ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 r.

1. Bóg zapłać za zło­żo­ne w ubie­głym tygo­dniu ofia­ry na para­fial­ne remon­ty. Zebra­li­śmy 11 020 zł.

2. Dziś w Uro­czy­stość Zesła­nia Ducha Świę­te­go, w duchu jed­no­ści,  posłu­gę litur­gicz­ną na wszyst­kich  mszach świę­tych  peł­nią Wspól­no­ty: Żywy Róża­niec, Krąg Biblij­ny, Ruch Trzeź­wo­ści, Ryce­rze Kolum­ba, Rycer­stwo Nie­po­ka­la­nej doro­śli i dzie­ci, Kół­ko Misyj­ne, Wspól­no­ta Mał­żeń­ska, Cari­tas, KSM, Rodzi­na Szka­ple­rza świę­te­go, Kato­lic­kie Sto­wa­rzy­sze­nie Civi­tas Chry­stia­na oraz Odno­wa w Duchu Świę­tym „Wie­czer­nik”.

3. Wymie­nio­ne Wspól­no­ty zapra­sza­ją wszyst­kich  Para­fian do wspól­ne­go rado­sne­go Uwiel­bie­nia przed Naj­święt­szym Sakra­men­tem od godzi­ny 15.00 do 17.00.

4. Dzi­siej­sza nie­dzie­la litur­gicz­nie koń­czy okres wielkanocny.

5. Jutro dru­gi dzień Zie­lo­nych Świąt – Świę­to NMP, Mat­ki Kościo­ła. Posta­raj­my się nie z obo­wiąz­ku, ale z potrze­by ser­ca uczest­ni­czyć w Mszach św. o godz. 6.30, 8.45 i o godz. 18.00.

6. Zapra­sza­my na nabo­żeń­stwa majo­we: w dni powsze­dnie po Mszy św. o godz. 8.45 i 18.00, a w nie­dzie­lę po Mszy św. wie­czor­nej. Zachę­ca­my też do pie­lę­gno­wa­nia tych nabo­żeństw przy figu­rach i krzy­żach przydrożnych.

7. We wto­rek po wie­czor­nej Mszy świę­tej zbiór­ka dla ministrantów.

8. Zapra­sza­my w śro­dę na nowen­nę do MB Nie­usta­ją­cej Pomo­cy o godz. 8.45 i 18.00. W tym tygo­dniu będzie­my modlić się za miesz­kań­ców ulic: Tuchol­skiej, Wyb. pod Tucho­lę, Kiliń­skie­go i Sabiniarza.

9. W śro­dę o 18.45 w świe­tli­cy wiej­skiej w Krzy­żu spo­tka­nie Żywe­go Różań­ca: Róża św. Św. Bar­ba­ry, Św. Jadwi­gi Kró­lo­wej i MB Fatim­skiej. Zela­tor­ka­mi są Maria Cisew­ska, Wero­ni­ka Łan­gow­ska i Lilian­na Wyczk.

10. Ado­ra­cja Naj­święt­sze­go Sakra­men­tu w śro­dę od 20.00 do 21.00. W tym cza­sie oka­zja do spo­wie­dzi. O 20.30 Róża­niec święty.

11. W przy­szłą nie­dzie­lę obcho­dzi­my Uro­czy­stość Trój­cy Świę­tej, a w naszej para­fii prze­ży­wa­my uro­czy­stość I. Komu­nii św., któ­ra odbę­dzie się na Mszach św. o godz. 11.00 (SP 2) i o godz. 12.30 (SP 1 i 3). Pro­si­my, aby nie zaj­mo­wać ławek w nawie głów­nej, któ­re są zare­zer­wo­wa­ne dla dzie­ci pierw­szo­ko­mu­nij­nych i ich rodzin.

12. Spo­tka­nia dla dzie­ci przy­go­to­wu­ją­cych się do I. Komu­nii św. odby­wać się będą po Mszy wie­czor­nej w kościele:

• SP 1 i 3 w śro­dę i piątek

• SP 2 w ponie­dzia­łek i czwartek

1. W naj­bliż­szą sobo­tę odbę­dzie się pierw­sza spo­wiedź św. dzie­ci, któ­re w nie­dzie­lę przy­stą­pią do I. Komu­nii św.: na godz. 8.00 zapra­sza­my dzie­ci ze Szko­ły Pod­sta­wo­wej nr 2, a na godz. 9.15 ze Szko­ły Pod­sta­wo­wej nr 1 i 3. Do spo­wie­dzi św. zachę­ca­my rów­nież rodzi­ców, rodzeń­stwo, chrzest­nych i wszyst­kich obec­nych na uro­czy­sto­ści. Komu­nia św. ofia­ro­wa­na w inten­cji dzie­ci jest naj­war­to­ściow­szym pre­zen­tem na dal­szą dro­gę życia. Ze wzglę­du na spo­wiedź, biu­ro para­fial­ne w sobo­tę będzie czyn­ne od godz. 10.00.

2. W ubie­gły week­end nasza para­fia piel­grzy­mo­wa­ła na odpust we Wie­lu. Dzię­ku­je­my ks. Mate­uszo­wi za orga­ni­za­cje piel­grzym­ki pie­szej i p. Kazi­mie­rzo­wi Misz­ke za koor­dy­na­cję piel­grzym­ki bie­go­wej. Opie­kę ducho­wą na moto­cy­kli­sta­mi spra­wo­wał ks. Karol. Bóg zapłać poli­cji i kie­ru­ją­cym ruchem oraz dru­hom stra­ża­kom za zabez­pie­cze­nie tra­sy. Podzię­ko­wa­nia dla zabyt­ko­wej stra­ży pożar­nej i całej obsłu­gi tech­nicz­nej, muzycz­nej oraz oso­bom któ­re nio­sły gło­śni­ki i cią­gnę­ły wózek. Bóg zapłać p. Maria­no­wi Gołuń­skie­mu za trans­port auto­ka­ro­wy. Pani Patry­cji Lin­da dzię­ku­je­my za uwiecz­nie­nie tych rado­snych chwil na fotografii.

3. 30 maja obcho­dzić będzie­my uro­czy­stość Boże­go Cia­ła. Pro­ce­sja eucha­ry­stycz­na przej­dzie tra­dy­cyj­ną tra­są: ul. Kościusz­ki, Bato­re­go, Dąbrow­skie­go, Dwor­co­wą, Dra Zie­liń­skie­go, Kró­lo­wej Jadwi­gi i ponow­nie Kościusz­ki do kościo­ła. Pro­si­my o ude­ko­ro­wa­nie okien domów, miesz­kań, skle­pów i urzę­dów na tra­sie procesji.

4. Zapra­sza­my na kon­cert reli­gij­ny połą­czo­ny z para­fial­nym festy­nem, któ­ry odbę­dzie się 2 czerw­ca od 13.00 w Par­ku Boro­wiac­kim. Szcze­gó­ły na pla­ka­tach i w ulot­kach. Zachę­ca­my do wspar­cia naszej ini­cja­ty­wy przez prze­no­sze­nie do kościo­ła fan­tów — rze­czy nowych, któ­re zasi­lą pule nagród na festy­nie. Moż­na je skła­dać do kosza przy ołta­rzu Marii Mag­da­le­ny. Moż­na też wes­przeć kon­cert i festyn finan­so­wo skła­da­jąc swój datek w biu­rze para­fial­nym lub do skar­bo­nek umiesz­czo­nych w sto­ja­kach z gazetkami.

5. W dniu 8 czerw­ca zapra­sza­my do udzia­łu w para­fial­nym spły­wie kaja­ko­wym rze­ką Zbrzy­cą z Leśna do Rol­bi­ka. Cena wyjaz­du to 130 zł i obej­mu­je: prze­jazd auto­ka­rem w obie stro­ny, poczę­stu­nek na tra­sie spły­wu, wyna­jem kaja­ku, dwu­da­nio­wy obiad na zakoń­cze­nie oraz kawę i cia­sto. Zapi­sy u ks. Pio­tra do 26 maja.

Msze św. w tym tygodniu:

30 dzień po pogrze­bie za ś.p Tade­usza Ryka­czew­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00, za śp. Andrze­ja Fojut we wto­rek o godz. 18.00, za śp. Zofię Pastwa w czwar­tek o godz. 18.00, za śp. Edwar­da Fin­ger w pią­tek o godz. 18.00 oraz za śp. Sta­ni­sła­wa Zakrzew­skie­go w pią­tek o godz. 18.00

I rocz­ni­cę śmier­ci za śp. Roma­na Pru­skie­go w ponie­dzia­łek o godz. 18.00 oraz za śp. Pio­tra Olszo­we­go w śro­dę o godz. 18.00

W tym tygo­dniu ode­szli do wiecz­no­ści:

• Bar­ba­ra Kosie­dow­ska (l. 91) z ul. Starogardzkiej

• Hil­de­gar­da Ufnow­ska (l. 82) z ul. Przytorowej

• Marek Buszek (l. 66) z ul. Bocznej

Wiecz­ny odpo­czy­nek racz im dać Panie…