VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 2022 r.

1. W ponie­dzia­łek, wto­rek i śro­dę obcho­dzi­my Dni Krzy­żo­we, czy­li dni modlitw o dobre uro­dza­je: w ponie­dzia­łek przed ran­ną Mszą św. o godz. 6.15, we wto­rek o godz. 17.45, a w śro­dę łącz­nie z Nowen­ną przed Mszą św. o godz. 8.45 i wie­czo­rem przed Mszą św. o godz. 17.45.

2. Zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa majo­we: w dni powsze­dnie po Mszach św. o godz. 8.45 i 18.00, a w nie­dzie­lę po wie­czor­nej Mszy św.

3. W czwar­tek obcho­dzi­my Dzień Mat­ki, któ­ry jest oka­zją do szcze­gól­ne­go oka­za­nia naszej wdzięcz­no­ści za miłość i poświę­ce­nie naszych matek.

4. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Uro­czy­stość Wnie­bo­wstą­pie­nia Pań­skie­go. Kolek­ta jest prze­zna­czo­na na budo­wę nowych kościołów.

5. Ser­decz­nie zapra­sza­my do udzia­łu w pie­szej piel­grzym­ce do Wie­la. Wzo­rem ubie­głych lat opie­kę nad piel­grzy­ma­mi spra­wu­ją księ­ża i stra­ża­cy z naszej para­fii. Piel­grzym­kę roz­pocz­nie­my w naj­bliż­szą sobo­tę Mszą św. o godz. 6.00, po któ­rej wyru­szy­my do Wie­la. Uwa­ga: nie będzie Mszy św. o 6.30. Na miej­scu przy­wi­ta­nie o godz. 12.00, a o godz. 15.00 Dro­ga Krzy­żo­wa na Górach. Oso­by, któ­re nie mają pojaz­du będą mogły wró­cić do Czer­ska auto­bu­sem o godz. 15.00, i 17.30. Prze­jazd jest bez­płat­ny, za co dzię­ku­je­my Panu Maria­no­wi Gołuń­skie­mu. Chęt­ni będą mogli doje­chać tym auto­ka­rem w nie­dzie­lę na sumę odpu­sto­wą (wyjazd spod kościo­ła o godz. 8.00). Tra­dy­cyj­nie o godz. 11.00 spod kościo­ła wyru­szy piel­grzym­ka moto­cy­klo­wa — zbiór­ka od 10.30. W związ­ku z piel­grzym­ką do Wie­la, Ryce­rze Kolum­ba pro­po­nu­ją koszul­ki z logiem para­fii, któ­re będą nas wyróż­nia­ły. Koszul­ki moż­na nabyć przed kościo­łem w cenie 30 zł. Dochód ze sprze­da­ży prze­zna­czo­ny jest na zakup sztan­da­ru stowarzyszenia.
  6. W sobo­tę – 28 maja – w dzień pie­szej piel­grzym­ki do Wie­la biu­ro para­fial­ne będzie nieczynne.
  7. Pró­by dzie­ci, któ­re 12 czerw­ca przy­stą­pią do I. Komu­nii św. odbę­dą się: w ponie­dzia­łek o godz. 16.00 — SP nr 1, a o godz. 17.00 – SP nr 2; w śro­dę o godz. 14.00 – SP nr 1, a o godz. 15.00 – SP nr 2. Obec­ność jest obowiązkowa.

8. Dzi­siaj o godz. 15.00 na sta­dio­nie miej­skim odbę­dzie się mecz pił­ki noż­nej księ­ża kon­tra old­bo­je „Boro­wia­ka”. Ser­decz­nie zachę­ca­my do kibicowania.

– w 1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Zbi­gnie­wa Mate­juk we wto­rek o godz. 8.45, Zofię Pepliń­ską we wto­rek o godz. 18.00, Grze­go­rza Her­man w śro­dę o godz. 18.00
    – w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Elż­bie­tę Bło­ciń­ską w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Edwar­da Sznaj­der we wto­rek o godz. 18.00, Lilio­sę Cha­bow­ską w czwar­tek o godz. 18.00 i Jerze­go Ufnow­skie­go w pią­tek o godz. 18.00

- w inten­cji księ­ży wika­riu­szy z oka­zji rocz­nic świę­ceń kapłań­skich od Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w pią­tek o godz. 8.45

- w inten­cji wyna­gro­dze­nia za znie­wa­gi Najśw. Sakra­men­tu od zespo­łu syno­dal­ne­go w pią­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy ś.p. Dag­ma­rę Grzon­ka z ul. Kościusz­ki, ś.p. Kac­pra Lasec­kie­go z ul. Sta­ro­gardz­kiej, ś.p. Jana Brze­zin­skie­go z Łub­nej i ś.p. Ali­cję Bru­ską z ul. Kościusz­ki. Wiecz­ny odpoczynek …