XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpnia 2023 r.

1. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzie­li­my sakra­men­tu chrztu św., a o godz. 20.00 zapra­sza­my na nabo­żeń­stwo fatim­skie. Bóg zapłać za ofia­ry zło­żo­ne na dzi­siej­szą kolek­tę inwe­sty­cyj­ną na remon­ty para­fial­ne. Dzię­ku­je­my rów­nież za ofia­ry indy­wi­du­al­ne, w tym Róży św. Barbary.

2. We wto­rek – 15 sierp­nia — obcho­dzi­my Uro­czy­stość Wnie­bo­wzię­cia NMP. Msze św. odpra­wia­my w porząd­ku nie­dziel­nym. O godz. 16.00 będzie rów­nież Msza św. nad jezio­rem w Ostro­wi­tem. Na każ­dej Mszy św. odbę­dzie się obrzęd poświę­ce­nia kło­sów zbóż, ziół i kwia­tów. Na Mszy św. o godz. 11.00 ofi­cjal­nie poże­gna­my i podzię­ku­je­my za pięć lat ofiar­nej posłu­gi na rzecz naszej para­fii ks. Damia­na i ks. Toma­sza. W Krzy­żu, odcho­dzą­cych wika­riu­szy, poże­gna­my na Mszy św. o godz. 9.45. Ks. Damian został skie­ro­wa­ny do para­fii pw. Św. Józe­fa w Tcze­wie, a ks. Tomasz do para­fii pw. NMP Mat­ki Kościo­ła w Sta­ro­gar­dzie Gd. Nato­miast w przy­szłą nie­dzie­lę powi­ta­my nowych wika­riu­szy: ks. Pio­tra Wie­trzy­kow­skie­go, któ­ry przy­cho­dzi do nas z Choj­nic i ks. Paw­ła Orłow­skie­go, któ­ry dotych­czas posłu­gi­wał w Zblewie.
  3. W związ­ku z tra­gicz­ny­mi skut­ka­mi powo­dzi na Sło­we­nii, Kościół w Pol­sce usta­no­wił dzień 15 sierp­nia Dniem Soli­dar­no­ści ze Sło­we­nią. W Uro­czy­stość Wnie­bo­wzię­cia NMP przed kościo­ła­mi odbę­dzie się zbiór­ka do puszek na rzecz pomo­cy poszko­do­wa­nym powodzianom.
  4. Przy­po­mi­na­my, że w okre­sie waka­cyj­nym, w dni powsze­dnie, księ­ża słu­cha­ją spo­wie­dzi przed Msza­mi św. Nie ma spo­wie­dzi pod­czas Mszy św. Nato­miast biu­ro para­fial­ne jest czyn­ne tyl­ko w ponie­dział­ki (16.00−17.00), śro­dy (10.00−11.00) i sobo­ty (10.00−11.00).

5. Popro­szo­no nas o prze­ka­za­nie zapro­sze­nia Pana Bur­mi­strza na obcho­dy Dni Rytla, któ­re roz­pocz­ną się w naj­bliż­szą sobo­tę o godz. 16.00 od poczę­stun­ku rytel­ską jago­dzian­ką. Dalej uczest­ni­ków cze­ka wie­le atrak­cyj­nych nie­spo­dzia­nek. Wcze­śniej, od godz. 10.00 – 14.00 będzie moż­na hono­ro­wo oddać krew. Wszyst­ko będzie się dzia­ło przy ul. Chłopowskiej.

– w 1 rocz­ni­cę śmier­ci: za ś. p. Witol­da Kukow­skie­go w śro­dę o godz. 8.45, Sta­ni­sła­wa Fry­cy w nie­dzie­lę o godz. 8.45
    – w 30 dzień po pogrze­bie za ś. p. Ire­nę Sikor­ską w śro­dę o godz. 8.45, Annę Ossow­ską w czwar­tek o godz. 8.45

7. W ponie­dzia­łek o godz. 9.30 odbę­dzie się pogrzeb ś.p. Tere­sy Jasnoch z ul. Polnej. Wiecz­ny odpoczynek …