II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16 kwietnia 2023 r.

1. Dzi­siej­sza nie­dzie­la jest świę­tem Miło­sier­dzia Boże­go. Módl­my się szcze­gól­nie za tych, któ­rzy jesz­cze nie pojed­na­li się z Bogiem. Nabo­żeń­stwo z Koron­ką do Miło­sier­dzia Boże­go dzi­siaj po Mszy św. o godz. 8.45, a po Mszy św. o godz. 11.00 zapra­sza­my na spo­tka­nie rodzi­ców dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św. Przed kościo­łem odby­wa się zbiór­ka do puszek na cele charytatywne.

2. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za ofia­ry zło­żo­ne w ubie­głą nie­dzie­lę i ofia­ry indy­wi­du­al­ne na malo­wa­nie nasze­go kościo­ła. Zebra­li­śmy 18. 840 zł.

3. W minio­nym tygo­dniu wymie­ni­li­śmy trzy pary okien i drzwi w małej salce.

4. W ponie­dzia­łek o godz. 18.00 zapra­sza­my na Mszę św. z oka­zji 40. rocz­ni­cy świę­ceń kapłań­skich nasze­go misjo­na­rza o. Zyg­mun­ta Schmidta.

5. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Nie­dzie­lę Biblij­ną. Zachę­ca­my do czy­ta­nia i roz­wa­ża­nie Pisma św., a o godz. 15.00 zapra­sza­my do sal­ki para­fial­nej na wspól­ne roz­wa­ża­nie sło­wa Boże­go. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie wła­sne­go egzem­pla­rza Pisma św.

6. W związ­ku z licz­ny­mi zapy­ta­nia­mi, infor­mu­je­my, że w dniach 9 – 11 czerw­ca w Czar­nej Wodzie odbę­dzie się Week­end dla narze­czo­nych. Zapi­sy na stro­nie: ewangelizacjapelplin.pl.

7. W tym tygo­dniu zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i w sobo­tę od godz. 7.00 do 8.45.

8. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma” i „W Rodzinie”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Grze­go­rza Her­man w śro­dę o godz. 8.45

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Kazi­mie­rza Łan­gow­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, Sta­ni­sła­wa Szyn­wel­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00.

10. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Wacła­wa Żak ze Stru­gi, Bar­tło­mie­ja Het­mań­skie­go z Kamion­ki, Edwar­da Rydu­chow­skie­go z ul. Pomor­skiej, Jadwi­gę Sar­now­ską z Kur­ko­wa i Mał­go­rza­tę Drze­wic­ką z Al. Tysiąc­le­cia. Wiecz­ny odpoczynek …