NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.

1. Dzi­siej­sze Świę­to Miło­sier­dzia Boże­go obcho­dzi­my w bar­dzo dra­ma­tycz­nym okre­sie histo­rii, dla­te­go w swo­ich modli­twach pro­śmy o pokój na Ukra­inie, prze­mia­nę nasze­go życia i o pojed­na­nie się z Bogiem dla tych, któ­rzy od daw­na nie prze­stę­po­wa­li do spo­wie­dzi św. Po Mszy św. o godz. 8.45 odmó­wi­my Koron­kę do Miło­sier­dzia Boże­go. Przed kościo­łem trwa zbiór­ka na cele cha­ry­ta­tyw­ne – za ofia­ry ser­decz­nie dziękujemy.

2. W ponie­dzia­łek przy­pa­da Świę­to Św. Mar­ka Ewan­ge­li­sty. Przed Mszą św. o godz. 8.45 odbę­dzie się w pro­ce­sja bła­gal­na o dobre urodzaje.

3. We wto­rek obcho­dzi­my Uro­czy­stość Św. Woj­cie­cha, Bisku­pa i Męczen­ni­ka, głów­ne­go patro­na Pol­ski. W tym dniu modli­my się o pomyśl­ność Ojczy­zny i jed­ność nasze­go narodu.

4. Rów­nież we wto­rek przed budyn­kiem nasze­go Liceum Ogól­no­kształ­cą­ce­go odbę­dzie akcja krwio­daw­stwa. Wszyst­kich chęt­nych zachę­ca­my do odda­nia krwi, któ­rej nie moż­na niczym zastą­pić w rato­wa­niu ludz­kie­go życia. W godz. 9.00 do 13.00 będzie rów­nież oka­zja do reje­stra­cji poten­cjal­nych daw­ców szpiku.

5. W pią­tek zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 15.15 tego­rocz­nych matu­rzy­stów, nauczy­cie­li i wycho­waw­ców oraz rodzi­ców absol­wen­tów. Pod­czas Mszy św. podzię­ku­je­my Panu Bogu za wszel­kie otrzy­ma­ne łaski, ale też będzie­my pro­si­li o dary Ducha Świę­te­go na czas egza­mi­nów i dobrych wybo­rów na przyszłość.

6. Uwa­ga kan­dy­da­ci do bierz­mo­wa­nia z klas ponad­pod­sta­wo­wych. Zapra­sza­my na spo­tka­nie przed bierz­mo­wa­niem w naj­bliż­szy pią­tek i sobo­tę po wie­czor­nej Mszy św.

7. W przy­szłą nie­dzie­lę roz­po­czy­na się maj, a więc mie­siąc nabo­żeństw majo­wych, któ­re w dni powsze­dnie będą odpra­wia­ne po Mszach św. o godz. 8.45 i 18.00, a w nie­dzie­le po wie­czor­nej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różańca.

8. Z wyprze­dze­niem infor­mu­je­my, że 4 maja odbę­dzie się w naszej para­fii wizy­ta­cja kano­nicz­na ks. bpa Arka­diu­sza Okro­ja. W ramach wizy­ta­cji o godz. 10.00 odbę­dzie się nabo­żeń­stwo majo­we z Krzy­żu, o godz. 10.45 nabo­żeń­stwo majo­we dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I Komu­nii św. w Czer­sku (w mia­rę wol­ne­go cza­su zapra­sza­my rów­nież rodzi­ców), o godz. 15.00 spo­tka­nie Rady Para­fial­nej, o godz. 15.45 odwie­dzi­ny OSP w Czer­sku z racji wspo­mnie­nia św. Flo­ria­na, o godz. 16.15 w sal­ce para­fial­nej odbę­dzie się spo­tka­nie z ks. bisku­pem wszyst­kich wspól­not, a o godz. 17.00 Msza św. z udzie­le­niem sakra­men­tu bierz­mo­wa­nia naszej mło­dzie­ży. Przed Mszą św. z ple­ba­nii wyru­szy pro­ce­sja. Bar­dzo pro­si­my, aby uczest­ni­czy­ły w niej wszyst­kie cho­rą­gwie i sztandary.

9. Gmin­ny Ośro­dek Kul­tu­ry zapra­sza na cha­ry­ta­tyw­ny kon­cert na rzecz Ukra­iny zespo­łu „Hap­py­sad”, któ­ry odbę­dzie się w sobo­tę o godz. 19.00 w hali spor­to­wej im. Roma­na Bruskiego.

10. W sobo­tę nasi mini­stran­ci i lek­to­rzy uda­ją się do Pel­pli­na na die­ce­zjal­ne zawo­dy spor­to­we. Życzy­my im wie­lu sukcesów.

11. W dniach 10 – 12 czerw­ca w Czar­nej Wodzie odbę­dzie się Week­end dla narze­czo­nych. Chęt­ni mogą się zapi­sy­wać dro­gą elek­tro­nicz­ną na adres www.ewangelizacjapelplin.pl

12. Inten­cje mszalne:

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Kazi­mie­rza Lin­dę w czwar­tek o godz. 6.30, Urszu­lę Siko­ra w pią­tek o godz. 18.00, Jadwi­gę Kąt­ną w sobo­tę o godz. 6.30, Cze­sła­wa Wie­czo­rek w nie­dzie­lę o godz. 11.00 i Tade­usza Czar­now­skie­go w nie­dzie­lę o godz. 12.30

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Toma­sza Czu­kow­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Macie­ja Wiśniew­skie­go we wto­rek o godz. 18.00, Bogu­sła­wa Leper w śro­dę o godz. 18.00 i Wan­dę Powal­ską w czwar­tek o godz. 18.00

- w inten­cji dusz czyść­co­wych od APDC w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

- w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy w naszej wspól­no­ty ś.p. Edwar­da Sznaj­der z Będź­mi­ro­wic, Grze­go­rza Her­man z ul. Der­dow­skie­go, Lilio­sę Cha­bow­ską z ul. Sta­ro­gardz­kiej i Elż­bie­tę Bło­ciń­ską z ul. Kościusz­ki. We wto­rek o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Jerze­go Ufnow­skie­go z ul. Łukow­skiej. Wiecz­ny odpoczynek …