III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry na cele diecezjalne.

2. Dzi­siaj po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a o godz. 17.15 Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyj­nym, na któ­re ser­decz­nie zapra­sza­my. Po Mszy św. o godz. 12.30 spo­tka­nie z rodzi­ca­mi dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św.

3. W związ­ku z trwa­ją­ca pere­gry­na­cją iko­ny MBNP, w tym tygo­dniu zapra­sza­my w śro­dę na nowen­nę o godz. 8.45 i 18.00 miesz­kań­ców naszej z ulic: Sta­re­go Urzę­du, Bro­wa­ro­wa, Przy­to­ro­wa, Hal­le­ra i Jana Paw­ła II. Pra­gnie­my modlić się w inten­cji miesz­kań­ców wymie­nio­nych ulic, naszej Ojczy­zny oraz inten­cjach oso­bi­stych i waż­nych dla naszych rodzin. Pro­si­my, aby oso­by, któ­re pra­gną przy­jąć wize­ru­nek Mat­ki Bożej wrzu­ci­ły kart­kę z nazwi­skiem , adre­sem i nume­rem tele­fo­nu do skrzyn­ki na ołta­rzu MBNP.

4. W śro­dę o 19.00 w sal­ce para­fial­nej spo­tka­nie Róż Różań­co­wych: Św. Zofii – zela­tor­ką p. Zofia Gali­kow­ska, Św. Toma­sza – zela­to­rem p. Marian Hinc, Św. Jadwi­gi Ślą­skiej – zela­tor­ką p. Bar­ba­ra Krupa.

5. Rów­nież w śro­dę zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 20.00 do 21.00. Będzie oka­zja do spo­wie­dzi św. i wspól­ny różaniec.

6. W pierw­szy czwar­tek mie­sią­ca ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 7.00 do 8.45. Tego dnia modlić się będzie­my za powo­ła­nych i o nowe powo­ła­nia duchow­ne męskie i żeń­skie z naszej parafii.

7. W pią­tek zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa Dro­gi Krzyżowej:

• dzie­ci o godz.16.20

• mło­dzież o godz. 18.45

• wszyst­kich o godz. 8.15 i 17.30

Kolek­ta zbie­ra­na pod­czas wszyst­kich Mszy św. piąt­ko­wych jest prze­zna­czo­na na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.

1. Kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia ze szkół ponad­pod­sta­wo­wych zapra­sza­my w sobo­tę na spo­tka­nie w koście­le o godz. 15.00. Sakra­men­tu bierz­mo­wa­nia udzie­li naszej mło­dzie­ży biskup die­ce­zjal­ny w sobo­tę 16 mar­ca o godz. 17.00. Tego dnia nie będzie wigi­lij­nej Mszy świę­tej nie­dziel­nej. Pod­czas uro­czy­sto­ści wpro­wa­dze­nie reli­kwii św. o. Pio.

2. Para­fial­ne REKOLEKCJE wiel­ko­post­ne roz­pocz­nie­my w sobo­tę 16 mar­ca, a szkol­ne w ponie­dzia­łek  18 marca.

3. W przy­szłą nie­dzie­lę zapra­sza­my na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych w sobo­tę o godz. 16.30 w sal­ce para­fial­nej. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li tra­dy­cyj­nie jest prze­zna­czo­na na nasze remon­ty parafialne.

4. W dniach 8 i 9 mar­ca Cari­tas naszej para­fii prze­pro­wa­dzi zbiór­kę żyw­no­ści w Bie­dron­ce przy ul. Cmen­tar­nej, a przed kościo­łem roz­pro­wa­dza świe­ce wiel­ka­noc­ne. Zachę­ca­my też do prze­ka­zy­wa­nia 1,5% na rzecz Caritas.

5. W pią­tek, 15 mar­ca, o godz. 20.00 wyru­sza z Dzie­mian Eks­tre­mal­na Dro­ga Krzy­żo­wa. Zapi­sy przez stro­nę inter­ne­to­wą www.edk.org.pl.

6. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy numer „Piel­grzy­ma”.

Msze świę­te w tym tygodniu

W I rocz­ni­cę śmierci:

• Kazi­mierz Gref­ka – ponie­dzia­łek o 18.00
  • Elż­bie­ta Czer­wiń­ska we wto­rek o 18

W 30. dzień po pogrzebie:

• Tade­usz Jan­kow­ski – ponie­dzia­łek o 6.30
  • Iwo­na Kop­pa – wto­rek o 6.30
  • Rafał Drąż­kow­ski – śro­da o 6.30
  • Kazi­mierz Łan­gow­ski — śro­da o 18.00
  • Edmund Gostom­ski – czwar­tek o 6.30
  • Bar­ba­ra Sukien­nik – pią­tek o 18.00

W minio­nym tygo­dniu ode­szli do wieczności

• Andrzej Bar­tosz (l. 73)z ul Czereśniowej
  • Kry­sty­na Plu­tow­ska (l. 76) z ul Starogardzkiej
  • Edy­ta Rogow­ska (l 85) z ul Zbożowej.
  • Jani­na Klo­ska (l. 97) z ul. Słonecznej.
  • Ire­na Jabłoń­ska (l. 87) z ul. Przytorowej
  • Andrzej Sza­moc­ki (l 67) z Gutow­ca. Jego pogrzeb odbę­dzie się w ponie­dzia­łek o 9.30.