II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2 stycznia 2022 r.

Bóg zapłać za ofia­ry na kolek­tę diecezjalną.
Dzi­siaj po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a o godz. 17.00 zapra­sza­my na kon­cert kolęd w wyko­na­niu nasze­go para­fia­ni­na Patry­ka Szynwelskiego.
W czwar­tek przy­pa­da Uro­czy­stość Obja­wie­nia Pań­skie­go czy­li Świę­to Trzech Kró­li. Zapra­sza­my na Msze św. jak w każ­dą nie­dzie­lę. Kolek­ta z tej uro­czy­sto­ści prze­zna­czo­na jest na misje kato­lic­kie. O godz. 12.30 w koście­le roz­pocz­nie się Msza św., a ze sta­dio­nu wyru­szy Orszak Trzech Kró­li, któ­ry prze­bie­gać będzie uli­ca­mi: 21-Lute­go, Szkol­ną, Kr. Jadwi­gi, Dra Zie­liń­skie­go i zakoń­czy się na tar­go­wi­sku miej­skim. Bar­dzo pro­si­my o prze­bra­nie się w stro­je kolo­ru czer­wo­ne­go, nie­bie­skie­go lub zie­lo­ne­go, któ­re sym­bo­li­zu­ją róż­ne kon­ty­nen­ty. Stro­je i rekwi­zy­ty będzie pobrać na sta­dio­nie. Będą dwie scen­ki oraz wspól­ne śpie­wa­nie kolęd w cza­sie Orsza­ku i na tar­go­wi­sku miej­skim. Prze­wi­du­je­my też miłe nie­spo­dzian­ki, a hotel „Kavka & Restau­ra­cja” ufun­do­wał dla wszyst­kich uczest­ni­ków gorą­cy barszcz. Pro­si­my, aby w tym dniu nie par­ko­wać samo­cho­dów wzdłuż ul. Szkol­nej, moż­na jed­nak par­ko­wać na boisku Liceum Ogól­no­kształ­cą­ce­go. Ze wzglę­du na licz­ny udział zwie­rząt pro­si­my o sto­so­wa­nie się do pole­ceń służb porządkowych.
W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Uro­czy­stość Chrztu Pań­skie­go. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li – dru­ga w mie­sią­cu — jest prze­zna­czo­na na nasze pra­ce parafialne.
Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych odbę­dzie się w sobo­tę o godz. 16.30 w sal­ce parafialnej.
Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie kolę­do­wym, w dni powsze­dnie nie ma Mszy św. wie­czor­nych, a biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne w śro­dy i sobo­ty od godz. 10.00 do 11.00. W przy­pad­ku pogrze­bu moż­na zgła­szać się we wszyst­kie dni powsze­dnie do godz. 14.00.
W naszej para­fii trwa­ją odwie­dzi­ny dusz­pa­ster­skie, czy­li kolę­da. Więk­szość rodzin ocze­ku­je na bło­go­sła­wień­stwo Boże swo­ich domów i wspól­ną modli­twę z kapła­nem. Pro­si­my jed­nak, aby nie przyj­mo­wa­ły kolę­dy rodzi­ny znaj­du­ją­ce się na kwa­ran­tan­nie, w izo­la­cji domo­wej lub oso­by oba­wia­ją­ce się zaka­że­nia. Moż­na na drzwiach wywie­sić kart­kę z infor­ma­cją, np. „zapra­sza­my na kolę­dę w przy­szłym roku”. Pamię­taj­my, że bło­go­sła­wień­stwo kolę­do­we jest przy­wi­le­jem, a nie przy­mu­sem. Gdy­by jed­nak rodzi­ny pra­gnę­ły bło­go­sła­wień­stwa, ale z w/w wzglę­dów nie mogły, kapłan może pobło­go­sła­wić nawet sto­jąc na zewnątrz miesz­ka­nia czy domu. W tym roku pro­si­my, aby nie przy­go­to­wy­wać żad­nych poczę­stun­ków. Pro­si­my jed­nak o pod­wo­że­nie księ­ży, oczy­wi­ście w masecz­ce. W tym miej­scu chcie­li­by­śmy gorą­co podzię­ko­wać wszyst­kim, któ­rzy już przy­ję­li kolę­du­ją­cych kapła­nów, znacz­nie wię­cej niż w ubie­głym roku. Dzię­ku­je­my rów­nież za ofia­ry skła­da­ne na funk­cjo­no­wa­nie para­fii, na remont kościo­ła oraz za ofia­ry prze­ka­zy­wa­ne na kon­to parafialne.
W tym tygo­dniu przy­pa­da pierw­szy pią­tek mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu po ran­nej Mszy św. do godz. 8.45, a dodat­ko­wo od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz po wie­czor­nej Mszy św. Ado­ra­cja roz­pocz­nie się Koron­ką do Miło­sier­dzia Boże­go. Zapra­sza­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20. W tym mie­sią­cu nie ma odwie­dzin chorych.
Msze św. w tym tygodniu:
 — w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Jadwi­gę Wrył­ka w pią­tek o godz. 18.00, Wła­dy­sła­wa Stat­kie­wicz w pią­tek o godz. 18.00, Jana Kale­ty w nie­dzie­lę o godz. 10.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Iwo­nę Rut­kow­ską w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Mie­czy­sła­wa Kla­man we wto­rek o godz. 6.30, Zofię Wicza­now­ską w śro­dę o godz. 6.30, Jana Mar­kow­skie­go w śro­dę o godz. 6.30, Jana Janow­skie­go w pią­tek o godz. 6.30,

- w inten­cji ADŚ w czwar­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 12.30

- w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy w naszej wspól­no­ty ś.p. Józe­fa Kali­tę z ul. Łosiń­skiej, Janu­sza Rąp­cę z Kamion­ki, Bar­ba­rę Weresz­czyń­ską z ul. Bro­wa­ro­wej, Tere­sę Paz­da z Krzy­ża, Annę Kale­ta z ul. 21 Lute­go, Wal­de­ma­ra Szyrk z Ogo­rze­lin, Dawi­da Gac z Będź­mi­ro­wic, Marię Kul­czyk w ul. Lipo­wej. W sobo­tę o godz. 11.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Ewy Blok z ul. Pod­gór­nej. Wiecz­ny odpoczynek …

Kolę­dy na naj­bliż­szy okres:

- 2 stycz­nia (dzi­siaj) – Czersk, ul. Ander­sa – od godz. 14.30

- 3 stycz­nia (ponie­dzia­łek) – Kosza­ry (11.00), Kamion­ka (13.00), ul. Sta­ro­gardz­ka (n‑ry nie­pa­rzy­ste) i ul. Sło­wac­kie­go – od godz. 14.30

- 4 stycz­nia (wto­rek) – Dąb­ki, Twa­roż­ni­ca (11.00), ul. Łąko­wa, Myśliw­ska, Rey­mon­ta, Boha­te­rów Wrze­śnia, Wyb. pod Łuko­wo – godz. 14.00

- 5 stycz­nia (śro­da) – Wyb. pod Łąg, Łuko­wo, Nie­żu­ra­wa (11.00), ul. Tar­go­wa – godz. 14.00