II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2023 r.

1. Bóg zapłać za skła­da­ne dzi­siaj ofia­ry na pra­ce remon­to­we w naszej para­fii oraz za ofia­ry skła­da­ne indywidualnie.

2. W przy­szłą nie­dzie­lę kolek­ta na rzecz Sto­li­cy Apo­stol­skiej, a przed kościo­łem odbę­dzie się zbiór­ka do puszek na rzecz Kościo­ła kato­lic­kie­go na Wschodzie.

3. Zapra­sza­my na rora­ty z kate­che­zą dla doro­słych o 6.15, a dla dzie­ci i mło­dzie­ży o godz. 7.00. W Krzy­żu – w śro­dy o godz. 17.00, a w sobo­ty o godz. 7.00. Zachę­ca­my do zabie­ra­nia z sobą lam­pio­nów na Mszę św. o godz. 7:00, a dzie­ci dodat­ko­wo przy­no­szą ser­dusz­ka ze swo­imi imio­na­mi do loso­wa­nia. Gorą­co zachę­ca­my do udzia­łu w rora­tach, zwłasz­cza dzie­ci. Cho­ciaż jest to trud­na ofia­ra rów­nież dla rodzi­ców, nie­mniej sta­no­wi praw­dzi­wą szko­łę wiary.

4. W śro­dę ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od 20.00 do 21.00. W tym cza­sie oka­zja do spo­wie­dzi. O 20.30 Róża­niec święty.

5. Kie­row­nic­twu i pra­cow­ni­kom Bie­dron­ki przy ul. Cmen­tar­nej ser­decz­nie dzię­ku­je­my za umoż­li­wie­nie zbiór­ki pro­duk­tów żyw­no­ścio­wych w minio­ny pią­tek i sobo­tę, z prze­zna­cze­niem dla rodzin i osób samot­nych będą­cych w trud­nej sytu­acji mate­rial­nej. Ser­decz­nie też dzię­ku­je­my dar­czyń­com i oso­bom zaan­ga­żo­wa­nym w tę akcję.

6. Przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma” oraz świe­ce wigi­lij­ne w cenie: duże świe­ce – 22 zł i małe – 10 zł, a w zakry­stii opłatek.

7. U mło­dzie­ży przed kościo­łem moż­na nabyć sian­ko na stół wigi­lij­ny oraz kart­ki świą­tecz­ne na życze­nia. Jest to oka­zja, aby wspie­rać finan­so­wo mło­dzie­żo­wą wspól­no­tę naszej parafii.

8. Przy­po­mi­na­my, że spo­wiedź św. adwen­to­wa dla całej para­fii odbę­dzie się w czwar­tek 21 grud­nia w godzi­nach 8.00−10.0015.30−18.00 oraz dla osób, któ­re póź­no koń­czą pra­cę od godz. 19.00 do 20.30. Będą przy­jezd­ni spowiednicy.

9. Dzię­ku­je­my za pierw­sze paczusz­ki dla malusz­ka, któ­re będzie­my mogli prze­ka­zać Fun­da­cji Małych Stópek

10. 8 grud­nia do Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej dzie­ci i mło­dzie­ży włą­czy­li­śmy 11 kan­dy­da­tów. Gra­tu­lu­je­my Ryce­rzom i ich rodzicom.

11. W śro­dę o 19.00 zapra­sza­my na wie­czór mał­żeń­ski do sal­ki para­fial­nej, czy­li na spo­tka­nie dla mał­żon­ków, któ­rzy pra­gną pogłę­biać swo­ją relację.

12. Akcja pobo­ru krwi odbę­dzie się 15 grud­nia. Krwio­bus będzie usta­wio­ny przy sali gim­na­stycz­nej przy ul Szkol­nej 3, Reje­stra­cja, pocze­kal­nie i poczę­stu­nek w Sali gim­na­stycz­nej od 9.00 do 14.00. Oso­by odda­ją­ce krew tego dnia otrzy­ma­ją cho­in­ki prze­ka­za­ne przez Nad­le­śnic­two Czersk.

13. Dzię­ku­je­my hoj­nym dar­czyń­com, któ­rzy ofia­ro­wa­li nowe ław­ki na plac przykościelny.

Msze św. w tym tygodniu:

• w 1. rocz­ni­cę śmier­ci — za śp. Zofię Zimow­ską w pią­tek o godz. 7.00 oraz za śp. Agniesz­kę Drew­czyń­ską w sobo­tę o godz. 8.45;

• w 30 dzień po pogrze­bie za: ś. p. za śp. Lidię Łoń­ską w śro­dę o godz. 18.00 oraz za śp. Miro­sła­wę Boro­wiec w czwar­tek o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty para­fial­nej śp. Maria­na Kło­dziń­skie­go z ul. Tucholskiej.

Zmar­ła Tere­sa Wasi­niew­ska z Czer­ska, z ul. Gen. Ander­sa, prze­ży­ła 82 lata. Jej pogrzeb odbę­dzie się w śro­dę o 11.15.