XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 sierpnia 2023 r.

1. W minio­ną nie­dzie­lę żegna­li­śmy ks. Toma­sza i ks. Damia­na, a dzi­siaj wita­my w naszej para­fii ks. Pio­tra Wie­trzy­kow­skie­go i ks. Paw­ła Orłow­skie­go. Na począt­ku waszej posłu­gi w Czer­sku, życzy­my obfi­to­ści łask Bożych i opie­ki Mat­ki Naj­święt­szej, a tak­że zado­wo­le­nia z pra­cy i życz­li­wo­ści ludzkiej.

2. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my z ofia­ry zło­żo­ne w ubie­głym tygo­dniu na remon­ty para­fial­ne oraz za ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Zebra­li­śmy 11.090 zł.
  3. W naj­bliż­szą sobo­tę obcho­dzi­my Uro­czy­stość NMP Czę­sto­chow­skiej. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30; 8.45 i 18.00. Od godz. 7.00 ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakramentu.
  4. W sobo­tę zapra­sza­my rów­nież na dożyn­ki rol­no-leśnie, a zara­zem para­fial­ne, któ­re odbę­dą się w Łub­nej. Uro­czy­sto­ści roz­pocz­ną się o godz. 14.00 Mszą św. dzięk­czyn­ną za zebra­ne plo­ny. Pro­si­my o przy­go­to­wa­nie wień­ców i darów ofiarnych
  5. W dniach 25 – 27 sierp­nia zapra­sza­my na Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów po Mszy św. o godz. 8.45.
  6. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym, w dni powsze­dnie, księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi przed Msza­mi św. Nie ma spo­wie­dzi pod­czas Mszy św. Nato­miast biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00). We wszyst­kie nie­dzie­le waka­cji zapra­sza­my na Msze św. do Ostro­wi­te­go o godz. 16.00.

7. W zakry­stii i przed kościo­łem do naby­cia nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Marię Popie­las we wto­rek o godz. 6.30, Marian­nę Lepak w śro­dę o godz. 6.30

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Elż­bie­tę Ciem­ka we wto­rek o godz. 8.45, Maria­na Zim­noch w sobo­tę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Tere­sę Jasnoch z ul. Polnej i Danu­tę Sta­wic­ką z ul. Przy­to­ro­wej. W ponie­dzia­łek o godz. 11.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Rafa­ła Ossow­skie­go z ul. Wie­lew­skiej. Wiecz­ny odpoczynek …