ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023 r.

1. Dzi­siej­sza nie­dzie­la litur­gicz­nie koń­czy okres wiel­ka­noc­ny. W Pol­sce obcho­dzi­my rów­nież Misyj­ny Dzień Chorych.

2. Jutro dru­gi dzień Zie­lo­nych Świąt – Świę­to NMP, Mat­ki Kościo­ła. Posta­raj­my się nie z obo­wiąz­ku, ale z potrze­by ser­ca uczest­ni­czyć w Mszach św. o godz. 6.30, 8.45 i o godz. 18.00. W tym dniu biu­ro para­fial­ne będzie nieczynne.

3. W czerw­cu zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa do Naj­święt­sze­go Ser­ca Pana Jezu­sa. Zawsze po wie­czor­nej Mszy św.
  4. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Uro­czy­stość Trój­cy Świę­tej, a w naszej para­fii prze­ży­wa­my uro­czy­stość I. Komu­nii św., któ­ra odbę­dzie się na Mszach św. o godz. 11.00 (SP 1 i AS) i o godz. 12.30 (SP 2). Pro­si­my, aby nie zaj­mo­wać ławek w nawie głów­nej, któ­re są zare­zer­wo­wa­ne dla dzie­ci pierw­szo­ko­mu­nij­nych i ich rodzin.
  5. Uro­czy­stość I. Komu­nii św. dzie­ci ze Szko­ły Pod­sta­wo­wej nr 3 odbę­dzie się w sobo­tę o godz. 10.30.
  6. Spo­tka­nia dla dzie­ci przy­go­to­wu­ją­cych się do I. Komu­nii św. odbę­dą się: w czwar­tek o godz. 16.00 dla dzie­ci z SP 1 i AS, a o godz. 17.00 dla dzie­ci z SP 2.
  7. W naj­bliż­szą sobo­tę odbę­dzie się pierw­sza spo­wiedź św. dzie­ci, któ­re w nie­dzie­lę przy­stą­pią do I. Komu­nii św.: na godz. 8.00 zapra­sza­my dzie­ci ze Szko­ły Pod­sta­wo­wej nr 2, a na godz. 9.15 ze Szko­ły Pod­sta­wo­wej nr 1 i AS. Do spo­wie­dzi św. zachę­ca­my rów­nież rodzi­ców, rodzeń­stwo, chrzest­nych i wszyst­kich obec­nych na uro­czy­sto­ści. Komu­nia św. ofia­ro­wa­na w inten­cji dzie­ci jest naj­war­to­ściow­szym pre­zen­tem na dal­szą dro­gę życia. Ze wzglę­du na spo­wiedź, biu­ro para­fial­ne będzie czyn­ne od godz. 10.00.
  8. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45 oraz dodat­ko­wo w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i w pią­tek od godz. 15.00 do 18.00. Zachę­ca­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20.
  9. Ze wzglę­du na spo­wiedź św. dzie­ci, nabo­żeń­stwo pierw­szych sobót mie­sią­ca roz­pocz­nie się o godz. 7.00. Cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną odwie­dzi­my w następ­ną sobo­tę, czy­li 10 czerwca.
  10. W sobo­tę o godz. 17.00 odbę­dzie się Msza św. dzięk­czyn­na za piel­grzym­kę do Medju­gor­je, a po niej spo­tka­nie w sal­ce para­fial­nej. Nato­miast mło­dzież z ks. Mate­uszem uda­je się na spo­tka­nie mło­dych do Lednicy.
  11. W dniach 16 – 18 czerw­ca zapra­sza­my na reko­lek­cje ewan­ge­li­za­cyj­ne „Kurs Filip”. Szcze­gó­ły u ks. Damiana.
  12. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Mar­tę Metlic­ką we wto­rek o godz. 6.3

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Janu­sza Noet­zel w śro­dę o godz. 18.00, Ada­ma Wró­blew­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00

w inten­cji dusz w czyść­cu cier­pią­cych od Apo­stol­stwa Pomo­cy Duszom Czyść­co­wym w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

w inten­cji żyją­cych i zmar­łych człon­ków Apo­stol­stwa Dobrej Śmierci
w czwar­tek o godz. 8.45

w inten­cji Odno­wy w czwar­tek o godz. 18.00

w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45

w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy ś.p. Pio­tra Olszo­we­go z ul. Pod­le­śnej, a w śro­dę o godz. 11.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Anny Narloch z ul. Bro­wa­ro­wej. Wiecz­ny odpoczynek …