IV NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022 r.

1. Ser­decz­nie dzię­ku­je­my za ofia­ry zło­żo­ne na ubie­gło­ty­go­dnio­wą kolek­tę inwe­sty­cyj­ną oraz ofia­ry indy­wi­du­al­ne. Zebra­li­śmy 12 240 zł.

2. Zapra­sza­my na rora­ty: dla doro­słych o godz. 6.15, a dla dzie­ci i mło­dzie­ży o godz. 7.00. Na ostat­nich rora­tach, które odbę­dą się w sobo­tę, poświę­ci­my szopki.
  3. W czwar­tek dzień spo­wie­dzi św. adwen­to­wej. Spo­wie­dzi słu­cha­my od godz. 8.00 – 10.30 oraz 15.30 ‑17.30. Poza tym spo­wie­dzi słu­cha­my codzien­nie przed każ­dą Mszą św. Spo­wie­dzi nie będzie przed paster­ka­mi i w pierw­sze święto.
  4. W sobo­tę obcho­dzi­my Wigi­lię Boże­go Naro­dze­nia. Zachę­ca­my do prak­ty­ko­wa­nia tra­dy­cji post­ne­go cha­rak­te­ru tego dnia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zgod­nie z zapo­wie­dzią dwie Paster­ki odbę­dą się w Czer­sku, a mia­no­wi­cie o godz. 21.00 i 24.00, a w Krzy­żu o godz. 22.00. 20 min przed Paster­ką o półno­cy, któ­rą spra­wu­je­my w inten­cji ofia­ro­daw­ców para­fii, odbę­dzie się nabo­żeń­stwo ocze­ki­wa­nia przy wyłą­czo­nych świa­tłach. Ser­decz­nie zapraszamy.
  5. W pierw­sze Świę­to Boże­go Naro­dze­nia Msze św. odpra­wia­my w porząd­ku nie­dziel­nym, za wyjąt­kiem Mszy św. o godz. 6.30 – tej Mszy św. nie będzie. Na Mszy św. o godz. 11.00 zosta­nie poświę­co­ny żłóbek.
  6. W dru­gi dzień Świąt – w Świę­to Świę­tej Rodzi­ny – Msze św. w porząd­ku nie­dziel­nym. Kolek­ta tego dnia jest prze­zna­czo­na na KUL i szkol­nic­two kato­lic­kie. Na Mszy św. o godz. 12.3o udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św.

7. Przy­po­mi­na­my, że razem z Gmin­nym Cen­trum Kul­tu­ry pla­nu­je­my Orszak Trzech Króli, któ­ry pod patro­na­tem Pana Bur­mi­strza odbę­dzie się 6 stycz­nia o godz. 13.00. Pro­si­my o przy­go­to­wy­wa­nie stro­jów orsza­ko­wych w kolo­rach: czer­wo­nym, nie­bie­skim i zie­lo­nym, a tak­że pastusz­ków, anioł­ków oraz zwierząt.
  8. Kolę­dy. Odwie­dzi­ny dusz­pa­ster­skie naszych domów roz­po­czy­na­my zaraz po świę­tach. Isto­tą kolę­dy jest wspól­na modli­twa z domow­ni­ka­mi oraz bło­go­sla­wień­stwo rodzi­ny i miesz­ka­nia. Bar­dzo pro­si­my o pod­wo­że­nie kolę­du­ją­cych kapłanów.
  9. W okre­sie kolę­do­wym, w dni powsze­dnie, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a biu­ro para­fial­ne będzie czyn­ne w śro­dy i sobo­ty od godz. 10.00 – 11.00. W przy­pad­ku pogrzebów moż­na tele­fo­nicz­nie umó­wić się na spo­tka­nie, w celu dopeł­nie­nia for­mal­no­ści we wszyst­kie dni tygo­dnia, poza niedzielą.
  10. W zakry­stii lub przed kościo­łem moż­na jesz­cze nabyć świe­ce wigi­lij­ne i opła­tek. Dzię­ku­je­my za dary w ramach akcji „Paczusz­ka dla Maluszka”.
  11. Gmin­ne Cen­trum Kul­tu­ry infor­mu­je, że 8 stycz­nia o godz. 17.00 w Domu Kul­tu­ry w Łęgu odbę­dzie się kon­cert w wyko­na­niu Orkie­stry Repre­zen­ta­cyj­nej Mary­nar­ki Wojen­nej w Gdy­ni, artyst­ki ope­ro­wej Julii Pru­szak i ks. dra hab. Rober­ta Kaczo­row­skie­go. Bile­ty moż­na nabyć w Domu Kul­tu­ry w Łęgu.
    • w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Józe­fa Kali­tę w śro­dę o godz. 7.00, Wie­sła­wa Sukien­ni­ka w czwar­tek o godz. 7.00
    • w 30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Sta­ni­sła­wa Połom w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, Ire­nę Pfaj­fer we wto­rek o godz. 18.00, Jadwi­gę Gref­ka w śro­dę o godz. 18.00, Hali­nę Eber­tow­ską w czwar­tek o godz. 18.00, Andrze­ja Forc w pią­tek o godz. 18.00

• w inten­cji zmar­łych w ostat­nim kwa­ra­le człon­ków ADŚ: Danu­ty Rekow­skiej, Róży Czer­nie­jew­skiej i Pela­gii Wicza­now­skiej – w sobo­tę o godz. 8.45.

13. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspólno­ty para­fial­nej ś. p. Arka­diu­sza Wiśniew­skie­go z ul. Łubian­ka, Pio­tra Meg­ger z ul. 21 Lute­go i Andrze­ja Kędzio­ra z Klaskawy

14. W ponie­dzia­łek o godz. 13.00 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Jaro­sła­wa Glisz­czyń­skie­go z Anglii, a we wto­rek o godz. 13.30 pogrzeb ś.p. Zofii Zimow­skiej z ul. Łąko­wej. Wiecz­ny odpoczynek ….

15. Kolę­dy na naj­bliż­szy okres:

• 27 grud­nia (wto­rek) – Będź­mi­ro­wi­ce – od godz. 11.00

• 28 grud­nia (śro­da) – Krzyż, Stodółki, Kłod­nia – od godz. 11.00

• 29 grud­nia (czwar­tek) – Stru­ga, Kla­ska­wa, Mala­chin – od godz. 11.00

• 30 grud­nia (pią­tek) – Bie­la­wy, Sie­ni­ca, Kwie­ki, Łub­na, Łub­na Wyb. i Budzi­ska – od godz. 11.00

• 2 stycz­nia (ponie­dzia­łek) – Dąb­ki, Twa­roż­ni­ca (11.00), ul. Łąko­wa, Myśliw­ska, Rey­mon­ta, Boha­terów Wrze­śnia, Zło­to­wo –- Wyb. pod Łuko­wo — godz. 14.00

• 3 stycz­nia (wto­rek) – Kosza­ry (11.00), Kamion­ka (13.00), ul. Sta­ro­gardz­ka (n‑ry nie­pa­rzy­ste) i ul. Sło­wac­kie­go – od godz. 14.30

• 4 stycz­nia (śro­da) – Sta­re­go Urzę­du, Spor­to­wa, Szcze­pań­skie­go, Rogań­skie­go – od godz. 14.30

• 5 stycz­nia (czwar­tek) – Sta­ro­gardz­ka – nume­ry parzy­ste – od godz. 14.30, Łosiń­ska, Zabroc­kie­go, 60-lecia (12.00)

• 7 stycz­nia (sobo­ta) – Kur­cze, Bagna, Mosna, Ostro­wi­te, Konef­ki, Wybu­do­wa­nie pod Łąg – od godz. 11.00