IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30 stycznia 2022 r.

1. W tym tygo­dniu koń­czy­my wizy­ty dusz­pa­ster­skie. Pra­gnie­my ser­decz­nie podzię­ko­wać wszyst­kim, któ­rzy nas przy­ję­li, a rodzi­nom, któ­re z róż­nych przy­czyn nie mia­ły kolę­dy, życzy­my, aby w przy­szłym roku mogły przy­jąć bło­go­sła­wień­stwo Boże swo­ich miesz­kań bez prze­szkód. W naj­bliż­szym cza­sie odwie­dzi­my para­fian miesz­ka­ją­cych na nastę­pu­ją­cych uli­cach: a) dzi­siaj: ul. Kościusz­ki, Ryn­ko­wa, Ostrow­skie­go – od godz. 14.30; b) w ponie­dzia­łek: ul. Kró­lo­wej Jadwi­gi, Kaszub­ska, Feren­sa, Szkol­na – od godz. 14.30; c) we wto­rek: ul. Zbo­żo­wa, Kali­now­skie­go, Wic­ka Roga­li, Choj­nic­ka – od godz. 14.30.

2. Para­fian, któ­rzy nie mogli przy­jąć kolę­dy, zapra­sza­my w śro­dę na Mszę św. kolę­do­wą o godz. 18.00, na któ­rej udzie­li­my bło­go­sła­wień­stwa kolę­do­we­go. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie pojem­ni­ków do wody świę­co­nej, któ­rą będzie moż­na pokro­pić swo­je mieszkanie.
  3. W śro­dę obcho­dzi­my Uro­czy­stość Obja­wie­nia Pań­skie­go czy­li daw­ne świę­to Mat­ki Bożej Grom­nicz­nej. Zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.30; 8.45; 11.00, 16.20, 18.00 i 17.00 w Krzy­żu. Pod­czas każ­dej Mszy św. pobło­go­sła­wi­my świe­ce. Dzie­ci, któ­re w tym roku przyj­mą po raz pierw­szy Komu­nię św., wraz z rodzi­ca­mi, zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 16.20. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie świec, a po Mszy św. odbę­dzie się kate­che­za dla rodzi­ców (nie będzie kate­che­zy w dru­gą nie­dzie­lę mie­sią­ca). Ponie­waż jest to rów­nież Dzień Życia Kon­se­kro­wa­ne­go, kolek­ta tego świę­ta jest prze­zna­czo­na na zako­ny klauzurowe.
  4. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją dni eucha­ry­stycz­ne: pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45 i dodat­ko­wo: w czwar­tek po wie­czor­nej Mszy św. w inten­cji świę­to­ści naszych rodzin i o powo­ła­nia kapłań­skie oraz w pią­tek od godz. 15.00 do 18.00. Zachę­ca­my też do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20.
  5. Od śro­dy wra­ca­ją wie­czor­ne Msze św. i dotych­cza­so­we funk­cjo­no­wa­nie biu­ra parafialnego.
  6. Cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną odwie­dzi­my w naj­bliż­szą sobotę.
  7. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różańca.
  8. Bur­mistrz Czer­ska zapra­sza miesz­kań­ców do sko­rzy­sta­nia z mobil­ne­go punk­tu szcze­pień w sobo­tę w godz. 10.00−13.00 na miej­skim tar­go­wi­sku. Szcze­pion­kę John­son & John­son lub Pfi­zer mogą przy­jąć oso­by powy­żej 12 roku życia oraz cudzoziemcy.
  9. Czer­skie Koło Hono­ro­wych Daw­ców Krwi zapra­sza dzi­siaj, w godz. 10.00−14.00, do udzia­łu w akcji odda­wa­nia krwi. Krwio­bus znaj­du­je się przy hali im. Roma­na Bruskiego.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Gra­ży­nę Lenc w nie­dzie­lę o godz. 18.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Wal­de­ma­ra Szyrk w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Dawi­da Gac we wto­rek o godz. 6.30, Marię Kul­czyk w czwar­tek o godz. 18.00

- za dusze czyść­co­we od APDC w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

- w inten­cji ks. pro­bosz­cza z oka­zji 35 rocz­ni­cy świę­ceń kapłań­skich od Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej i ks. wika­riu­szy w śro­dę o godz. 8.45

- w inten­cji ADŚ w czwar­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Odno­wy w Duchu Świę­tym w czwar­tek o godz. 18.00

- w int, trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45

- w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

1. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Paw­ła Roki­tę z ul. Kr. Jadwi­gi, Hen­ry­ka Karcz z ul. Łosiń­skiej, Euge­nię Ludt­ka z ul Polnej, Zofię Łan­gow­ską ze Zło­to­wa, wyb. pod Łąg, Danie­lę Niem­czyk z Gutow­ca. W ponie­dzia­łek o godz. 10.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Flo­ria­na Rud­ni­ka z Byd­gosz­czy. Wiecz­ny odpoczynek …