VII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 lutego 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry na WSD w Pel­pli­nie. W ubie­głym tygo­dniu na kolek­tę inwe­sty­cyj­ną zebra­li­śmy 9 780 zł. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za wszel­ką pomoc na rzecz parafii.

2. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Ogól­no­pol­skie Mar­ga­ret­ko­we dni modlitw za kapła­nów w dniach 25, 26 i 27 lute­go po Mszy świę­tej o 8.45.

3. Z wyprze­dze­niem infor­mu­je­my, że w dniach 4 – 5 mar­ca, za spra­wą Civi­tas Chri­stia­na — nawie­dzą naszą para­fię reli­kwie Bł. Kard. Ste­fa­na Wyszyń­skie­go. Pro­gram nawie­dze­nia przed­sta­wi­my w przy­szłą nie­dzie­lę, nie­mniej pra­gnie­my, aby był to czas modli­twy o prze­bu­dze­nie ducho­we nas samych i naszej Ojczy­zny oraz o pokój na świe­cie, a zwłasz­cza na Ukrainie.
  4. Pro­szo­no nas rów­nież o prze­ka­za­nie infor­ma­cji, że w naj­bliż­szą sobo­tę w para­fii św. Woj­cie­cha w Sta­ro­gar­dzie Gd. o godz. 21.00 roz­pocz­nie się „Noc wal­ki o bło­go­sła­wień­stwo dla Pol­ski”. Z pro­gra­mem modlitw i nabo­żeństw tej nocy moż­na zapo­znać się na stro­nie para­fii lub z pla­ka­tu w naszej gablocie.
  5. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. godz. 12.30 roz­po­czy­na­my trzy­dnio­wą Ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu, czy­li daw­ne nabo­żeń­stwo czter­dzie­sto­go­dzin­ne poprze­dza­ją­ce Wiel­ki Post. Czu­wa­nie przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem ma być wyna­gro­dze­niem za grze­chy oso­bi­ste i znie­wa­ża­nie Chry­stu­sa i Mat­ki Naj­święt­szej oraz cza­sem pod­ję­cia posta­no­wień wiel­ko­post­nych przed Śro­dą Popiel­co­wą. Niech będzie to czas modli­twy o wła­sną prze­mia­nę i uświę­ce­nie. Ado­ra­cja będzie trwa­ła do godz. 18:00.
  6. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Józe­fy Dahl­ke i Jolan­ty Krgier w pią­tek o godz. 8.45, Roma­na Muchę w pią­tek o godz. 18.00, Ber­nar­dy Kam­row­skiej w sobo­tę o godz. 18.00, Bro­ni­sła­wy Jaż­dżew­skiej w nie­dzie­lę o godz. 10.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Wie­sła­wa Sukien­nik w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Dariu­sza Gla­zer ze wto­rek o godz. 18.00, Toma­sza Laskow­skie­go w czwar­tek o godz. 18.00, Tere­sę Pastwa w pią­tek o godz. 18.00

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej para­fii ś.p. Annę Osow­ską z ul. Krę­tej, Tere­sę Gor­no­wicz z Dąbek, Agniesz­kę Miel­ke z Krzy­ża i Kry­sty­nę Krzo­ska z Gutow­ca (pogrzeb odbył się w Choj­ni­cach). W ponie­dzia­łek o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Hil­de­gar­dy War­dyn z ul. Sta­ro­gardz­kiej. Wiecz­ny odpoczynek …