II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022 r.

1. W związ­ku z trwa­ją­cym okre­sem adwen­tu zachę­ca­my do uczest­nic­twa w rora­tach. Doro­łych zapra­sza­my codzien­nie na godz. 6.15, dzie­ci i mło­dzież na godz. 7.00, a w Krzy­żu: w śro­dę o godz. 17.00 i sobo­tę o godz. 7.00.

2. Dzi­siaj po Mszy św. o godz. 8.45 odbę­dzie się spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, połą­czo­ne z tra­dy­cyj­nym opłatkiem.
  3. W czwar­tek przy­pa­da Uro­czy­stość Nie­po­ka­la­ne­go Poczę­cia NMP. Ser­decz­nie zapra­sza­my na Msze św. o godz. 6.15, 7.00, 8.45, 11.00, 16.20 i 18.00, a w Krzy­żu o godz. 17.00. Msza św. o godz. 8.45 zosta­nie odpra­wio­na w int. członków Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej i przy­ję­cie nowych człon­ków, a po niej wspól­ny opła­tek. Na Mszę św. o godz. 16.20 zapra­sza­my dzie­ci. Pro­si­my, aby w tej Mszy św. uczest­ni­czy­ły dzie­ci, któ­re w przy­szłym roku przy­sta­pią do I Komu­nii św. O godz. 12.00 zapra­sza­my na Godzi­nę Łaski dla całe­go świa­ta przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem. Kolek­ta z tego świę­ta jest prze­zna­czo­na na Sto­li­cę Apo­stol­ską. Zachę­ca­my do zacho­wa­nia świą­tecz­ne­go cha­rak­te­ru tego świę­ta rów­nież w naszych domach.
  4. Zapra­sza­my na Godzin­ki do Nie­po­ka­la­ne­go Poczę­cia NMP, któ­re śpie­wa­my codzien­nie do śro­dy o godz. 8.15.
  5. W naszym koście­le trwa akcja “Paczusz­ka dla malusz­ka”. To świą­tecz­na akcja, pod­czas któ­rej zbie­ra­my arty­ku­ły che­mii kosme­tycz­nej i przy­go­to­wu­je­my bożo­na­ro­dze­nio­we pre­zen­ty dla dzie­ci, znaj­du­ją­cych się pod opie­ką Fun­da­cji Małych Stó­pek. Wystar­czy zabrać ze sobą bomb­kę zawie­szo­ną na cho­in­ce, gdzie znaj­dzie­my infor­ma­cje o tym co jest potrzeb­ne, a następ­nie przy­nieść arty­ku­ły i zosta­wić je przy stajence.
  6. Kie­row­nic­twu i pra­cow­ni­kom skle­pów Polo Mar­ket, Lidl i Bie­dron­ka przy ul. Cmen­tar­nej wyra­ża­my wdzięcz­ność za umoż­li­wie­nie zbiórki pro­duk­tów żyw­no­ścio­wych w minio­ny pią­tek i sobo­tę, z prze­zna­cze­niem dla osób samot­nych, cho­rych i będą­cych w trud­nej sytu­acji mate­rial­nej. Ser­decz­nie też dzię­ku­je­my dar­czyń­com i oso­bom zaan­ga­żo­wa­nym w tę akcję, zwłasz­cza mło­dzie­ży z SP 1 i 2 oraz LO. Przy­po­mi­na­my, że w związ­ku ze zbiór­ką do 10 grud­nia sal­ka Biu­ra Radia Mary­ja jest nieczynna.

7. Spo­wiedź św. adwen­to­wa dla całej para­fii odbę­dzie się w czwar­tek 22 grud­nia w godzi­nach 8−10.30 i 15.30−17.30. Będą przy­jezd­ni spowiednicy.

8. W naj­bliż­szą sobo­tę zapra­sza­my na Mszę św. o godz. 18.00 w inten­cji Ryce­rzy Kolum­ba, któ­rzy obcho­dzą pierw­szą rocz­ni­cę powsta­nia wspól­no­ty. Ryce­rze będą mie­li swo­je sto­isko na kier­ma­szu świą­tecz­nym w dniu 6 grudnia.

9. W przy­szłą nie­dzie­lę zapra­sza­my na kate­che­zę rodziców, któ­rych dzie­ci w przy­szłym roku przy­stą­pią do Pierw­szej Komu­nii św. po Mszy św. o godz. 11.00. Zosta­ną też poświę­co­ne meda­li­ki. Nato­miast o godz. 14.00 udzie­li­my Sakra­men­tu Chrztu św. Spo­tka­nie dla rodzi­ców i chrzest­nych w sobo­tę o godz. 16.30 w sal­ce para­fial­nej. Kolek­ta przy­szłej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na na inwe­sty­cje para­fial­ne. Zakoń­czy­ła się reno­wa­cja pre­zbi­te­rium kościo­ła i zain­sta­lo­wa­li­śmy nowe oświe­tle­nie, a w naj­bliż­szym cza­sie zosta­nie zakoń­czo­na reno­wa­cja kamien­ne­go muru ogro­dze­nia wokół kościoła.

10. Zapra­sza­my do udzia­łu w para­fial­nej piel­grzym­ce do Medju­gor­je w dniach 29.04 – 07.05.2023. Szcze­gó­ły u ks. Damiana.
  11. Pla­nu­je­my powsta­nie Czer­skiej Gru­py Piel­grzym­ki Rowe­ro­wej do Czę­sto­cho­wy. Piel­grzym­ka w dniach 7 – 13 sierp­nia. Szcze­gó­ły u ks. Damiana.
  12. Przed kościo­łem moż­na nabyć świe­ce wigi­lij­ne w cenie: duże świe­ce – 25 zł, bomb­ki z logo naszej para­fii – 25 zł (dochód ze sprze­da­ży zasi­li Fun­da­cję Małych Stó­pek), a w zakry­stii opła­tek oraz cza­so­pi­smo „W Rodzinie”.

• w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Roma­na Gali­kow­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 8.45, Sta­ni­sła­wa Fie­rek we wto­rek o godz. 18.00, Hen­ry­ka Janu­szew­skie­go w śro­dę o godz. 6.15, Zbi­gnie­wa Wrył­kę w czwar­tek o godz. 7.00, Jana Sza­moc­kie­go w pią­tek o godz. 18.00 i Ani­ce­tę Kitow­ską w sobo­tę o godz. 8.45

• w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Jerze­go Hof­f­man­na w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Bogu­mi­ły Lamot w śro­dę o godz. 18.00 i Ire­ny Dłu­go­zi­my w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspólno­ty ś.p. Zofię Kitow­ską z ul. Tar­go­wej. W ponie­dzia­łek o godz. 11.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Jerze­go Nauman­na z ul. Hal­le­ra, a we wto­rek odbę­da się dwa pogrze­by: o godz. 13.30 pogrzeb ś.p. Edwar­da Micha­lak z ul. Okręż­nej, a o godz. 15.00 pogrzeb ś.p. Roma­na Knuth z ul. Świer­ko­wej. Wiecz­ny odpoczynek …