I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 r.

1. Dzi­siej­sza – pierw­sza nie­dzie­la Adwen­tu wpro­wa­dza nas w okres przy­go­to­wa­nia do Świąt Boże­go Naro­dze­nia i powtór­ne­go przyj­ścia Chry­stu­sa. Roz­po­czy­na­my go reko­lek­cja­mi para­fial­ny­mi, któ­re będą trwa­ły do śro­dy włącz­nie. Szcze­rze zachę­ca­my do licz­ne­go udzia­łu w tego­rocz­nych reko­lek­cjach, któ­re wygło­si o. Jerzy Guga­ła ze zgro­ma­dze­nia pal­lo­ty­nów, któ­re­go jesz­cze raz ser­decz­nie witamy.

2. Plan reko­lek­cji:

nauki dla doro­słych codzien­nie o godz. 6.15; 8.45 i 18.00

nauki dla dzie­ci codzien­nie o godz. 7.00

nauka dla mło­dzie­ży – tyl­ko jed­na – w ponie­dzia­łek o godz. 19.00

Krzy­żu nauki w ponie­dzia­łek i wto­rek o godz. 16.30.

Spo­wiedź świę­ta w Krzy­żu we wto­rek od godz. 16.00 do 16.30 (w śro­dę w Krzy­żu nie będzie Mszy św.).

1. Tra­dy­cyj­nie na zakoń­cze­nie reko­lek­cji zbie­ra­my kolek­tę, jako wyraz naszej wdzięcz­no­ści dla ojca reko­lek­cjo­ni­sty. W śro­dę będzie też oka­zja spo­wie­dzi św. reko­lek­cyj­nej w godz. 8.00 – 9.30 oraz 17.00 – 18.00. Spo­wiedź adwen­to­wa dla całej para­fii odbę­dzie się bli­żej Świąt Boże­go Narodzenia.
  2. RORATY – roz­po­czy­na­my od jutra: dla doro­słych o 6.15, a dla dzie­ci i mło­dzie­ży o godz. 7.00. W Krzy­żu – w śro­dy o godz. 17.00, a w sobo­ty o godz. 7.00. Na Mszę św. o godz. 7:00 dzie­ci przy­no­szą ser­dusz­ka z dobry­mi uczynkami.
  3. W tym tygo­dniu obcho­dzi­my pierw­szy czwar­tek, pią­tek i sobo­tę mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od rorat do godz. 8.45. W pią­tek zapra­sza­my do spo­wie­dzi pierw­szo­piąt­ko­wej od 15.30 do 16.20, a po niej Msza św. W cza­sie spo­wie­dzi trwa adoracja.
  4. W czwar­tek po Mszy świę­tej o godz. 18.00 będzie ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu pro­wa­dzo­na przez Odno­wę w Duchu Świę­tym. Ser­decz­nie zapra­sza­my do wspól­nej modli­twy w cza­sie Adwentu.
  5. Cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną kapła­ni odwie­dzą w sobo­tę 3 grud­nia. Przy­po­mi­na­my, że będą to jed­no­cze­śnie odwie­dzi­ny przed­świą­tecz­ne. Pro­si­my o zgła­sza­nie cho­rych w biu­rze para­fial­nym lub u księ­ży wikariuszy.
  6. W dniach 2 i 3 grud­nia Para­fial­ny Zespół Cari­tas pro­wa­dzi zbiór­kę pro­duk­tów żyw­no­ścio­wych w nastę­pu­ją­cych mar­ke­tach: Polo Mar­ket, Lidl i Bie­dron­ka (przy ul. Cmen­tar­nej). Pro­duk­ty te będą prze­zna­czo­ne na świą­tecz­ne pacz­ki dla osób samot­nych i cho­rych, będą­cych w trud­nej sytu­acji mate­rial­nej. W związ­ku ze zbiór­ką w dniach 2 – 10 grud­nia sal­ka „Biu­ro Radia Mary­ja” będzie nieczynna.
  7. Od dzi­siaj rusza akcja “Paczusz­ka dla malusz­ka”. To świą­tecz­na akcja, pod­czas któ­rej zbie­ra­my arty­ku­ły che­mii kosme­tycz­nej i przy­go­to­wu­je­my bożo­na­ro­dze­nio­we pre­zen­ty dla dzie­ci, znaj­du­ją­cych się pod opie­ką Fun­da­cji Małych Stó­pek. Wystar­czy zabrać ze sobą bomb­kę zawie­szo­ną na cho­in­ce, gdzie znaj­dzie­my infor­ma­cje o tym co jest potrzeb­ne, a następ­nie przy­nieść arty­ku­ły i zosta­wić je przy stajence.
  8. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy świę­tej o godz. 8.45 odbę­dzie się spo­tka­nie for­ma­cyj­ne i jed­no­cze­śnie opłat­ko­we Żywe­go Różań­ca. Kolek­ta jest prze­zna­czo­na na cele diecezjalne.
  9. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Godzin­ki o Nie­po­ka­la­nym Poczę­ciu NMP, któ­re zawsze poprze­dza­ją Uro­czy­stość Nie­po­ka­la­ne­go Poczę­cia NMP. Godzin­ki będą śpie­wa­ne codzien­nie od 29 listo­pa­da do 7 grud­nia o godz. 8.15.
  10. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej od naj­bliż­szej sobo­ty roz­po­czy­na cykl nabo­żeństw pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca, któ­re będą się zawsze odby­wa­ły w pierw­sze sobo­ty każ­de­go mie­sią­ca o godz. 7.45.
  11. Ryce­rze Kolum­ba przy­go­to­wa­li bomb­ki z logo naszej para­fii w cenie 25zł/szt., a dochód z ich sprze­da­ży chcą prze­zna­czyć na wspar­cie Fun­da­cji Małych Stó­pek. Będą też mie­li swo­je sto­isko na kier­ma­szu gmin­nym w dniu 6 grudnia.

Jed­nym z prio­ry­te­to­wych zadań Ryce­rzy Kolum­ba jest ochro­na życia ludz­kie­go od poczę­cia do natu­ral­nej śmierci.

1. Dzię­ku­je­my wszyst­kim za pomoc w przy­go­to­wa­niu reko­lek­cji keryg­ma­tycz­nych dla kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia, szcze­gól­nie Dyrek­cji LO za udo­stęp­nie­nie hali sportowej.
  2. Przed kościo­łem i w zakry­stii moż­na nabyć duże świe­ce wigi­lij­nej pomo­cy dzie­ciom w cenie 25 zł oraz cza­so­pi­sma „Piel­grzym” i „W Rodzinie”.
  3. W ostat­nim cza­sie coraz czę­ściej sta­wia się zarzu­ty św. Jano­wi Paw­ło­wi II nie­wła­ści­we­go podej­ścia do wyko­rzy­sty­wa­nia sek­su­al­ne­go osób mało­let­nich przez nie­któ­rych duchow­nych, a nawet tuszo­wa­nia tych prze­stępstw. Tego typu oskar­że­nia mają na celu pod­wa­że­nie auto­ry­te­tu i świę­to­ści Ojca Świę­te­go, któ­ra zosta­ła potwier­dzo­na w pro­ce­sie kano­ni­za­cyj­nym. W kon­se­kwen­cji sta­no­wi pró­bę znisz­cze­nia dzie­dzic­twa tego wyjąt­ko­we­go pon­ty­fi­ka­tu. W obro­nie św. Jana Paw­ła II Epi­sko­pat Pol­ski wydał oświad­cze­nie, któ­re moż­na prze­czy­tać na naszej stro­nie internetowej.

 — w 1 rocz­ni­cę śmier­ci za ś. p. Jana Mar­kow­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 7.00, Sta­ni­sła­wa Szi­fel­bajn w czwar­tek o godz. 6.15

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Gabrie­lę Plisz­ka w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Jadwi­gę Sza­ra­fin we wto­rek o godz. 18.00, Lesz­ka Rogań­skie­go w śro­dę o godz. 18.00, Danu­tę Rekow­ską w czwar­tek o godz. 18.00 i Kry­sty­nę Knit­ter w pią­tek o godz. 18.00

- za dusze w czyść­cu cier­pią­ce – od APDC w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

- w inten­cji ADŚ w czwar­tek o godz. 8:45