XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipca 2023 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry na budo­wę nowych kościołów

2. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. W te dni ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu – od godz. 7.00 do 8.45. Dodat­ko­wo w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i w pią­tek od godz. 17.00 do 18.00 Zapra­sza­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 17.00 do 18.00, a w Krzy­żu po Mszy św. o godz. 19.00.

3. W sobo­tę od godz. 7.45 zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót miesiąca.

4. Przez całe waka­cje zapra­sza­my na Msze św. do Ostro­wi­te­go, w każ­dą nie­dzie­lę o godz. 16.00.

5. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym w dni powsze­dnie księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi 15 minut przed Msza­mi św. Nie ma spo­wie­dzi pod­czas Mszy św.

6. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różańca.

7. Pra­gnie­my poin­for­mo­wać, że sta­ra­niem nasze­go księ­dza bisku­pa, Ojciec św. Fran­ci­szek wyra­ził zgo­dę, aby NMP Nie­usta­ją­cej Pomo­cy zosta­ła głów­ną patron­ką naszej diecezji.

8. Jutro po Mszy świę­tej o godz. 7.00, któ­rej w Bazy­li­ce będzie prze­wod­ni­czył Biskup Die­ce­zjal­ny, wyru­szy z Choj­nic Pie­sza Piel­grzym­ka na Jasną Górę, któ­ra dotrze do celu 13 sierp­nia. Pod­czas trwa­nia piel­grzym­ki będzie­my się modlić w inten­cji piel­grzy­mów i jej prze­wod­ni­ka ks. Mateusza.

w 1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś. p. Andrze­ja Stur­mow­skie­go we wto­rek o godz. 18.00

w 30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Annę Woj­cie­chow­ską w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Jana Góral we wto­rek o godz. 8.45
w inten­cji dusz w czyść­cu cier­pią­cych od Apo­stol­stwa Pomo­cy Duszom Czyść­co­wym — w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

w inten­cji żyją­cych i zmar­łych człon­ków Apo­stol­stwa Dobrej Śmierci -
w czwar­tek o godz. 8.45

w inten­cji trzeź­wo­ści — w pią­tek o godz. 8.45

w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej — w sobo­tę o godz. 8.45

w inten­cji Żywe­go Różań­ca — w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z nasze wspól­no­ty ś.p. Elż­bie­tę Ciem­ka z ul. Łosiń­skiej, Maria­na Zim­noch z ul. Dwor­co­wej i Jerze­go Szprę­ga z ul. Gajo­wej. Wiecz­ny odpo­czy­nek …