NIEDZIELA PALMOWA 24 marca 2024 r.

1. Nie­dzie­la Pal­mo­wa tra­dy­cyj­nie roz­po­czy­na Wiel­ki Tydzień. Na wszyst­kich Mszach św. bło­go­sła­wi­my pal­my, a pro­ce­sja z pal­ma­mi odbę­dzie się przed Mszą św. o godz. 11.00. Po Mszy św. zosta­nie roz­strzy­gnię­ty kon­kurs na naj­wyż­szą i naj­pięk­niej­szą pal­mę, a o godz. 17.15 zapra­sza­my na ostat­nie Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyj­nym. Dzi­siaj obcho­dzi­my rów­nież Świa­to­wy Dzień Mło­dzie­ży. O godz. 13.00 w Koście­rzy­nie odbę­dzie się spo­tka­nie mło­dych, na któ­re z ks. Mate­uszem uda­je się mło­dzież z naszej parafii.

2. W ponie­dzia­łek o godz. 17.00 zapra­sza­my na spo­tka­nie Rady Para­fial­nej, któ­re odbę­dzie się na plebanii.

3. Z uwa­gi na Wiel­ki Tydzień i okta­wę wiel­ka­noc­ną Uro­czy­stość Zwia­sto­wa­nia Pań­skie­go jest prze­nie­sio­na na ponie­dzia­łek 8 kwiet­nia. Tego dnia zapra­sza­my rodzi­ny, któ­re doświad­czy­ły stra­ty dziec­ka na Mszę św. w ich inten­cji o godz. 18.00, a potem na spo­tka­nie w sal­ce parafialnej.

4. We wto­rek po wie­czor­nej Mszy św. zbiór­ka ministrantów.

5. W śro­dę spo­wiedź para­fial­na z udzia­łem księ­ży nasze­go dekanatu:

• Przed połu­dniem: od 8.00 do 8.45 i od 9.15 do 11.00

• Po połu­dniu: od 15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.00

• Wie­czo­rem: od 20.00 do 21.00

1. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w śro­dę od 15.00 do 18.00 i od 20.00 do 21.00.

2. W śro­dę na nowen­nie modlić się będzie­my w inten­cji miesz­kań­ców ulic Kościusz­ki, Wie­lew­skiej, Konop­nic­kiej, Mle­czar­skiej i Rodzinnej.

3. W śro­dę o 19.00 w sal­ce para­fial­nej spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca: Róża św. Cecy­lii, św. Łucji i MB Czę­sto­chow­skiej. Zela­tor­ka­mi Gra­ży­na Krie­zel, Karo­li­na Resz­czyń­ska-Gali­kow­ska i Wio­le­ta Rostankowska.

4. W tym tygo­dniu biu­ro para­fial­ne będzie czyn­ne tyl­ko ponie­dzia­łek, wto­rek i śro­dę od 16.00 do 17.00.

5. Pra­gnie­my poin­for­mo­wać, że nową księ­gę inten­cji na 2025 r. otwie­ra­my w ponie­dzia­łek po Nie­dzie­li Miło­sier­dzia Boże­go, w ponie­dzia­łek 8 kwietnia.

6. Pro­si­my o przy­no­sze­nie Skar­bo­nek Wiel­ko­post­nych i skła­da­nie ich do kosza przy­go­to­wa­ne­go przed ołtarzem.

TRIDUUM PASCHALNE:

Wiel­ki Czwartek:

• godz. 18.00 Msza św. Wie­cze­rzy Pań­skiej, a po niej pro­ce­sja do Ciem­ni­cy. Ado­ra­cja będzie trwa­ła do godz. 22.00.

Wiel­ki Piątek:

• godz. 8.00 wzno­wie­nie ado­ra­cja Pana Jezu­sa w Ciem­ni­cy i śpie­wa­na Jutrznia

• godz. 15.00 Koron­ka do Miło­sier­dzia Bożego

• godz. 17.00 Litur­gia Męki Pań­skiej z Komu­nią św., a po niej prze­nie­sie­nie Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu do Gro­bu Pań­skie­go i ado­ra­cja do godz. 22.00. Ofia­ry z Gro­bu Pań­skie­go są prze­ka­zy­wa­ne na utrzy­ma­nie Gro­bu Pań­skie­go w Jerozolimie.

• godz. 19.00 odśpie­wa­my trzy czę­ści Gorz­kich Żali

• godz. 20.00 z kościo­ła wyru­szy­my na Dro­gę Krzy­żo­wą uli­ca­mi nasze­go mia­sta w inten­cji upro­sze­nia zgo­dy naro­do­wej w naszej Ojczyź­nie i obro­nie życia poczę­te­go. W cza­sie Dro­gi Krzy­żo­wej, w koście­le będzie trwa­ła ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w Grobie.

• w Wiel­ki Pią­tek obo­wią­zu­je post ści­sły, czy­li nie wol­no jeść potraw mię­snych i jeden raz moż­na najeść się do syta.

Wiel­ka Sobota:

• godz. 8.00 wzno­wie­nie ado­ra­cji Pana Jezu­sa w Gro­bie i śpie­wa­na Jutrznia

• godz. 12.00 Koron­ka do Miło­sier­dzia Bożego

• godz. 21.00 Msza św. Wigi­lii Pas­chal­nej z pro­ce­sją rezu­rek­cyj­ną, pro­si­my przy­nieść świe­ce na liturgię

• świę­ce­nie pokar­mów na stół wiel­ka­noc­ny odbę­dzie się w godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 i 13.00 oraz o godz. 15.00, a w Krzy­żu o godz. 11.00

• spo­wiedź św. od godz. 9.00 – 10.30. Pro­si­my, aby w tym cza­sie umoż­li­wić spo­wiedź stu­den­tom i oso­bom, któ­re wra­ca­ją z zagra­ni­cy oraz tym któ­rzy nie mogli sko­rzy­stać z sakra­men­tu w środę.

• dru­hów stra­ża­ków tra­dy­cyj­nie pro­si­my o trzy­ma­nie stra­ży przy Gro­bie oraz o udział w pro­ce­sji rezurekcyjnej.

1. W pierw­sze świę­to Wiel­ka­no­cy nie będzie Mszy świę­tej o godz. 6.30, a pierw­sza Msza św. zosta­nie odpra­wio­na o godz. 7.00, następ­na o 8.45 i kolej­ne jak w nie­dzie­lę. W pierw­sze świę­to nie ma pro­ce­sji, gdyż jest w sobo­tę po Wigi­lii Pas­chal­nej i nie słu­cha­my spo­wie­dzi św. Kolek­ta jest prze­zna­czo­na na budo­wę nowych kościołów.

2. W dru­gie Świę­to Zmar­twych­wsta­nia Pań­skie­go Msze św. rów­nież w porząd­ku nie­dziel­nym. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Kolek­ta dru­gie­go świę­ta na Kato­lic­ki Uni­wer­sy­tet Lubelski.

3. Zapra­sza­my na Nowen­nę do Miło­sier­dzia Boże­go z Koron­ką, któ­ra poprze­dza Nie­dzie­lę Miło­sier­dzia Boże­go: w pią­tek po wie­czor­nej cere­mo­nii, w sobo­tę o godz. 12.00 i w pozo­sta­łe dni po Mszy św. o godz. 8.45.

Msze św. w tym tygodniu:

• w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Zyg­mun­ta Kieł­piń­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Mał­go­rza­tę Drze­wic­ką w śro­dę o godz. 6.30, Jerze­go War­czak w Ponie­dzia­łek Wiel­ka­noc­ny o godz. 12.30

• w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Andrze­ja Bar­tosz w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za ś.p. Kry­sty­nę Plu­tow­ską we wto­rek o godz. 18.00

• za dusze czyść­co­we od Apo­stol­stwa Pomo­cy Duszom Czyść­co­wym w ponie­dzia­łek 25 mar­ca o godz. 8.45

• za zmar­łych w ostat­nim kwar­ta­le człon­ków Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci: Ali­cję Pras i Jana Giersz w śro­dę o godz. 8.45

• W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p.: Kry­sty­nę Brań­ka z ul. Śli­wic­kiej i Marię Kie­drow­ską z ul. Spor­to­wej. W ponie­dzia­łek o godz. 10.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Zyg­mun­ta Soj­ki z ul. Kościusz­ki, a we wto­rek o godz. 13.00 pogrzeb ś.p. Doro­ty Wąs z ul. Kole­jo­wej. Wiecz­ny odpoczynek…