­ba­rę Fischer-Kier­ską z ul. Krę­tej, Janu­sza Bed­nar­skie­go z ul. Hal­le­ra, Józe­fę Dre­wek z ul. Koso­budz­kiej i Miro­sła­wa Jasnoch z ul. Wiśnio­wej (Msza św. pogrze­bo­wa odbę­dzie się we wto­rek o godz. 9.30). We wto­rek o godz. 12.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Wacła­wa Żak ze Stru­gi, a w czwar­tek o godz. 9.30 pogrzeb ś.p. Bar­tło­mie­ja Het­mań­skie­go z Kamion­ki. Wiecz­ny odpoczynek …