XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2023 r.

1. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy uczest­ni­czy­li w przy­go­to­wa­niu odpu­stu para­fial­ne­go i wszyst­kim tak licz­nie uczest­ni­czą­cym w Mszach św., szcze­gól­nie chó­ro­wi „Lut­nia”, Ryce­rzom Kolum­ba i Odno­wie w Duchu Świę­tym. Dzię­ku­je­my para­fial­ne­mu Cari­tas i wszyst­kim, któ­rzy w sal­ce przy­go­to­wa­li kawę i pysz­ne ciasto.

2. Dzi­siaj po Mszach św. – z oka­zji zbli­ża­ją­ce­go się wspo­mnie­nia św. Krzysz­to­fa – bło­go­sła­wi­my pojaz­dy mecha­nicz­ne. Z oka­zji poświę­ce­nia jest pro­wa­dzo­na akcja MIVA Pol­ska: „jeden grosz za jeden szczę­śli­wie prze­je­cha­ny kilo­metr”. Tego­rocz­na akcja pro­wa­dzo­na jest pod hasłem „Z Kościo­łem na misyj­nych dro­gach”, Ofia­ry zło­żo­ne pod­czas poświę­ce­nia są prze­zna­czo­ne na zakup samo­cho­dów dla misjo­na­rzy. Pojaz­dy świę­ci­my na ul. Szkolnej.

3. Przez całe waka­cje zapra­sza­my też na Msze św. w Ostro­wi­tem w każ­dą nie­dzie­lę o godz. 16.00.

4. W dniach 25, 26 i 27 lip­ca Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów po Mszy św. o godz. 8.45.

5. Przy­po­mi­na­my, iż w okre­sie waka­cyj­nym, w dni powsze­dnie księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi św. 15 minut przed Msza­mi św. Nie ma spo­wie­dzi w cza­sie Mszy św. Nato­miast biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00).
  6. W przy­szłą nie­dzie­lę kolek­ta jest prze­zna­czo­na na budo­wę nowych kościołów.

7. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my rodzi­nie, któ­ra ofia­ro­wa­ła trzy maryj­ne orna­ty i nowe kro­pi­dło oraz Ryce­rzom Kolum­ba za pra­ce na rzecz parafii.

8. Przy wyj­ściu z kościo­ła do naby­cia nowy nr „Piel­grzy­ma”.

w 1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś. p. Lidię Kukliń­ską w nie­dzie­lę o godz. 8.45

w 30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Marię Sta­wic­ką we wto­rek o godz. 8.45, Jani­nę Wons w czwar­tek o godz. 8.45, Bar­ba­rę Elak w pią­tek o godz. 8.45

1. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Ire­nę Sikor­ską z Krzy­ża i Annę Ossow­ską z ul. Pia­sko­wej. W ponie­dzia­łek o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Elż­bie­ty Ciem­ka z ul. Łosiń­skiej. Wiecz­ny odpoczynek …