V NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 maja 2023 r.

1. W dzi­siej­szą nie­dzie­lę roz­po­czy­na­my dłu­go ocze­ki­wa­ne Misje św. w naszej para­fii. Jesz­cze raz ser­decz­nie wita­my Ojców Misjo­na­rzy z Zako­nu Kar­me­li­tów Bosych: o. Sta­ni­sła­wa Mier­ni­ka oraz o. Bru­no Piechowskiego.

2. W ubie­głym tygo­dniu poda­wa­li­śmy ramo­wy pro­gram Misji św., któ­ry znaj­du­je się na naszej stro­nie inter­ne­to­wej oraz na bane­rze przed kościołem.
  3. Przy­po­mi­na­my, że godzi­ny Mszy św. w Czer­sku nie ule­ga­ją zmia­nie, nato­miast w Krzy­żu Msze św. będą codzien­nie o godz. 16.00. Dodat­ko­wo – od dzi­siaj do czwart­ku — zapra­sza­my na Apel Jasno­gór­ski o godz. 21.00, w ponie­dzia­łek po wie­czor­nej Mszy św. pro­ce­sja na cmen­tarz przy­no­si­my zni­cze), w pią­tek o godz. 20.00 Dro­ga Krzy­żo­wa uli­ca­mi mia­sta, a w sobo­tę o godz. 20.00 róża­niec fatim­ski z pro­ce­sją. Oka­zja do spo­wie­dzi św. będzie zawsze przed Msza­mi św., a dodat­ko­wo we wto­rek od godz. 19.30 do 20.30. Przed połu­dniem zapra­sza­my na nauki misyj­ne dzie­ci i mło­dzież: od ponie­dział­ku do śro­dy od godz. 9.50 do 11.00 kla­sy 0 – 4; od godz. 11.30 – 12.30 kla­sy 5 – 8; w czwar­tek od godz. 11.00 do 12.00 spo­tka­nie z mło­dzie­żą w Zespo­le Szkół Zawo­do­wych w Mala­chi­nie, a w pię­tek nauki dla mło­dzie­ży z LO: od godz. 10.00 – 11.00 kla­sy pierw­sze, a od godz. 11.45 – 12.45 kla­sy dru­gie i trze­cie. Ser­decz­nie zachę­ca­my do licz­ne­go udzia­łu w spo­tka­niach misyjnych.
  4. Jutro obcho­dzi­my Uro­czy­stość Św. Sta­ni­sła­wa, Bisku­pa i Męczen­ni­ka, głów­ne­go patro­na Polski.
  5. W sobo­tę wraz z ojca­mi misjo­na­rza­mi odwie­dzi­my cho­rych z posłu­gą sakramentalną.
  6. W przy­szłą nie­dzie­lę zapra­sza­my na spo­tka­nie rodzi­ców dzie­ci, któ­re wkrót­ce przy­stą­pią do Pierw­szej Komu­nii św., a na Mszy św. o godz. 14.00 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Na Mszy św. o godz. 18.00 wysłu­cha­my ostat­niej nauki i uda­my się do Krzy­ża Misyj­ne­go, gdzie nastą­pi z odno­wie­nie przy­rze­czeń, poświę­ce­nie Krzy­ża i krzy­ży­ków oraz uro­czy­ste błogosławieństwo.

Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest wyra­zem naszej wdzięcz­no­ści dla misjonarzy.

1. Przy­po­mi­na­my, że za dwa tygo­dnie, w dniach 20 i 21 maja, wyru­sza­my pie­szą piel­grzym­ką na Kal­wa­rie Wie­lew­skie. Zachę­ca­my do licz­ne­go udzia­łu w pielgrzymce.
  2. Ryce­rze Kolum­ba przed kościo­łem roz­pro­wa­dza­ją czap­ki z logo naszej para­fii. Zysk ze sprze­da­ży prze­zna­cza­ją na nowy konfesjonał.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Hali­nę Gra­ban­ską w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Dag­ma­rę Grzon­ka we wto­rek o godz. 18.00, Jana Kac­przak w pią­tek o godz. 8.45

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Bar­ba­rę Fiszer-Kier­ską w śro­dę o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Krzysz­to­fa Kie­drow­skie­go z Wyb. pod Łub­nę, Jac­ka Grze­go­rzew­skie­go z Gutow­ca, ul. Dwor­co­wa i Fran­cisz­ka Sza­ra­fin z Mala­chi­na, ul. Ogro­do­wa. Wiecz­ny odpoczynek …