XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 października 2023 r.

1. Po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a po Mszy św. o godz. 12.30 zapra­sza­my na spo­tka­nie z rodzi­ca­mi dzie­ci, któ­re w przy­szłym roku przy­stą­pią do Pierw­szej Komu­nii św.

2. W dniu dzi­siej­szym roz­po­czy­na­my mie­siąc paź­dzier­nik, a więc mie­siąc różań­ca św. Zachę­ca­my wszyst­kich do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.20 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we, a na róża­niec o godz. 16.20 (od ponie­dział­ku do piąt­ku) zapra­sza­my dzie­ci. W nie­dzie­le nabo­żeń­stwa różań­co­we o godz. 17.30.

3. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w te dni od 7.00 do 8.45. Dodat­ko­wo w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. i pią­tek od godz. 15.00 – 18.00. W pią­tek od godz. 15.00 zapra­sza­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej, szcze­gól­nie dzie­ci i mło­dzież, a po niej Msza św. o godz. 16.20. W Krzy­żu Msza św. w pią­tek o godz. 17.00, a wcze­śniej oka­zja do spowiedzi.

4. W ponie­dzia­łek o godz. 15.00 Msza św. na roz­po­czę­cie roku aka­de­mic­kie­go słu­cha­czy UTW w Czersku.

5. W pią­tek o godz. 19.00 Krąg Biblij­ny zapra­sza na roz­wa­ża­nie Sło­wa Bożego.

6. Cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną odwie­dzi­my w naj­bliż­szą sobo­tę – 7 paź­dzier­ni­ka. Przy­po­mi­na­my, że w tym dniu biu­ro para­fial­ne jest nie­czyn­ne. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza w sobo­tę na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca od godz. 7.45.

7. Orga­ni­zu­je­my wyjazd na Kon­gres Róż Różań­co­wych do Pel­pli­na. Wyjazd auto­ka­rem w sobo­tę o godz. 8.45, koszt 20zł/os. Szcze­gó­ły i zapi­sy w zakry­stii lub u p. Mał­go­rza­ty Sękowskiej.

8. W przy­szłą nie­dzie­lę na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Kolek­ta jest prze­zna­czo­na na nasze remon­ty para­fial­ne. Nauka dla rodzi­ców i rodzi­ców chrzest­nych w sobo­tę o godz. 17.00 w sal­ce parafialnej.

9.  Rów­nież w przy­szłą nie­dzie­lę zapra­sza­my na XXIII Festi­wal Pie­śni Chó­ral­nej. Począ­tek zma­gań kon­kur­so­wych w koście­le o godz. 14.00, a o godz. 17.00 w sal­ce para­fial­nej roz­pocz­nie się szko­le­nie nowych dorad­ców życia rodzin­ne­go. Skła­da się ono z 16 spo­tkań, któ­re będą odby­wa­ły się w kolej­ne nie­dzie­le w godz. 16.00 – 19.00.

10. Week­end dla narze­czo­nych w naszej para­fii odbę­dzie się w dniach 17 – 19 listo­pa­da, zapi­sy elek­tro­nicz­nie na www.dobry-poczatek.pl

11. W zakry­stii i przed kościo­łem do naby­cia nowy nr „Piel­grzy­ma”. Zachę­ca­my do zabie­ra­nia do domu gazet­ki para­fial­nej „Listy od MM.

12. Tra­dy­cyj­nie w paź­dzier­ni­ku Ryce­rze Kolum­ba roz­pro­wa­dza­ją zni­cze w cenach mini­mal­nych: 15 zł za mniej­szy i 20 zł za więk­szy. Pozy­ska­ne środ­ki zosta­ną prze­zna­czo­ne na cele charytatywne.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Annę Dzie­nisz w nie­dzie­lę o godz. 18.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Annę Wycin­ka we wto­rek o godz. 18.00; za śp. Danu­tę Przy­tar­ską w czwar­tek o godz. 18.00

- Msza św. wyna­gra­dza­ją­ca za pro­fa­na­cje Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w śro­dę o godz. 18.00

- w inten­cji kapła­nów w I czwar­tek mie­sią­ca o godz. 6.30