XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023 r.

1. Bóg zapłać za dzi­siej­sze ofia­ry zło­żo­ne na pra­ce remon­to­we w naszej para­fii oraz za ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. (nie ma Mszy św. o godz. 14.00). Ser­decz­nie zapra­sza­my na XXIII Festi­wal Pie­śni Chó­ral­nej, któ­ry roz­po­czy­na się dzi­siaj o godz. 14.00 w naszej świątyni.

2. W śro­dę o godz. 19.00 zapra­sza­my do sal­ki para­fial­nej na wie­czór dla mał­żon­ków, czy­li spo­tka­nie mał­żeństw, któ­re pra­gną oży­wić wza­jem­ne rela­cje i pogłę­bić więź z Bogiem..

3. W pią­tek, 13 paź­dzier­ni­ka o godz. 20.00, zapra­sza­my na ostat­nie w tym roku nabo­żeń­stwo fatim­skie Ser­decz­nie zapra­sza­my całe rodzi­ny do modli­twy, któ­ra będzie naszym przy­go­to­wa­niem do świę­to­wa­nia Dnia Papie­skie­go i podzię­ko­wa­niem za dar nasze­go Papie­ża Jana Paw­ła II.

4. W sobo­tę odbę­dzie się Deka­nal­ny Tur­niej w pił­kę halo­wą mini­stran­tów w Malachinie.

5. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my XXII Dzień Papie­ski pod hasłem „Blask praw­dy ”. Przed kościo­łem i na uli­cach mia­sta mło­dzież ze SP nr 2 będzie zbie­ra­ła ofia­ry do puszek na fun­dusz sty­pen­dial­ny Fun­da­cji „Dzie­ło Nowe­go Tysiąc­le­cia”, żywe­go pomni­ka św. Jana Paw­ła II.

6. W mie­sią­cu paź­dzier­ni­ku zachę­ca­my wszyst­kich do odma­wia­nia różań­ca. Nabo­żeń­stwa różań­co­we w naszym koście­le codzien­nie o godz. 8.20 i 17.30. Poran­ny róża­niec pro­wa­dzą poszcze­gól­ne Róże Różań­co­we. Nato­miast róża­niec dla dzie­ci od ponie­dział­ku do piąt­ku o godz. 16.20. Po nabo­żeń­stwach dzie­ci otrzy­ma­ją obraz­ki. W nie­dzie­le zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa różań­co­we o godz. 17.30.

7. W dniach 10 i 11 paź­dzier­ni­ka (wtorek/środa) przy­pa­da w naszej para­fii Wiecz­na Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu. Szcze­gó­ło­wy pro­gram ado­ra­cji: mło­dzież od godz. 18.45, Apo­stol­stwo Dobrej Śmier­ci od 19.30, Rodzi­na Różań­co­wa od 20.15, Ryce­rze Kolum­ba od 21.00, Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej od 21.45, Gru­pa Modli­tew­naRuch Trzeź­wo­ści od 22.30, Odno­wa w Duchu Świę­tym od 23.15. Prócz tego w ado­ra­cję włą­czaj­my się uli­ca­mi i miej­sco­wo­ścia­mi wg pla­nu wywie­szo­ne­go w gablo­tach. Ofia­ruj­my nasze modli­twy w inten­cji Kościo­ła i nowych powo­łań do służ­by Bożej.

8. Zdro­waś­ki za naszych zmar­łych oraz inten­cje na Msze św. zbio­ro­we za zmar­łych moż­na skła­dać w biu­rze para­fial­nym w godzi­nach urzę­do­wa­nia oraz w sal­ce para­fial­nej od ponie­dział­ku do piąt­ku od godz. 9.20 – 11.00 i po połu­dniu od godz. 17.00 – 18.00 oraz w nie­dzie­lę o od godz. 9.30 do 11.00. W tym tygo­dniu bez środy.

9. Z oka­zji przy­pa­da­ją­ce­go w sobo­tę Dnia Edu­ka­cji Naro­do­wej, już dzi­siaj wszyst­kim nauczy­cie­lom i pra­cow­ni­kom oświa­ty skła­da­my życze­nia szcze­gól­ne­go wspar­cia Ducha Świę­te­go, opie­ki Mat­ki Naj­święt­szej oraz obfi­tych owo­ców tro­ski o mło­de poko­le­nie i pomyśl­no­ści w życiu osobistym.

10. Przed kościo­łem Ryce­rze Kolum­ba roz­pro­wa­dza­ją zni­cze w cenie 15 zł i 20 zł. Dochód jest prze­zna­czo­ny na cele charytatywne.

Msze św. w tym tygodniu:

- w I rocz­ni­cę śmier­ci: za ś.p. Jerze­go Hof­f­mann w ponie­dzia­łek o godz.18.00, Mał­go­rza­tę Regul­ską w śro­dę o godz. 8.45, Lesz­ka Rogań­skie­go w sobo­tę o godz. 8.45

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy ś.p. Leona Krzo­skę z ul. Pomor­skiej, Bogu­mi­łę Pru­ską z Wyb. pod Łub­nę i Sta­ni­sła­wa Bar­tosz z ul. M. Konop­nic­kiej. We wto­rek o godz. 930 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Elż­bie­ty Lau­ero­vej z Kamion­ki. Wiecz­ny odpoczynek …