NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 grudnia 2023 r.

1. W związ­ku z koń­czą­cym się dzi­siaj Sta­rym Rokiem 2023 po Mszy św. o godz. 8.45 odbę­dzie się nabo­żeń­stwo dzięk­czyn­no-prze­bła­gal­ne przed Naj­święt­szym Sakramentem.
  2. Jutro pierw­szy dzień Nowe­go Roku 2024, a jed­no­cze­śnie Uro­czy­stość Świę­tej Bożej Rodzi­ciel­ki Maryi. Msze św. odpra­wia­my w porząd­ku nie­dziel­nym, bez Mszy św. o godz. 630. Przy­po­mi­na­my o obo­wiąz­ku uczest­ni­cze­nia w tym dniu we Mszy św.

3. W sobo­tę przy­pa­da Uro­czy­stość Obja­wie­nia Pań­skie­go. Msze św. odpra­wia­my w porząd­ku nie­dziel­nym. Tra­dy­cyj­nie zapra­sza­my na Orszak Trzech Kró­li, któ­ry roz­pocz­nie się przed kościo­łem o godz. 13.15. Zakoń­cze­nie pla­nu­je­my na godz. 1430 w hali im. Roma­na Bru­skie­go, gdzie na uczest­ni­ków cze­ka­ją licz­ne atrak­cje i poczę­stu­nek. Zachę­ca­my do włą­cze­nia się do orsza­ku. Pro­si­my, aby w mia­rę chę­ci i moż­li­wo­ści, rów­nież prze­bra­li się doro­śli. Przy­po­mi­na­my, że stro­je będzie moż­na pobrać w sal­ce lub przy­go­to­wać je w domu.
    Kolek­ta w Uro­czy­stość Obja­wie­nia Pań­skie­go prze­zna­czo­na jest na misje katolickie.

4. Za tydzień Nie­dzie­la Chrztu Pań­skie­go, któ­ra koń­czy litur­gicz­ny okres Naro­dze­nia Pańskiego.

5. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek i pią­tek mie­sią­ca. Po Mszy św. o godz. 7.00 do 8.45 będzie wysta­wio­ny Naj­święt­szy Sakra­ment. Zachę­ca­my do adoracji.

6. Spo­wiedź świę­ta pierw­szo­piąt­ko­wa będzie trwa­ła od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20. W tym cza­sie ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu, któ­ra potrwa do godz. 18.00. W Krzy­żu spo­wiedź św. przed Mszą św. o godz. 17.00. Przy­po­mi­na­my, że w Krzy­żu, w okre­sie kolę­do­wym nie ma Mszy św. w środy.

7. W pią­tek o godz. 16.30 zapra­sza­my do sal­ki para­fial­nej rodzi­ców i rodzi­ców chrzest­nych, dzie­ci któ­re w naj­bliż­szym cza­sie otrzy­ma­ją chrzest św.

8. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 odbę­dzie się spo­tka­nie Żywe­go Różańca.

9. Krąg Biblij­ny ser­decz­nie zapra­sza od ponie­dział­ku do piąt­ku o godz. 17.30 do Ora­to­rium na Nieszpory.

10. W okre­sie kolę­do­wym, w dni powsze­dnie, nie ma Mszy św. o godz. 18.00, a biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne w ponie­dział­ki, wtor­ki i sobo­ty od godz. 10.00 – 11.00. W przy­pad­ku pogrzebów moż­na tele­fo­nicz­nie umó­wić się na spo­tka­nie, w celu dopeł­nie­nia for­mal­no­ści we wszyst­kie dni tygo­dnia, poza niedzielą.

11. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za przy­ję­cia kolę­du­ją­cych kapła­nów, poczę­stun­ki i pod­wo­że­nie kapła­nów oraz ministrantów.

12. Pro­gram kolęd na ten tydzień:

- 2 stycz­nia (wto­rek): Kosza­ry – od godz. 11.00, Kamion­ka – od godz. 13.00, Czersk, ul. Sta­ro­gardz­ka (nume­ry nie­pa­rzy­ste od począt­ku) – od godz.14.30, ul. Sło­wac­kie­go i Sta­ro­gardz­ka (nume­ry nie­pa­rzy­ste od koń­ca) – od godz. 14.30

- 3 stycz­nia, (śro­da) – ul. Sta­ro­gardz­ka (nume­ry parzy­ste od począt­ku) – od godz. 14.30, ul. Sta­ro­gardz­ka (nume­ry parzy­ste od koń­ca) – od godz. 14.30, ul. Bema od koń­ca – od godz. 14.30

- 4 stycz­nia (czwar­tek): Dąb­ki, Twa­roż­ni­ca – od godz. 11.00, ul. Rey­mon­ta, Boh. Wrze­śnia, Łąko­wa (od począt­ku), Myśliw­ska, Łąko­wa (od koń­ca) od godz. 14.30

- 7 stycz­nia (nie­dzie­la): ul. Choj­nic­ka (od począt­ku i od koń­ca), Kosobudzka,
Jodło­wa – od godz. 14.00

- 8 stycz­nia (ponie­dzia­łek): Wyb. pod Stru­gę, Ustro­nie – od godz. 11.00, ul. Śli­wic­ka (od koń­ca) i Aka­cjo­wa – od godz. 12.00, ul. Zło­tow­ska – od godz. 14.30

- 9 stycz­nia (wto­rek): ul Ander­sa – od godz. 16.00

- 10 stycz­nia (śro­da): ul. Tuchol­ska (od począt­ku), Miesz­ka I, Chro­bre­go, Kazi­mie­rza Wiel­kie­go, Łokiet­ka, Spra­wie­dli­we­go, Krzy­wo­uste­go, Prze­my­sła II, Zyg­mun­ta I Augu­sta, Jagieł­ły, Wyzwo­le­nia, Kiliń­skie­go – od godz. 14.30

- 11 stycz­nia (czwar­tek): Łuko­wo, Nie­żu­ra­wa – od godz. 11.00, ul. Tar­go­wa, Wybu­do­wa­nie pod Łąg – od godz. 14.30

- 12 stycz­nia (pią­tek): ul. Bla­char­ska, Par­ko­wa, 21 Lute­go (od począt­ku i od koń­ca) – od godz. 14.30

- 13 stycz­nia (sobo­ta): Guto­wiec, Kur­ko­wo – od godz. 11.00

- 14 stycz­nia (nie­dzie­la): ul. Gen. Macz­ka i Sikor­skie­go – od godz. 14.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Maria­na Kło­dziń­skie­go we wto­rek o godz. 8.45

- w inten­cji Odno­wy w czwar­tek o godz. 6.30

w inten­cji Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci w czwar­tek o godz. 8.45

w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45

w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

12. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty para­fial­nej ś.p. Józe­fa Połom z Będź­mi­ro­wic, Beatę Waj­dzik z Mala­chi­na, Kry­sty­nę Łan­gow­ską z ul. Tuchol­skiej, Jana Grze­lak z ul. 21 Lutego
i Andrze­ja Lin­dę z ul. Tuchol­skiej. Wiecz­ny odpoczynek …