XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 października 2023 r.

1. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za ofia­ry zło­żo­ne w ubie­głą nie­dzie­lę na nasze remon­ty para­fial­ne oraz za ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Zebra­li­śmy 11.140 zł.

2. W dzi­siej­szą nie­dzie­lę obcho­dzi­my XXIII Dzień Papie­ski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywi­li­za­cja życia”. Jak co roku przed kościo­łem i na uli­cach nasze­go mia­sta ucznio­wie SP nr 2 zbie­ra­ją do puszek dat­ki na sty­pen­dia dla uzdol­nio­nej mło­dzie­ży. Pamię­ta­my, że jest to ducho­wy pomnik świę­te­go Jana Paw­ła II.

3. W dniu dzi­siej­szym w naszej Ojczyź­nie odby­wa­ją się wybo­ry do sej­mu i sena­tu. Tro­ska o naszą przy­szłość jest obo­wiąz­kiem każ­de­go Pola­ka, a tym bar­dziej czło­wie­ka wie­rzą­ce­go. Dla­te­go przy­po­mi­na­my i zachę­ca­my do udzia­łu w gło­so­wa­niu przy urnach wyborczych.

4. Pan Bur­mistrz zawia­da­mia, że na tere­nie naszej gmi­ny powsta­ły nowe Obwo­do­we Komi­sje Wybor­cze. W OSP Będź­mi­ro­wi­ce, dla­te­go miesz­kań­cy tej miej­sco­wo­ści nie będą gło­so­wać w Liceum Ogól­no­kształ­cą­cym, nato­miast lokal wybor­czy w Domu Kul­tu­ry jest w remon­cie, dla­te­go miesz­kań­cy Osie­dla Tuchol­skie­go wyjąt­ko­wo będą gło­so­wać w Liceum Ogólnokształcącym.

5. Rów­nież dzi­siaj Ryce­rze Kolum­ba zapra­sza­ją na cmen­tarz para­fial­ny o godz.19.00 — chcą modli­twą objąć wszyst­kich rodzi­ców, któ­rzy utra­ci­li swo­je dzie­ci. Na całym świe­cie obcho­dzo­ny jest Dzień Dziec­ka Utra­co­nego, dzień szcze­gól­nej pamię­ci o dzie­ciach zmar­łych przed naro­dzi­na­mi i o ich rodzi­nach.
  6. W pią­tek, 20 paź­dzier­ni­ka, Szko­ła Pod­sta­wo­wa nr 2 świę­tu­je 25-lecie nada­nia imie­nia Jana Paw­ła II. Ser­decz­nie zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 10.00 całą spo­łecz­ność szkol­ną oraz absol­wen­tów i zapro­szo­nych gości.

7. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Nie­dzie­lę Misyj­ną — wszyst­kie dzie­ci zapra­sza­my na godz. 11.00. Pro­si­my, żeby prze­bra­ły się za chrze­ści­jan róż­nych kon­ty­nen­tów. Kolek­ta prze­zna­czo­na jest misje katolickie.

8. Zachę­ca­my też do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.15 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we. Nato­miast dzie­ci zapra­sza­my na róża­niec od ponie­dział­ku do piąt­ku o godz. 16.20.

9. Zdro­waś­ki za naszych zmar­łych oraz inten­cje na Mszę św. zbio­ro­wą za zmar­łych moż­na skła­dać w biu­rze para­fial­nym w godzi­nach urzę­do­wa­nia oraz w śro­dę, sobo­tę i nie­dzie­lę w sal­ce para­fial­nej w godzi­nach 9.20 – 11.00.

10. W związ­ku ze zbli­ża­ją­cą się uro­czy­sto­ścią Wszyst­kich Świę­tych przy­po­mi­na­my, że nie­opła­co­ne gro­by po dwu­dzie­stu latach mogą ulec likwidacji.

11. W sobo­tę odbył się tur­niej mini­stran­tów w pił­kę halo­wą. Dzię­ku­je­my Dyrek­cji za udo­stęp­nie­nie sali w ZS w Mala­chi­nie oraz wszyst­kim, któ­rzy pomo­gli przy­go­to­wać to wyda­rze­nie. W kate­go­rii naj­młod­szych mini­stran­tów, nasza dru­ży­na zaję­ła 4. miej­sce, a Borys Chu­dy został naj­lep­szym bram­ka­rzem. W kate­go­rii śred­niej wywal­czy­li­śmy 1. miej­sce, a naj­lep­szym zawod­ni­kiem oka­zał się Woj­ciech Rydz­kow­ski. Naj­star­si mini­stran­ci zaję­li 3. miej­sce, a naj­lep­szym bram­ka­rzem został Woj­ciech Rydz­kow­ski. Ser­decz­nie gratulujemy.

12. Uwa­ga kan­dy­da­ci do bierz­mo­wa­nia z klas 8. Reko­lek­cje keryg­ma­tycz­ne GPS odbę­dą się w dniach 27 i 28 paź­dzier­ni­ka. Obec­ność na całych reko­lek­cjach, zarów­no w pią­tek wie­czo­rem, jak i w sobo­tę jest dla kan­dy­da­tów obo­wiąz­ko­wa. Dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy pod­ję­li się ducho­wej adop­cji kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia. Codzien­ną modli­twą, aż do dnia bierz­mo­wa­nia, zosta­ły obję­te 43 osoby.
  13. Spo­tka­nie koła misyj­ne­go w pią­tek o godz. 16.00.
  14. Ser­decz­nie zapra­sza­my wszyst­kich chęt­nych i pra­gną­cych pogłę­bić i oży­wić swo­ją wia­rę na semi­na­rium odno­wy wia­ry, któ­re roz­pocz­nie się 26 paź­dzier­ni­ka po wie­czor­nej Mszy św. w koście­le. Spo­tka­nia będą się odby­wa­ły w kolej­ne czwart­ki do 7 grudnia.
  15. Przed kościo­łem do naby­cia „Piel­grzym”, a Ryce­rze Kolum­ba roz­pro­wa­dza­ją zni­cze w cenie 15 zł i 20 zł. Dochód jest prze­zna­czo­ny na cele cha­ry­ta­tyw­ne. Moż­na też nabyć kalen­da­rze die­ce­zjal­ne w trzech for­ma­tach (10 zł, 17 zł i 25 zł).

1 r. śmier­ci: za ś.p. Bogu­mi­łę Lamot (zd. Kitow­ska) w pią­tek o godz. 6.30

w 30 dzień po pogrze­bie ś.p. Zofię Smo­leń w pią­tek o godz. 18.00

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty para­fial­nej śp. Elż­bie­tę Lau­ero­vą z Kamion­ki; śp. Wan­dę Dol­ną ze Sto­dó­łek oraz śp. Leoka­dię Wut­trich z ul. Tuchol­skiej. Wiecz­ny odpoczynek…