IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 maja 2022 r.

1. Dzi­siaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapra­sza­my na spo­tka­nie rodzi­ców, któ­rych dzie­ci w tym roku przy­stą­pią do I Komu­nii św., a o godz. 14.00 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Bóg zapłać za ofia­ry zło­żo­ne na pra­ce remon­to­we w naszej para­fii, ale rów­nież dzię­ku­je­my za ofia­ry indywidualne.

2. Zapra­sza­my do udzia­łu w nabo­żeń­stwach majo­wych codzien­ne w koście­le po Mszach św. o godz. 8.45 i 18.00, a w nie­dzie­lę po wie­czor­nej Mszy św. Zachę­ca­my też do pie­lę­gno­wa­nia tra­dy­cji nabo­żeństw majo­wych przy krzy­żach i figu­rach przy­droż­nych. Dzię­ku­je­my za pięk­ną ini­cja­ty­wę reno­wa­cji figu­ry Mat­ki Bożej przy ul. Tucholskiej.
  3. W ponie­dzia­łek obcho­dzi­my świę­to Św. Sta­ni­sła­wa, bisku­pa i męczennika.
  4. W pią­tek, 13 maja, zapra­sza­my na pierw­sze nabo­żeń­stwo fatim­skie, któ­re tra­dy­cyj­nie roz­po­czy­na­my o godz. 20.00. Pro­si­my o przy­nie­sie­nie świec.
  5. Para­fia orga­ni­zu­je wyjazd na spo­tka­nie mło­dych w Led­ni­cy, któ­re odbę­dzie się w sobo­tę 4 czerw­ca. Koszt wyjaz­du wyno­si 70 zł. Chęt­ni mogą się zgła­szać u ks. Mateusza.
  6. Dro­ga Świa­tła (Via Lucis) to wiel­ka­noc­ne nabo­żeń­stwo, wzo­ro­wa­ne na Dro­dze Krzy­żo­wej. Skła­da się z 14 sta­cji – spo­tkań Chry­stu­sa Zmar­twych­wsta­łe­go z ucznia­mi, pod­czas któ­rych roz­wa­ża­my tajem­ni­ce pas­chal­ne. Zapra­sza­my na pierw­sze takie nabo­żeń­stwo w naszej para­fii w naj­bliż­szą nie­dzie­lę, 15 maja, o godz. 15.00. Nabo­żeń­stwo roz­pocz­nie­my Koron­ką do Miło­sier­dzia Boże­go w naszej świą­ty­ni, po czym wyru­szy­my przez Park Boro­wiac­ki, aby dać świa­dec­two naszej wia­ry. Pro­si­my, aby każ­dy uczest­nik Dro­gi Świa­tła przy­niósł ze sobą świa­tło, np. znicz. Po zakoń­czo­nym nabo­żeń­stwie zapra­sza­my wszyst­kich uczest­ni­ków do sal­ki para­fial­nej na poczęstunek.
  7. W tym tygo­dniu na ul. Szkol­nej 2 – w wyzna­czo­nym miej­scu – moż­na skła­do­wać zuży­ty sprzęt elek­tro­nicz­ny i elek­trycz­ny, któ­ry zosta­nie wywie­zio­ny w sobo­tę o godz. 10.00. Dochód z tej akcji jest prze­zna­czo­ny na pomoc misjonarzom.
  8. Kato­lic­kie Liceum Ogól­no­kształ­cą­ce w Choj­ni­cach ogła­sza rekru­ta­cję do kla­sy pierw­szej. Szcze­gó­ły na stro­nie inter­ne­to­wej szkoły.
  9. W związ­ku z licz­ny­mi zapy­ta­nia­mi, przy­po­mi­na­my, że w tym roku pie­sza piel­grzym­ka do Wie­la odbę­dzie się w dniach 28 i 29 maja. Już dzi­siaj ser­decz­nie zapraszamy.
  10. Odno­wa w Duchu Świę­tym zapra­sza na czu­wa­nie wspól­not z całej Pol­ski przed iko­ną Czar­nej Madon­ny, któ­re odbę­dzie się w sobo­tę, 21 maja. Szcze­gó­ło­we infor­ma­cje u ks. Damiana.
  11. Wzo­rem ubie­głe­go roku, w dniach 7 – 13 sierp­nia odbę­dzie się rowe­ro­wa piel­grzym­ka do Czę­sto­cho­wy. Szcze­gó­ły u ks. Damiana.
  12. Pra­gnie­my ser­decz­nie podzię­ko­wać wszyst­kim, któ­rzy zaan­ga­żo­wa­li się w obcho­dy świę­ta Mat­ki Bożej Kró­lo­wej Pol­ski i Kon­sty­tu­cji Trze­cie­go Maja oraz w wizy­ta­cję paster­ską naszej para­fii. Przy­go­to­wa­nie i udział w tych uro­czy­sto­ściach były pięk­nym świa­dec­twem naszej wia­ry i przy­wią­za­nia do tra­dy­cji, a jed­no­cze­śnie pro­mo­cją nasze­go miasta.
  13. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”.

- w 1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Janu­sza Gin­ter w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Zyg­mun­ta Bot­cher we wto­rek o godz. 6.30, Wik­to­rię Bło­ciń­ską w śro­dę o godz. 18.00 i Jadwi­gę Czar­now­ską w czwar­tek o godz. 18.00

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Mał­go­rza­tę Dahl­ke we wto­rek o godz. 18.00 i Wła­dy­sła­wę Dudziń­ską w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Maria­na Szal­czew­skie­go z ul. 21 Lute­go, a w śro­dę o godz. 13.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Hali­ny Gra­bań­skiej z ul. Gen. Hal­le­ra. Wiecz­ny odpoczynek …