V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022 r.

1. Dzię­ku­je­my za ofia­ry na kolek­tę inwe­sty­cyj­ną w ubie­głą nie­dzie­lę. Zebra­li­śmy 9790 zł.

2. Zapra­sza­my do udzia­łu w nabo­żeń­stwach majo­wych codzien­ne w koście­le po Mszach św. o godz. 8.45 i 18.00, a w nie­dzie­lę po wie­czor­nej Mszy św. Zachę­ca­my też do pie­lę­gno­wa­nia tra­dy­cji nabo­żeństw majo­wych przy krzy­żach i figu­rach przydrożnych.
  3. Dzi­siaj o godz. 15.00 zapra­sza­my na zapo­wie­dzia­ną Dro­gę Świa­tła, któ­ra roz­pocz­nie się w koście­le Koron­ką do Miło­sier­dzia Boże­go i dalej przez Park Boro­wiac­ki. Nabo­żeń­stwo to jest wzo­ro­wa­ne na Dro­dze Krzy­żo­wej i rów­nież skła­da się z 14 sta­cji, w któ­rych roz­wa­ża się tajem­ni­ce spo­tkań Chry­stu­sa Zmar­twych­wsta­łe­go z ucznia­mi. Pro­si­my przy­nieść ze sobą świa­tło, np. znicz. Po zakoń­czo­nym nabo­żeń­stwie wszyst­kich uczest­ni­ków zapra­sza­my do sal­ki para­fial­nej na poczęstunek.
  4. Odno­wa w Duchu Świę­tym zapra­sza na czu­wa­nie wspól­not z całej Pol­ski przed iko­ną Czar­nej Madon­ny, któ­re odbę­dzie się w sobo­tę, 21 maja. Jest jesz­cze 5 miejsc. Szcze­gó­ło­we infor­ma­cje u ks. Damiana.
  5. Przy­po­mi­na­my, że 4 czerw­ca wyru­szy auto­ka­ro­wa piel­grzym­ka do Led­ni­cy (zgło­sze­nia u ks. Mate­usza), a w dniach 7 – 13 sierp­nia rowe­ro­wa piel­grzym­ka do Czę­sto­cho­wy (zgło­sze­nia u ks. Damiana).
  6. W związ­ku z piel­grzym­ką do Wie­la, któ­ra odbę­dzie się w dniach 28 i 29 maja, Ryce­rze Kolum­ba pro­po­nu­ją koszul­ki, któ­re będą nas wyróż­nia­ły, z logiem para­fii. Koszul­ki moż­na nabyć przed kościo­łem w cenie 30 zł. Dochód ze sprze­da­ży prze­zna­czo­ny jest na zakup sztandaru.
  7. W sobo­tę o godz. 15.00 odbę­dzie się w Krzy­żu poświę­ce­nie nowej remi­zy OSP.
  8. W przy­szłą nie­dzie­lę, w ramach obcho­dów set­nej rocz­ni­cy klu­bu „Boro­wiak”, orga­ni­za­to­rzy zapra­sza­ją na sta­dion, gdzie o godz. 15.00 odbę­dzie się tra­dy­cyj­ny mecz pił­ki noż­nej: księ­ża Die­ce­zji Pel­pliń­skiej kon­tra old­bo­je „Boro­wia­ka”.
  9. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma” oraz modli­tew­ni­ki z modli­twa­mi o pokój i pojed­na­nie w cenie 4 zł.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Maria­na Bła­nek w ponie­dzia­łek o godz. 6.30, Ryszar­da Grzon­ka we wto­rek o godz. 6.30, Lesz­ka Raj­fur w czwar­tek o godz. 18.00

- w 30 dzień za ś.p. Bar­ba­rę Che­rek w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Kry­sty­nę Kar­kosz­ka w śro­dę o godz. 18.00 i Hele­nę Kow­gan w pią­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Lidię Narloch z ul. Łukow­skiej, Hali­nę Gra­bań­ską z ul. Gen. Hal­le­ra i Hele­nę Jani­kow­ską z ul. M. Konop­nic­kiej. We wto­rek o godz. 11.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Dag­ma­ry Grzon­ka z ul. Kościusz­ki. Wiecz­ny odpoczynek …