XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 września2023 r.

1. W przy­szłą nie­dzie­lę roz­po­czy­na się mie­siąc paź­dzier­nik, a więc mie­siąc różań­ca św. Zachę­ca­my wszyst­kich do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.20 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we. Nato­miast róża­niec dla dzie­ci od ponie­dział­ku do piąt­ku o godz. 16.20. W nie­dzie­le zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa różań­co­we o godz. 17.30.

2. Rów­nież w przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a po Mszy św. o godz. 12.30 zapra­sza­my na spo­tka­nie rodzi­ców dzie­ci, któ­re w przy­szłym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św. Pod­czas Mszy św. poświę­ci­my różańce.

3. W ponie­dzia­łek 25 wrze­śnia obę­dzie się piel­grzym­ka na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00 z par­kin­gu przy Liceum Ogól­no­kształ­cą­cym. Jest jesz­cze kil­ka wol­nych miejsc.
  4. W ponie­dzia­łek o godz. 16.15 zapra­sza­my na pró­bę schol­ki, a we wto­rek po wie­czor­nej Mszy św. zbiór­ka ministrantów.
  5. Spo­tka­nie mło­dzie­ży klas VIII któ­rzy pra­gną roz­po­cząć przy­go­to­wa­nie do sakra­men­tu bierz­mo­wa­nia i przy­naj­mniej jed­ne­go z rodzi­ców lub opie­ku­nów odbę­dzie się w czwar­tek, 28 wrze­śnia o godz. 19.00 w kościele.
  6. W naj­bliż­szy czwar­tek, 28 wrze­śnia, jak co roku przy­łą­cza­my się do mię­dzy­na­ro­do­wej akcji “Koron­ka do Miło­sier­dzia Boże­go na uli­cach miast” modląc się w inten­cji naszej Ojczy­zny o godz. 15.00. W naszym mie­ście zapra­sza­my do przy­łą­cze­nia się do wspól­ne­go odmó­wie­nia Koron­ki w nastę­pu­ją­cych miej­scach: pomnik Jana Paw­ła II, przy krzy­żu na uli­cy Łukow­skiej, przy krzy­żu na skrzy­żo­wa­niu uli­cy Tuchol­skiej i 21 lute­go, przy koście­le, par­king LIDLA, par­king Bie­dron­ki (małej), plac przy fon­tan­nie, na ul. Wie­lew­skiej przed figu­rą Mat­ki Bożej Fatim­skiej i skwer przy ul. Bema.

7. Zapra­sza­my mło­dzież na spo­tka­nia KSM‑u w każ­dy pią­tek o godz. 19.00 w sal­ce para­fial­nej. Na te spo­tka­nia zapra­sza­my tak­że uta­len­to­wa­na muzycz­nie mło­dzież któ­ra chcia­ła­by dołą­czyć do mło­dzie­żo­we­go zespołu.
  8. W sobo­tę, 30 wrze­śnia, nastą­pi uro­czy­ste otwar­cie i poświę­ce­nie nowej musz­li kon­cer­to­wej w Par­ku Boro­wiac­kim. Wło­da­rze mia­sta ser­decz­nie zapra­sza­ją miesz­kań­ców na godz. 12.00.

9. Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej zapra­sza na Ogól­no­pol­skie Mar­ga­ret­ko­we Dni Modlitw za Kapła­nów 25, 26 i 27 wrze­śnia po Mszy św. o 8.45.

10. Ser­decz­nie dzię­ku­ję Ryce­rzom Kolum­ba za oczysz­cze­nie i poma­lo­wa­nie resz­ty drzwi naszej świą­ty­ni i wyko­na­nie innych prac.

11. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w sobo­tę od godz. 7.00 do 8.45. Ser­decz­nie zapraszamy.

12. Roz­strzy­gnę­li­śmy kon­kurs na nazwę para­fial­nej gazet­ki. Wpły­nę­ło ok 60 pomy­słów. Wszyst­kich któ­rzy zgło­si­li swo­je pro­po­zy­cje zapra­sza­my do zakry­stii po odbiór nagro­dy-wyróż­nie­nia. Nagro­dę głów­na za naj­lep­szy pomysł otrzy­ma ks. Piotr. Jego pomysł na nazwę gazet­ki to “List od MM”.

- w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Edy­tę Łan­gow­ską we wto­rek o godz. 6.30, Elż­bie­tę Łan­gow­ską we wto­rek o godz. 8.45, Tade­usza Pobłoc­kie­go w czwar­tek o godz. 18.00, Edwar­da Dahl­ke w nie­dzie­lę o godz. 6.30

- w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Kazi­mie­rza Leli­wa-Pru­szak w ponie­dzia­łek o godz. 18.00

- za dusze zmar­łych w ostat­nim kwar­ta­le człon­ków Apo­stol­stwa Dobrej Śmier­ci: Tere­sę Jasnoch w pią­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Zofię Smo­leń z ul. Trans­por­tow­ców. Wiecz­ny odpoczynek …

Infor­ma­cja dla miesz­kań­ców Krzy­ża: zosta­ła przed­sta­wio­na wyce­na remon­tu ele­wa­cji zewnętrz­nej kapli­cy oraz prze­rób­ki wewnątrz. Fir­ma ART.-POL z Odrów wyko­na inwe­sty­cję za 145 000 zł. Bra­ku­je więc 35 000 zł. Roz­po­czę­cie prac ma nastą­pić w naj­bliż­szym cza­sie – być może jutro.