I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022 r.

1. Wszy­scy jeste­śmy świad­ka­mi okrut­nej napa­ści wojsk rosyj­skich na Ukra­inę. Sta­ło się to, co w XXI wie­ku wyda­wa­ło się, jesz­cze tak nie­daw­no, nie­moż­li­we. Zda­je­my sobie spra­wę, że w obec­nej sytu­acji żaden naród nie może czuć się bez­piecz­nie, dla­te­go tak waż­na jest ludz­ka soli­dar­ność, współ­czu­cie i wza­jem­na pomoc. W tym tygo­dniu odby­ły się w całej Pol­sce zbiór­ki przed kościo­ła­mi na rzecz pomo­cy Ukra­inie. W naszej para­fii, w minio­ną nie­dzie­lę zebra­li­śmy 21.178,67 zł, a w śro­dę popiel­co­wą 17.141,20 zł, czy­li łącz­nie 38.319,87 zł. W imie­niu potrze­bu­ją­cych pomo­cy dzię­ku­je­my wszyst­kim ofia­ro­daw­com. Cari­tas Die­ce­zjal­na zachę­ca też do zbiór­ki koców, śpi­wo­rów, mate­ra­ców, nowych ubrań, środ­ków czy­sto­ści, pie­lę­gna­cji, pam­per­sów, chu­s­te­czek nawil­ża­ją­cych, itp. Ponie­waż taka zbiór­ka odby­wa się w Domu Kul­tu­ry, nie będzie­my jej dublo­wać, ale Cari­tas Para­fial­na dekla­ru­je swo­ją pomoc.

2. Dzi­siaj po Mszy św. o godz. 8.45 zapra­sza­my na spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, o godz. 15.00 na Koron­kę do Miło­sier­dzia Boże­go przed reli­kwia­mi Bł. Kard. Ste­fa­na Wyszyń­skie­go, a o godz. 17.15 na Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyjnym.
  3. Cari­tas od dzi­siaj roz­pro­wa­dza pas­cha­li­ki i świe­ce, w cenie 12 i 15 zł, z któ­rych dochód będzie prze­ka­za­ny na pomoc uchodź­com z Ukra­iny, rów­nież ofia­ry ze Skar­bo­nek Wiel­ko­post­nych zosta­ną prze­ka­za­ne na ten cel.
  4. W okre­sie Wiel­kie­go Postu zachę­ca­my do podej­mo­wa­nia aktów poku­ty i posta­no­wień, któ­re umac­nia­ją naszą wia­rę i wypra­sza­ją Boże miło­sier­dzie dla zagu­bio­ne­go świa­ta. Zapra­sza­my do udzia­łu w Dro­dze Krzy­żo­wej w każ­dy pią­tek Wiel­kie­go Postu:

a) dzie­ci o godz.1620
b) mło­dzież o godz. 1845
c) wszyst­kich o godz. 815 i 1730

Kolek­ta zbie­ra­na pod­czas Mszy świę­tych połą­czo­nych z Dro­gą Krzy­żo­wą będzie prze­zna­czo­na na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.

1. W przy­szłą nie­dzie­lę na Mszy św. o godz. 14.00 udzie­li­my Sakra­men­tu Chrztu św., a rodzi­ców dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I Komu­nii św. zapra­sza­my na spo­tka­nie po Mszy św. o godz. 11.00. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na pra­ce remon­to­we naszej parafii.

2. Narze­czo­nych zapra­sza­my na kate­che­zę przed­ślub­ną w naj­bliż­szy pią­tek o godz. 16.30 w sal­ce para­fial­nej. W naj­bliż­szy pią­tek, sobo­tę i nie­dzie­lę orga­ni­zu­je­my w naszej para­fii Week­end dla narze­czo­nych – nie­ste­ty lista jest już zamknieta.

3. Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych w sobo­tę o godz. 16.30 rów­nież w sal­ce parafialnej.

4. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Hele­nę Pepliń­ską we wto­rek o godz. 8.45, Grze­go­rza Sto­sik w czwar­tek o godz. 18.00, Zofię Grzy­wacz w sobo­tę o godz. 6.30,

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Geno­we­fy Hop­pe we wto­rek o godz. 18.00, Hen­ry­ka Karcz we wto­rek o godz. 18.00, Krzysz­to­fa Bąk w śro­dę o godz. 18.00, Euge­nię Ludt­ka w pią­tek o godz. 18.00, Wal­de­ma­ra Bru­skie­go w pią­tek o godz. 18.00,

- w inten­cji Zakła­du Usług Leśnych o opie­kę i bło­go­sła­wień­stwo Boże dla pra­cow­ni­ków i ich rodzin w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Edmun­da Weiss­brodt w ul. Gen. Macz­ka i ś.p. Ger­tru­dę Weltrow­ską z Kla­ska­wy. Zmarł ś.p. Jan Gliń­ski z ul. Choj­nic­kiej — Msza św. pogrze­bo­wa odbę­dzie się w sobo­tę o godz. 11.00, a pochó­wek na cmen­ta­rzu w Gdań­sku. Wiecz­ny odpoczynek …