I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2024 r.

1. Bóg zapłać za ofia­ry zło­żo­ne na WSD w Pel­pli­nie oraz w ubie­głym tygo­dniu na kolek­tę inwe­sty­cyj­ną i ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Na kolek­tę zebra­li­śmy 10. 870 zł. W przy­szłą nie­dzie­lę przed kościo­łem zbiór­ka do puszek na rzecz misji „Ad Gentes”.

2. Dziś w koście­le po Mszy o godz. 12.30 spo­tka­nie dla rodzi­ców dzie­ci któ­re w tym roku mają przy­stą­pić do I spo­wie­dzi i I Komu­nii świętej.

3. W związ­ku z pere­gry­na­cją iko­ny MBNP w tym tygo­dniu zapra­sza­my w śro­dę na nowen­nę o godz. 8.45 i 18.00. Modlić będzie­my się za miesz­kań­ców z ulic: Koso­budz­kiej, Ogro­do­wej, Matej­ki, Trans­por­tow­ców, Woj­ska Pol­skie­go, Pod­le­śnej, Bocz­nej, Mic­kie­wi­cza, Czer­wo­nych Maków oraz Okrężnej.

4. Śro­dę o 19.00 spo­tka­nie Róż Różań­co­wych: Św. Józe­fa – zele­tor p. Anna Sumion­ka, Św. Jana Chrzci­cie­la – zele­tor p. Boże­na Kla­man i Św. Tere­sy – zele­tor p. Tere­sa Niklasz.

5. Oso­by, któ­re chcą dołą­czyć do wspól­no­ty Żywe­go Różań­ca mogą zgła­szać się do biu­ra para­fial­ne­go lub w zakry­stii. Moż­na tak­że przyjść na spo­tka­nie 28 lute­go o godz. 19.00 do sal­ki parafialnej.

6. W każ­dą śro­dę zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 20.00 do 21.00. W tym cza­sie jest oka­zja do spo­wie­dzi św. O 20.30 odmó­wi­my wspól­nie Róża­niec święty.

7. Proś­by o wpi­sa­nie do har­mo­no­gra­mu odwie­dzin iko­ny Mat­ki Bożej Nie­usta­ją­cej Pomo­cy moż­na skła­dać do skrzyn­ki usta­wio­nej na bocz­nym ołtarzu.

8. Dzię­ku­je­my tym, któ­rzy modli­li się w czwar­tek za rodzi­ców i rodzi­ny, któ­re doświad­czy­ły stra­ty dziec­ka. Kolej­na Msza św. w tej inten­cji oraz spo­tka­nie w sal­ce para­fial­nej odbę­dzie się 8 kwiet­nia o godz. 18.00.

9. W pią­tek zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo Dro­gi Krzyżowej:

a) dzie­ci o godz.16.20
b) mło­dzież o godz. 18.45
c) wszyst­kich o godz. 8.15 i 17.30

Kolek­ta zbie­ra­na pod­czas Mszy świę­tych połą­czo­nych z Dro­gą Krzy­żo­wą będzie prze­zna­czo­na na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.

1. Spo­tka­nie kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia klas ponad­pod­sta­wo­wych w sobo­tę od 15 do 16 w kościele.

2. Gorz­kie Żale z kaza­niem pasyj­nym dzi­siaj o godz. 17.15.

3. Z wyprze­dze­niem infor­mu­je­my, że w dniach 16 – 20 mar­ca odbę­dzie się odno­wie­nie misji św., któ­re popro­wa­dzą ojco­wie kar­me­li­ci Sta­ni­sław Mier­nik i Bru­no Pie­chow­ski. W tym cza­sie odbę­dą się rów­nież reko­lek­cje szkol­ne, na któ­re ser­decz­nie zapra­sza­my dzie­ci i mło­dzież naszej parafii.

4. W dniu 16 mar­ca, czy­li na począt­ku reko­lek­cji, mło­dzież naszej para­fii przy­stą­pi do sakra­men­tu bierz­mo­wa­nia. Uro­czy­stość zosta­nie poprze­dzo­na wnie­sie­niem reli­kwii św. Ojca Pio.

5. W dniach 26.04 – 30.04.2024 r. orga­ni­zu­je­my pię­cio­dnio­wą piel­grzym­kę do Wil­na i Trok Szcze­gó­ło­wy pro­gram znaj­du­je się na naszej stro­nie para­fial­nej, fb oraz w zakry­stii. Wię­cej infor­ma­cji u ks. Mateusza.

6. Pan Bur­mistrz zapra­sza miesz­kań­ców na dzień otwar­ty odno­wio­ne­go Domu Kul­tu­ry w Czer­sku, dzi­siaj w godz. 14.00 do 18.00. Będzie moż­na obej­rzeć nowe wnę­trza oraz zapo­znać się z boga­tą ofer­tą Gmin­ne­go Cen­trum Kultury.

7. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr „Piel­grzy­ma”. Zachę­ca­my też do zapo­zna­nia się w naszą Gazet­ką Parafialną.

w 1 rocz­ni­cę śmier­ci: za ś. p. Jerze­go Sza­lew­skie­go w sobo­tę o godz. 6.30

- w 30. dzień po pogrze­bie — za śp. Kry­sty­nę Roz­ma­ry­no­wicz w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Jani­nę Gol­lus w śro­dę o godz. 18.00.

W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty: śp. Bar­ba­rę Sukien­nik z ul Zło­tow­skiej, śp. Tade­usza Jani­kow­skie­go z ul. Bema, śp. Mario­lę Przy­byl­ską z ul. Mle­czar­skiej oraz śp. Grze­go­rza Łosiń­skie­go z ul. Rze­mieśl­ni­czej. Wiecz­ny odpoczynek …