UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 marca 2024 r.

1. Świę­ta Wiel­ka­noc­ne budzą w nas nadzie­ję powsta­nia do nowe­go życia. Chry­stus poko­nał śmierć, aby uka­zać nam nasze prze­zna­cze­nie do nie­śmier­tel­no­ści. Tak, jak po nocy przy­cho­dzi dzień, tak też po chwi­lach zwąt­pie­nia, bez­sil­no­ści i łez, budzi się nadzie­ja lep­sze­go jutra. Dzię­ku­jąc za wszel­kie prze­ja­wy życz­li­wo­ści, w imie­niu kapła­nów posłu­gu­ją­cych w naszej para­fii, skła­da­my ser­decz­ne życze­nia rado­sne­go prze­ży­cia świąt, poko­ju w ser­cach i rodzi­nach oraz nadziei na przyszłość.

2. Na zakoń­cze­nie Mszy Krzyż­ma Świę­te­go cele­bro­wa­nej w Wiel­ki Czwar­tek w bazy­li­ce kate­dral­nej w Pel­pli­nie, biskup Ryszard Kasy­na wrę­czył nomi­na­cje kano­nic­kie. Nasz ksiądz pro­boszcz oraz pocho­dzą­cy z Czer­ska ks. Rado­sław Orli­kow­ski zosta­li kano­ni­ka­mi hono­ro­wy­mi Kapi­tu­ły Kamień­skiej. Kano­ni­cy hono­ro­wi mają pra­wo do uży­wa­nia stro­ju kano­nic­kie­go. Kano­nia jest god­no­ścią kościelną.

3. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy uczest­ni­czy­li i w jaki­kol­wiek spo­sób przy­czy­ni­li się uświet­nie­nia Tri­du­um Pas­chal­ne­go oraz wystro­ju nasze­go kościo­ła. Dzię­ku­je­my wszyst­kim, któ­rzy przy­go­to­wa­li Ciem­ni­cę, za pro­jekt i wyko­na­nie Gro­bu Pań­skie­go, za ofia­ry na kwia­ty oraz pomoc w reali­za­cji pro­jek­tu. Bóg zapłać stra­ża­kom za war­tę hono­ro­wą. Dzię­ku­je­my uczest­ni­kom wiel­ko­piąt­ko­wej Dro­gi Krzy­żo­wej, zwłasz­cza Ryce­rzom Kolum­ba, poli­cji, dru­hom stra­ża­kom oraz wspól­no­tom i przed­sta­wi­cie­lom grup spo­łecz­nych za czy­ta­nie roz­wa­żań i nie­sie­nie krzyża.

4. Dzi­siaj moż­na uzy­skać odpust zupeł­ny za przy­ję­cie papie­skie­go bło­go­sła­wień­stwa „Urbi et Orbi” przez radio lub tele­wi­zję. Warun­kiem jest przy­stą­pie­nie do Komu­nii świę­tej i odmó­wie­nie w koście­le modli­twy w inten­cjach Ojca Świętego.

5. Jutro dru­gi dzień Świąt – Ponie­dzia­łek Wiel­ka­noc­ny. Prze­żyj­my ten dzień w zjed­no­cze­niu z Chry­stu­sem Zmar­twych­wsta­łym. Msze św. odpra­wia­my w porząd­ku nie­dziel­nym. Zachę­ca­my do uczest­nic­twa w Mszach św. przez całą okta­wę Wiel­ka­no­cy. Tra­dy­cyj­nie w dniu jutrzej­szym w naszych kościo­łach modli­my się i skła­da­my ofia­ry na Kato­lic­ki Uni­wer­sy­tet Lubelski.

6. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Nie­dzie­lę Miło­sier­dzia Boże­go, któ­rą poprze­dza Nowen­na do Miło­sier­dzia Boże­go. Na Nowen­nę zapra­sza­my codzien­nie po Mszy św. o godz. 8.45. Przed kościo­łem odbę­dzie się zbiór­ka do puszek na cele charytatywne.

7. Spo­tka­nie Rodzi­ców dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św. zapra­sza­my na spo­tka­nie w przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 12.30.

8. Za tydzień w nie­dzie­lę spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca po Mszy o 8.45.

9. W śro­dę na nowen­nie modlić się będzie­my w inten­cji miesz­kań­ców ulic Bato­re­go, Pocz­to­wej, Kole­jo­wej, Dąbrow­skie­go, Lipo­wej i Orzechowej.

10. W śro­dę o 19.00 w sal­ce para­fial­nej spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca: Róża św. Św. Fau­sty­ny, Św. Marii Mag­da­le­ny i MB Różań­co­wej. Zela­tor­ka­mi Maria Masiak, Hali­na Cza­piew­ska, i Kry­sty­na Wirkus.

11. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00 i oka­zja do spo­wie­dzi. O 20.30 Róża­niec święty.

12. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucharystyczne:

• I czwar­tek: ado­ra­cja od 7.00 do 8.45, po wie­czor­nej Mszy św. nabo­żeń­stwo eucha­ry­stycz­ne za powo­ła­nych i o nowe powo­ła­nia duchowne,

• I pią­tek: ado­ra­cja od 7.00 do 8.45 i od 15.00 do 18.00. Oka­zja do spo­wie­dzi od 15.00 do 16.20; W łącz­no­ści z każ­dą Mszą świę­tą nabo­żeń­stwo wyna­gra­dza­ją­ce Naj­święt­sze­mu Ser­cu Pana Jezusa

• I sobo­ta: od 7.00 do 8.45 ado­ra­cja, o 7.45 nabo­żeń­stwo do Ser­ca Maryi, któ­re popro­wa­dzi Rycer­stwo Niepokalanej.

1. W pierw­szą sobo­tę od 8.30 księ­ża odwie­dzą cho­rych z posłu­ga sakramentalną.

2. Z racji okta­wy uro­czy­sto­ści Zmar­twych­wsta­nia w pią­tek nie będzie obo­wią­zy­wa­ła wstrze­mięź­li­wość od pokar­mów mięsnych.

3. Przy­po­mi­na­my , że od ponie­dział­ku 8 kwiet­nia przyj­mu­je­my inten­cje mszal­ne na 2025 r. W pierw­szym tygo­dniu inten­cje będzie moż­na zama­wiać w sal­ce para­fial­nej od godz. 9.20 do 11.00.

4. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

• w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Jerze­go War­czak w ponie­dzia­łek o godz. 12.30, za śp. Zyg­mun­ta Kieł­piń­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Bar­ba­rę Fischer-Kier­ską w śro­dę o godz. 6.30 oraz za śp. Janu­sza Bed­nar­skie­go w śro­dę o godz. 18.00

• w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Edy­tę Rogow­ską we wto­rek o godz. 18.00 oraz za śp. Jani­nę Klo­ska w czwar­tek o godz. 18.00
    • w inten­cji ADŚ w czwar­tek o godz. 8.45
    • w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 18.00.

• w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45
    • w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45
    • w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45

W śro­dę o godz. 12.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Wie­sła­wa Gaj­li (l.68) z ul. Mle­czar­skiej. Wiecz­ny odpo­czy­nek racz mu dać Panie…