Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 maja 2023 r.

1. Dzi­siej­sza nie­dzie­la koń­czy Misje św. w naszej para­fii. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my ojcom Sta­ni­sła­wo­wi i Bru­no­wi za trud gło­sze­nia sło­wa Boże­go, ich obec­ność i pięk­ny przy­kład kapłań­stwa. Dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy czyn­nie uczest­ni­czy­li w Misjach św. oraz za ofia­ry, jako podzię­ko­wa­nie dla o. misjonarzy.

2. Rodzi­ców dzie­ci, któ­re wkrót­ce przy­stą­pią do I. Komu­nii św. zapra­sza­my na Mszę św. i spo­tka­nie o godz. 11.00. Zosta­ną poświę­co­ne ksią­żecz­ki. O godz. 14.00 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św., nato­miast o godz. 18.00 wysłu­cha­my ostat­niej nauki, a po Mszy św. uda­my się pod krzyż misyj­ny, gdzie odno­wi­my przy­rze­cze­nia i nastą­pi poświę­ce­nia krzy­ża i krzy­ży­ków. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie krzy­ży­ków z domu.

3. Dzi­siaj wpro­wa­dzi­li­śmy uro­czy­ście do nasze­go kościo­ła iko­nę Św. Józe­fa, któ­ra odwie­dza wszyst­kie para­fie, gdzie dzia­ła­ją Rady Ryce­rzy Kolum­ba. Iko­na pozo­sta­nie z nami do piąt­ku. Zachę­ca­my do modlitw do Św. Józe­fa w inten­cji naszych rodzin i małżeństw.

4. W ponie­dzia­łek, wto­rek i śro­dę obcho­dzi­my Dni Krzy­żo­we, czy­li dni modlitw o dobre uro­dza­je: w ponie­dzia­łek przed ran­ną Mszą św. o godz. 6.15, we wto­rek o godz. 17.45, a w śro­dę łącz­nie z Nowen­ną przed Mszą św. o godz. 8.45.

5. Zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa majo­we: w dni powsze­dnie po Mszach św. o godz. 8.45 i 18.00, a w nie­dzie­lę po wie­czor­nej Mszy św.

6. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Uro­czy­stość Wnie­bo­wstą­pie­nia Pań­skie­go.

7. Ser­decz­nie zapra­sza­my do udzia­łu w pie­szej piel­grzym­ce do Wie­la. Wzo­rem ubie­głych lat opie­kę nad piel­grzy­ma­mi spra­wu­ją księ­ża i stra­ża­cy z naszej para­fii. Piel­grzym­kę roz­pocz­nie­my w naj­bliż­szą sobo­tę Mszą św. o godz. 6.00, po któ­rej wyru­szy­my do Wie­la. Uwa­ga: nie będzie Mszy św. o 6.30. Na miej­scu przy­wi­ta­nie o godz. 12.00, a o godz. 15.00 Dro­ga Krzy­żo­wa na Górach. Oso­by, któ­re nie mają pojaz­du będą mogły wró­cić do Czer­ska auto­bu­sem o godz. 15.00 i 17.30 (do Krzy­ża będzie ostat­ni kurs). Prze­jazd jest bez­płat­ny, za co dzię­ku­je­my Panu Maria­no­wi Gołuń­skie­mu. Chęt­ni będą mogli doje­chać tym auto­ka­rem w nie­dzie­lę na sumę odpu­sto­wą (wyjazd spod kościo­ła o godz.9.00). Tra­dy­cyj­nie o godz. 11.00 spod kościo­ła wyru­szy piel­grzym­ka moto­cy­klo­wa (zbiór­ka od godz. 10.30). W tym roku dołą­czą moto­cy­kli­ści ze Sta­ro­gar­du Gd. z ks. Karo­lem. W związ­ku z piel­grzym­ką do Wie­la, Ryce­rze Kolum­ba pro­po­nu­ją czap­ki z logiem para­fii, któ­re będą nas wyróż­nia­ły. Bar­dzo pro­si­my o zało­że­nie na piel­grzym­kę koszu­li i czap­ki z logo parafii.
  8. W sobo­tę – 20 maja – w dzień pie­szej piel­grzym­ki do Wie­la biu­ro para­fial­ne będzie nieczynne.
  9. Pró­by dzie­ci, któ­re 4 czerw­ca przy­stą­pią do I. Komu­nii św. odbę­dą się: w czwar­tek o godz. 16.45 — SP nr 1 i w pią­tek o godz. 17.00 – SP nr 2.

10. W sobo­tę, 20 maja, Odno­wa w Duchu Świę­tym uda­je się na czu­wa­nie do Czę­sto­cho­wy. Szcze­gó­ły u ks. Damia­na. Nato­miast mło­dzież naszej para­fii w dniu 3 czerw­ca uda­je się na spo­tka­nie mło­dych do Led­ni­cy. Szcze­gó­ły u ks. Mateusza.

11. Popro­szo­no nas o prze­ka­za­nie infor­ma­cji, że nasze LO roz­po­czy­na przy­go­to­wa­nia do jubi­le­uszu 70-lecia, któ­ry odbę­dzie się 1 wrze­śnia. Szcze­gó­ły w Internecie.

– w
    1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Jana Brze­zin­skie­go we wto­rek o godz. 6.30, Ali­cję Bru­ską w czwar­tek o godz. 8.45
    – w
    30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Zyg­mun­ta Babiń­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Janu­sza Bed­nar­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, Mał­go­rza­tę Drze­wic­ką w śro­dę o godz. 6.30, Ali­cję Ort­mann w śro­dę o godz. 18.00, Józe­fa Dre­wek w czwar­tek o godz. 18.00, Jadwi­gę Sar­now­ską w pią­tek o godz. 18.00