II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 luty 2024 r.

1. Dzi­siej­sza nie­dzie­la „Ad Gen­tes” jest dniem soli­dar­no­ści z misjo­na­rza­mi. W związ­ku z tym przed kościo­łem trwa zbiór­ka na rzecz misji kato­lic­kich. Na nabo­żeń­stwo Gorz­kich Żali z kaza­niem pasyj­nym zapra­sza­my o godz. 17.15.

2. We wto­rek po wie­czor­nej Mszy św. zbiór­ka mini­stran­tów i kandydatów.
  3. W związ­ku z trwa­ją­ca pere­gry­na­cją iko­ny MBNP, w tym tygo­dniu zapra­sza­my w śro­dę na nowen­nę o godz. 8.45 i 18.00 miesz­kań­ców naszej z ulic: Dwor­co­wej, Dra Zie­liń­skie­go, Ander­sa, Macz­ka, Ostrow­skie­go, Buko­wej, Bla­char­skiej, Szprę­gi oraz z miej­sco­wo­ści Budzi­ska i Zło­to­wo. Pra­gnie­my modlić się w inten­cji miesz­kań­ców wymie­nio­nych ulic, naszej Ojczy­zny oraz inten­cjach oso­bi­stych i waż­nych dla naszych rodzin. Pro­si­my, aby oso­by, któ­re pra­gną przy­jąć wize­ru­nek Mat­ki Bożej wrzu­ci­ły kart­kę z nazwi­skiem , adre­sem i nume­rem tele­fo­nu do skrzyn­ki na ołta­rzu MBNP.
  4. Rów­nież w śro­dę zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 20.00 do 21.00. Będzie oka­zja do spo­wie­dzi św. i wspól­ny różaniec.
  5. W tym tygo­dniu przy­pa­da­ją pierw­szy pią­tek i sobo­ta mie­sią­ca. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu od godz. 7.00 do 8.45 oraz dodat­ko­wo w pią­tek od godz. 15.00 do 18.00.
  6. W pią­tek zapra­sza­my do spo­wie­dzi św. pierw­szo­piąt­ko­wej od godz. 15.00 do Mszy św. o godz. 16.20.
  7. W pią­tek zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo Dro­gi Krzyżowej:

a) dzie­ci o godz.16.20
b) mło­dzież o godz. 18.45
c) wszyst­kich o godz. 8.15 i 17.30.

Kolek­ta zbie­ra­na pod­czas Mszy św. połą­czo­nych w Dro­ga Krzy­żo­wą jest prze­zna­czo­na na kwia­ty do Gro­bu Pańskiego.

1. W sobo­tę zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo pierw­szych pię­ciu sobót mie­sią­ca, a księ­ża odwie­dzą cho­rych z posłu­gą sakra­men­tal­ną. Kan­dy­da­tów do bierz­mo­wa­nia ze szkół ponad­pod­sta­wo­wych zapra­sza­my na spo­tka­nie w koście­le o godz. 15.00.
  2. W przy­szłą nie­dzie­lę po Mszy św. o godz. 8.45 zapra­sza­my na spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca, a po Mszy św. o godz. 12.30 zapra­sza­my rodzi­ców dzie­ci, któ­re w tym roku przy­stą­pią do I. Komu­nii św.
  3. Cari­tas Die­ce­zjal­na zachę­ca do wpła­ca­nia 1,5% podat­ku na rzecz Cari­ta­su. Dzię­ki wasze­mu wspar­ciu Cari­tas może wspo­ma­gać hospi­cja, poma­gać cho­rym i star­szym oraz wpie­rać róż­ne­go rodza­ju dzie­ła dobro­czyn­ne w kra­ju i poza gra­ni­ca­mi. Przed kościo­łem Cari­tas Para­fial­na roz­pro­wa­dza świe­ce wiel­ka­noc­ne w cenie 15 i 10 zł. Moż­na też nabyć świe­ce pere­gry­na­cyj­ne w cenie 15 zł.
  4. Msze świę­te w tym tygodniu:

- w 1. r. śmier­ci — za śp. Tere­nię Diec w śro­dę o godz. 18.00 oraz za śp. Sta­ni­sła­wa Plich­ta w Nie­dzie­lę o godz. 6.30.

- w 30. dzień po pogrze­bie — za śp. Sta­ni­sła­wa Szre­der w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Ste­fa­na Lom­nitz we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Kry­sty­nę Boże­nę Stop­pa w śro­dę o godz. 6.30, za śp. Zbi­gnie­wa Gna­czyń­skie­go w śro­dę o godz. 18.00, za śp. Józe­fa Jesz­ke w pią­tek o godz. 18.00

- w inten­cji dusz czyść­co­wych od Apo­stol­stwa Pomo­cy Duszom Czyść­co­wym w ponie­dzia­łek o godz. 8.45

- w inten­cji trzeź­wo­ści w pią­tek o godz. 8.45

- w inten­cji Rycer­stwa Nie­po­ka­la­nej w sobo­tę o godz. 8.45

- w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45

- w inten­cji Ryce­rzy Kolum­ba w nie­dzie­lę o godz. 8.45.

11. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty: śp. Józe­fa Lewan­dow­skie­go z Będź­mie­ro­wic, a w ponie­dzia­łek odbę­dą się dwa pogrze­by: o godz. 9.30 pogrzeb śp. Andrze­ja Bar­tosz l. 73, z ul. Cze­re­śnio­wej oraz o godz. 11.0 pogrzeb ś.p. Kry­sty­ny Plu­tow­skiej l. 76 z ul. Sta­ro­gardz­kiej. Wiecz­ny odpoczynek …