BOŻE NARODZENIE 25 grudnia 2022 r.

1. Jutro obcho­dzi­my świę­to św. Szcze­pa­na, pierw­sze­go męczen­ni­ka. Zapra­sza­my na Msze św., któ­re spra­wu­je­my w porząd­ku nie­dziel­nym. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św. Kolek­ta tego świę­ta jest prze­zna­czo­na na KUL i szkol­nic­two katolickie.

2. W pią­tek przy­pa­da świę­to Świę­tej Rodzi­ny: Jezu­sa, Maryi i Józe­fa. Pod­czas Mszy św. będzie­my się modlić o miłość i wier­ność mał­żon­ków naszej para­fii oraz głę­bo­ką wia­rę w rodzinach.
  3. W sobo­tę prze­ży­wa­my ostat­ni dzień roku kalen­da­rzo­we­go. Zapra­sza­my na ado­ra­cję Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu o godz. 17.30, przed któ­rym będzie­my Bogu dzię­ko­wać za łaski minio­ne­go roku, prze­pra­szać za popeł­nio­ne grze­chy i pro­sić o bło­go­sła­wień­stwo na nowy rok. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna.
  4. W przy­szłą nie­dzie­lę, w pierw­szy dzień nowe­go roku 2023 obcho­dzi­my Uro­czy­stość Świę­tej Bożej Rodzi­ciel­ki Maryi oraz Świa­to­wy Dzień Poko­ju. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30, a po Mszy św. o godz. 8.45 spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca. O godz. 15.00 zapra­sza­my dzie­ci z rodzi­ca­mi na nabo­żeń­stwo przy żłob­ku. Mile widzia­ne wier­szy­ki o tema­ty­ce bożonarodzeniowej.
  5. Jak zwy­kle może­my podzi­wiać w naszym koście­le pięk­ną deko­ra­cję świą­tecz­ną. W tym miej­scu ser­decz­nie dzię­ku­je­my wszyst­kim pomy­sło­daw­com i wyko­naw­com bożo­na­ro­dze­nio­wej szop­ki oraz ofia­ro­daw­com nowej gwiaz­dy i cho­inek. Dzię­ku­je­my rów­nież Ryce­rzom Kolum­ba za pomoc w przy­go­to­wa­niu deko­ra­cji i trans­por­cie darów w ramach akcji „Paczusz­ka dla Maluszka”.
  6. We wto­rek roz­po­czy­na­my kolę­dy czy­li odwie­dzi­ny dusz­pa­ster­skie. Pro­si­my o pod­wo­że­nie kolę­du­ją­cych kapła­nów. W okre­sie kolę­do­wym, w dni powsze­dnie, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a biu­ro para­fial­ne będzie czyn­ne w śro­dy i sobo­ty od godz. 10.00 – 11.00. W przy­pad­ku pogrzebów moż­na tele­fo­nicz­nie umó­wić się na spo­tka­nie, w celu dopeł­nie­nia for­mal­no­ści we wszyst­kie dni tygo­dnia, poza niedzielą.
  7. Milo­wy­mi kro­ka­mi zbli­ża się Orszak Trzech Kró­li, któ­ry roz­pocz­nie się 6 stycz­nia o godz. 13.00 przy sta­dio­nie spor­to­wym. Zakoń­cze­nie pla­nu­je­my na godz. 14.00 na Pla­cu Ostrow­skie­go, gdzie odbę­dzie się sce­na koń­co­wa i wspól­ne śpie­wa­nie kolęd. Zachę­ca­my do włą­cze­nia się do Orsza­ku. Pro­si­my, aby — w mia­rę moż­li­wo­ści — prze­bra­li się rów­nież doro­śli. Ideą prze­wod­nią tego­rocz­ne­go Orsza­ku jest podą­ża­nie za gwiaz­dą, któ­ra wska­zu­je nam Zba­wi­cie­la, dla­te­go zachę­ca­my do przy­go­to­wa­nia rodzin­nych gwiazd betle­jem­skich. Na zakoń­cze­nie impre­zy odbę­dzie się kon­kurs na naj­pięk­niej­szą gwiaz­dę. Będą małe nie­spo­dzian­ki. Nato­miast w naj­bliż­szą sobo­tę o godz. 10.00 zapra­sza­my do sal­ki para­fial­nej dzie­ci, któ­re chcia­ły­by uczest­ni­czyć w jed­nej ze sce­nek Orsza­ku Trzech Króli.
  8. W zakry­stii i przed kościo­łem moż­na nabyć nowy nr “Piel­grzy­ma”.
  • w I rocz­ni­cę śmier­ci za ś.p. Bar­ba­rę Weresz­czyń­ską we wto­rek o godz. 6.30, Marię Kul­czyk we wto­rek o godz. 6.30, Dawi­da Gac we wto­rek o godz. 8.45, Janu­sza Rąp­cę w czwar­tek o godz. 6.30, Ewę Blok w sobo­tę o godz. 8.45
  • w 30 dzień po pogrze­bie za ś.p. Jerze­go Naumann w śro­dę o godz. 8.45
  • za dusze w czyść­cu cier­pia­ce od APDC w ponie­dzia­łek o godz. 8.45
  • w inten­cji Żywe­go Różań­ca w nie­dzie­lę o godz. 8.45.
  1. W tym tygo­dniu poże­gna­li­śmy z naszej wspól­no­ty ś.p. Zofię Zimow­ską z ul. Łąko­wej, Jerze­go Brze­ziń­skie­go z ul. Mle­czar­skiej, Agniesz­kę Drew­czyń­ską z ul. Łąko­wej, Jaro­sła­wa Glisz­czyń­skie­go z Anglii. W śro­dę o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Paw­ła Mili­wek z ul. Choj­nic­kiej, w śro­dę o godz. 11.00 pogrzeb ś.p. Hali­ny Ossow­skiej z Mala­chi­na ul. Aka­cjo­wa, w czwar­tek o godz. 9.30 pogrzeb ś.p. Marii Sikor­skiej z Będź­mi­ro­wic i rów­nież w czwar­tek o godz. 11.00 pogrzeb ś.p. Józe­fa Mło­dzia­now­skie­go z ul. Bema. Wiecz­ny odpoczynek …
  1. Kolę­dy na naj­bliż­szy okres:

• 27 grud­nia (wto­rek) – Będź­mi­ro­wi­ce – od godz. 11.00

• 28 grud­nia (śro­da) – Krzyż, Stodółki, Kłod­nia – od godz. 11.00

• 29 grud­nia (czwar­tek) – Stru­ga, Kla­ska­wa, Mala­chin – od godz. 11.00

• 30 grud­nia (pią­tek) – Bie­la­wy, Sie­ni­ca, Kwie­ki, Łub­na, Łub­na Wyb. i Budzi­ska – od godz. 11.00

• 2 stycz­nia (ponie­dzia­łek) – Dąb­ki, Twa­roż­ni­ca (11.00), ul. Łąko­wa, Myśliw­ska, Rey­mon­ta, Boha­terów Wrze­śnia, Zło­to­wo –- Wyb. pod Łuko­wo — godz. 14.00

• 3 stycz­nia (wto­rek) – Kosza­ry (11.00), Kamion­ka (13.00), ul. Sta­ro­gardz­ka (n‑ry nie­pa­rzy­ste) i ul. Sło­wac­kie­go – od godz. 14.30

• 4 stycz­nia (śro­da) – Sta­re­go Urzę­du, Spor­to­wa, Szcze­pań­skie­go, Rogań­skie­go – od godz. 14.30

• 5 stycz­nia (czwar­tek) – Sta­ro­gardz­ka – nume­ry parzy­ste – od godz. 14.30, Łosiń­ska, Zabroc­kie­go, 60-lecia (12.00)

• 7 stycz­nia (sobo­ta) – Kur­cze, Bagna, Mosna, Ostro­wi­te, Konef­ki, Wybu­do­wa­nie pod Łąg – od godz. 11.00

• 8 stycz­nia (nie­dzie­la) – ul. Macz­ka – godz. 14.30