XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lipca 2023 r.

1. W naj­bliż­szą sobo­tę obcho­dzi­my nasz odpust para­fial­ny ku czci św. Marii Mag­da­le­ny. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30, 8.45 i 11.00 i 18.00. Sumę odpu­sto­wą o godz. 11.00 będzie spra­wo­wał ks. kanc­lerz Adam Kał­duń­ski. Po Mszy św. pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na. Bar­dzo pro­si­my, aby pro­ce­sję uświet­ni­ły wszyst­kie sztan­da­ry, cho­rą­gwie, sztan­dar­ki i fere­tro­ny oraz zachę­ca­my do licz­ne­go udzia­łu w uro­czy­sto­ści odpu­sto­wej, a zwłasz­cza w sumie odpu­sto­wej. Po sumie przed kościo­łem zosta­nie wysta­wio­ne sto­isko Cari­ta­su, gdzie będzie moż­na wypić kawę i zjeść pysz­ne ciasto.

2. Do piąt­ku o godz. 17.50 zapra­sza­my na Nowen­nę do Św. Marii Mag­da­le­ny. Przed kościo­łem moż­na jesz­cze nabyć ksią­żecz­ki z tek­sta­mi o naszej Patron­ce, z któ­rych dochód jest prze­zna­czo­ny na Litur­gicz­ną Służ­bę Ołtarza.
  3. W czwar­tek odwie­dzi­my cho­rych z posłu­gą sakramentalną.
  4. W pią­tek zapra­sza­my do spo­wie­dzi św. przed odpu­stem od godz. 8.00 — 9.30 oraz od godz. 16.30 ‑17.30. Pod­czas spo­wie­dzi św. popo­łu­dnio­wej będzie wysta­wio­ny Naj­święt­szy Sakrament.
  5. Ser­decz­nie pro­si­my rodzi­ców, aby przy­sła­li dziew­czyn­ki do sypa­nia kwia­tów przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem na pro­ce­sji po sumie odpu­sto­wej. Pró­ba sypa­nia kwia­tów w pią­tek o godz. 17.00. Jed­no­cze­śnie ser­decz­nie dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy poma­ga­li w zor­ga­ni­zo­wa­niu wyjaz­du dzie­ci naszej para­fii na obóz misyj­ny do Bysławka.
  6. Dzię­ku­je­my za ofia­ry zło­żo­ne w ubie­głą nie­dzie­lę na kolek­tę inwe­sty­cyj­ną. Zebra­li­śmy 11 020 zł. Dzię­ku­je­my rów­nież za ofia­ry skła­da­ne indywidualnie.
  7. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00).
  8. W przy­szłą nie­dzie­lę, któ­ra jest ogól­no­pol­skim dniem modlitw za kie­row­ców pod hasłem : „Z Kościo­łem na misyj­nych dro­gach”, po każ­dej Mszy św., na ul. Szkol­nej świę­ci­my pojaz­dy mecha­nicz­ne. W ramach poświę­ce­nia jest pro­wa­dzo­na akcja MIVA Pol­ska „jeden grosz za jeden szczę­śli­wie prze­je­cha­ny kilo­metr”. Zebra­ne ofia­ry zosta­ną prze­ka­za­ne do refe­ra­tu misyj­ne­go na zakup środ­ków trans­por­tu dla misjo­na­rzy. W Ostro­wi­tem Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. rów­nież poświę­ci­my pojazdy.
  9. Razem z Panem Bur­mi­strzem pra­gnie­my podzie­lić się rado­sną infor­ma­cją, że otrzy­ma­li­śmy dota­cję z Pol­skie­go Ładu, w wyso­ko­ści ponad milion zł, na reno­wa­cję ogro­dze­nia nasze­go cmen­ta­rza. Mamy nadzie­ję, że po uzy­ska­niu odpo­wied­nich zezwo­leń, w przy­szłym roku uda się sfi­na­li­zo­wać tę inwestycję.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Ger­tru­dę Bröt­cher w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Elż­bie­tę Drze­wic­ką we wto­rek o godz. 8.45

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Bar­ba­rę Bobiń­ską w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Sta­ni­sła­wa Krę­skie­go we wto­rek o godz. 8.45, Roma­na Ossow­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy ś.p. Wła­dy­sła­wa Ada­miec ze Świ­no­uj­ścia oraz Ada­ma Krę­skie­go z ul. Choj­nic­kiej. W ponie­dzia­łek o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Ire­ny Sikor­skiej z Krzy­ża. Wiecz­ny odpoczynek …