V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 r.

1. W dzi­siej­szą nie­dzie­lę roz­po­czy­na­my odno­wie­nie misji św., któ­re potrwa do śro­dy włącz­nie. Nauki reko­lek­cyj­ne będą gło­si­li ojco­wie kar­me­li­ci: o. Sta­ni­sław Mier­nik i o. Bru­no Pie­chow­ski, któ­rych jesz­cze raz ser­decz­nie wita­my. Nauki reko­lek­cyj­ne będą gło­szo­ne na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00 (nie będzie Mszy św. o 8.45) i 18.00 oraz o godz. 16.30 w Krzy­żu. W śro­dę będzie dodat­ko­wa Msza św. o godz. 15.30 z udzie­le­niem sakra­men­tu namasz­cze­nia cho­rych. Zapra­sza­my na nią oso­by star­sze i cho­re. Kolek­ta na zakoń­cze­nie reko­lek­cji niech będzie naszym wyra­zem wdzięcz­no­ści dla ojców rekolekcjonistów.

2. W śro­dę będzie oka­zja do spo­wie­dzi św. reko­lek­cyj­nej od godz. 8.00 do 11.00; od godz. 15.00 do 18.00 oraz od godz. 20.00 do 21.00. Nato­miast spo­wiedź św. wiel­ka­noc­na dla całej wspól­no­ty para­fial­nej, z przy­jezd­ny­mi spo­wied­ni­ka­mi, odbę­dzie się w Wiel­ką Śro­dę (27 marca).

3. Rów­no­le­gle z odno­wie­niem misji będą się odby­wa­ły reko­lek­cje szkol­ne według pla­nu, któ­ry został dostar­czo­ny do szkół. Moż­na się z nim zapo­znać na naszej stro­nie para­fial­nej lub w gablot­kach. Bar­dzo pro­si­my kate­che­tów i wycho­waw­ców o uczest­ni­cze­nie w tych spo­tka­niach i opie­kę nad uczniami.

4. Dzi­siaj po Mszy św. o godz. 8.45 ojco­wie przyj­mą nowych człon­ków do Rodzi­ny Szka­ple­rza św., a o godz. 17.15 zapra­sza­my na Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyjnym.

5. We wto­rek obcho­dzić będzie­my uro­czy­stość św. Józe­fa Oblu­bień­ca NMP. Ser­decz­nie zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30; 8.00 i 18.00. Cech Rze­miosł Róż­nych w Choj­ni­cach infor­mu­je, że o godz. 8.00 w Bru­sach zosta­nie odpra­wio­na Msza św. w inten­cji rze­mieśl­ni­ków w dniu ich patro­nal­ne­go święta.

6. W związ­ku z pere­gry­na­cją iko­ny MBNP, w śro­dę zapra­sza­my na Nowen­nę miesz­kań­ców ulic: Sta­ro­gardz­kiej, Krę­tej, Cichej, More­lo­wej, Towa­ro­wej oraz Reymonta.

7. W śro­dę o 19.00 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca: Róża św. Józe­fa – zela­tor­ką p. Jadwi­ga Fry­ca, Róża św. Wero­ni­ki – zela­tor­ka p. Ali­cja Gór­no­wicz, Róża św. Mak­sy­mi­lia­na – zela­tor­ką p. Geno­we­fa Karolczuk.

8. W pią­tek zachę­ca­my do udzia­łu w nabo­żeń­stwach Dro­gi Krzyżowej:

• dzie­ci o godz.16.20

• mło­dzież o godz. 18.45

• wszyst­kich o godz. 8.15 i 17.30

Kolek­ta zbie­ra­na pod­czas Mszy św. połą­czo­nych z Dro­gą Krzy­żo­wą jest prze­zna­czo­na na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.

1. W naj­bliż­szą nie­dzie­lę przy­pa­da Nie­dzie­la Pal­mo­wa, któ­ra roz­po­czy­na Wiel­ki Tydzień. Na wszyst­kich Mszach św. pobło­go­sła­wi­my pal­my. Przed Mszą św. o godz. 11:00 pro­ce­sja z pal­ma­mi dooko­ła kościo­ła, a po Mszy św. kon­kurs na naj­pięk­niej­szą i naj­dłuż­szą pal­mę. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej będzie przed kościo­łem roz­pro­wa­dzać pal­my. Pamię­taj­my o hoj­nym wspar­ciu ich działalności.

2. W przy­szła nie­dzie­lę w Pol­sce obcho­dzić będzie­my Naro­do­wy Dzień Życia. Na Mszy św. o godz. 8.45 będzie moż­na przy­stą­pić do Ducho­wej Adop­cji Dziec­ka Poczę­te­go. Jest to nie­zwy­kle sku­tecz­ne dzie­ło Kościo­ła w tro­sce o obro­nę życia ludz­kie­go. Oso­by, któ­re chcą pod­jąć ducho­wą adop­cję pro­si­my o przy­nie­sie­nie świec. Dekla­ra­cje z przy­rze­cze­niem moż­na zabie­rać ze sto­li­ków pod chó­rem i w dzwonnicy.

3. Przy­go­to­wa­niem do Dnia Świę­to­ści Życia niech będzie udział w Nowen­nie za wsta­wien­nic­twem św. Andrze­ja Bobo­li i bł. ks. Jerze­go Popie­łusz­ki w inten­cji Ojczy­zny, zgo­dy naro­do­wej i posza­no­wa­nia życia, któ­rą odpra­wia­my codzien­nie — do przy­szłej nie­dzie­li — po wie­czor­nej Mszy św.

4. Orga­ni­zu­je­my też wyjazd na Die­ce­zjal­ne Dni Mło­dzie­ży do Koście­rzy­ny. Wyjazd o godz. 12.00. Szcze­gó­ły i zapi­sy u ks. Mateusza.

5. Spo­tka­nie dla kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia z klas VIII w sobo­tę o 15.00 w sal­ce parafialnej.

6. W sobo­tę o godz. 19.00 w sal­ce para­fial­nej odbę­dzie się kate­che­za dla rodzi­ców i chrzestnych.

7. Z wyprze­dze­niem infor­mu­je­my, że w Wiel­ki Pią­tek o godz. 20:00 odbę­dzie się Dro­ga Krzy­żo­wa uli­ca­mi nasze­go miasta.

8. Dzię­ku­je­my dyrek­cji ZSS w Czer­sku oraz mał­żeń­stwom, dzię­ki któ­rym odbył się kolej­ny Week­end dla narze­czo­nych. Wzię­ło w nim udział 21 par. Kolej­ny taki week­end w Czer­sku odbę­dzie się na jesień. Aktu­al­ne miej­sca i for­mu­la­rze zapi­sów dostęp­ne na: www.dobry-poczatek.pl.

9. W minio­nym tygo­dniu zosta­ła pod­pi­sa­na, z wła­dza­mi mia­sta, umo­wa doty­czą­ca środ­ków na reno­wa­cję muru cmen­tar­ne­go. Z Pol­skie­go Ładu otrzy­ma­li­śmy 1 mln 78 tys. zł, a dodat­ko­wo Urząd Gmi­ny przy­znał nam 100 tys. zł. W tym miej­scu, w imie­niu naszej wspól­no­ty, bar­dzo gorą­co dzię­ku­ję Panu Bur­mi­strzo­wi i Radzie Miej­skiej za tro­skę o nasze wspól­ne dobro.

10. Pan Bur­mistrz zapra­sza do Domu Kul­tu­ry w Czer­sku we wto­rek na godz. 19.00 na kon­cert Zbi­gnie­wa Zama­chow­skie­go. Bile­ty do naby­cia w CIT.

11. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

12. Ser­decz­ne Bóg zapłać wszyst­kim, któ­rzy zaan­ga­żo­wa­li się przy­go­to­wa­nie uro­czy­sto­ści bierzmowania.

13. Dzię­ku­je­my hoj­nym dar­czyń­com, któ­rzy ufun­do­wa­li dla nasze­go kościo­ła nową mon­stran­cję wraz z tronem.

w 1 rocz­ni­cę śmier­ci za śp. Zyg­mun­ta Bobiń­skie­go w pią­tek o godz. 18.00, za śp. Ali­cję Ort­man w sobo­tę o godz. 6.30

w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Józe­fa Lewan­dow­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. śp. Ali­cję Pras z ul. Szkol­nej śp. Janu­sza Guth z ul. Pod­le­śnej, śp. Ire­nę Narloch z ul. Sta­ro­gardz­kiej, śp. Jana Giersz z ul. Bema, śp. Kry­sty­nę Mau­zolf z ul. 21 Lute­go, śp. Ire­nę Rekow­ską z ul. Tar­go­wej, śp. Sła­wo­mi­ra Rekow­skie­go z ul. Dwor­co­wej, śp. Kry­sty­nę Szczy­głow­ską z ul. Ander­sa, śp. Zofię Góral z ul. Kla­skaw­skiej. Wiecz­ny odpoczynek.